Spořitelny neví, co s penězi na stavebku. Chtějí půjčovat i na nábytek

Sáhnout dřív na stavební spoření a vzít si úvěr třeba na bazén? V budoucnosti by to nemuselo být nemožné. Asociace stavebních spořitelen se aktuálně snaží prosadit rozvolnění podmínek pro stavební spoření.Zdroj: ekonomika.idnes.cz
Témata: STAVEBN, SPO, STA, TAK, ZE STAVEBN, ABY, NEBO, S PEN, RO, NEHODY
 • Co musíte ráno vědět (16. října)
  Jak se ve čtvrtek dařilo akciovým trhům v Evropě a Spojených státech, jak v září rostly ceny v USA a která země zakázala pořádání konference Sex s roboty? To vše musíte ráno vědět.
 • Kariéra a uplatnění na trhu práce s titulem MBA
  Titul MBA je na trhu práce vnímán zejména jako kvalifikační standard vrcholových manažerů. Je známkou toho, že držitel titulu MBA disponuje znalostmi potřebnými pro výkon...
 • Letíte méně než tři hodiny? Za jídlo si připlatíte, rozhodl Travel Service
  Letecká společnost nabídne u kratších letů občerstvení pouze formou nákupu na palubě letadla.
 • „Zlatý prst“ a vyšší sazby? Připravte se na rok 2016
  V záplavě nervozity ohledně bouřlivého vývoje na světových akciových trzích se lehce pozapomnělo na drahé kovy. Přitom to byly právě kovy, kterým se v poslední době poměrně dařilo. Konkrétně zlato si prošlo čtyřdenní rally, jež se nesla ve znamení předchozího růstu započatým v polovině září.
 • Rozpočtový schodek USA klesl na 439 mld. USD, nejméně za osm let
  Rozpočtový schodek Spojených států klesl v posledním fiskálním roce do konce září na 439 miliard dolarů (10,5 nilionu Kč) ze 483 miliard dolarů v roce 2014. Je to nejnižší deficit za osm let a zároveň nejmenší schodek od nástupu prezidenta Baracka Obamy, v jehož prvním funkčním období schodky vystoupily na rekordní hodnoty nad hranici bilion dolarů. Plyne to z dnešních údajů ministerstva financí USA.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 15. 10. 2015
  Česko se musí podle Cílka naučit s vodou zcela nově hospodařit. Nabídka mléčných a masných výrobků s označením KLASA se rozrůstá. Včelaři letos na podporu chovů dostanou skoro 65 milionů korun. Chovatelé prodávají vepřové pod cenou, bojí se zavírání chovů.
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Obálky magazínů jsou plné paradoxů: populární herec Tomáš Matonoha je na nich vizuálně atraktivnější než fenomenální vizuální umělec Frederico Díaz a...
 • Office podle Jurkoviče
  Když chtěl v posledním roce 19. století ředitel Ženského spolku Vesna v Brně František Mareš vybavit svoji pracovnu a internátní dívčí školu...
 • Filantropů jako šafránu
  Podporovatelů umění je u nás v porovnání se zahraničím žalostně málo. K chystané dobročinné aukci to uvedl Krištof Kintera, jenž na podobné projekty pravidelně věnuje svá díla.
 • Miloš Urban: Splynutí spisovatele s postavou? To se mi stává v knížkách často
  V bývalém lomu nedaleko Zbraslavi vyrostlo hlavní město Evropy. Je moderní, zcela soběstačné, dokonalé, ale nežije. Ani neumírá. Čeká. Na koho? Miloš Urban se při psaní nové knihy inspiroval skutečným projektem neskutečné metropole.

 • 75. díl - Ideální banka 21. století: Báseň a kritika současného stavu

  PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Nikola Fléglová z ČVUT svou básní zkritizovala současný stav.

 • Spořící účat jedině s nulovým úrokem, nebo odveďte něco bance zpět - NašePeníze.cz

  NašePeníze.cz Spořící účat jedině s nulovým úrokem, nebo odveďteněco bance zpět NašePeníze.cz Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby.

 • Lenka Kohoutová: Koncepce sociálního bydlení je úkol pro příští vládu

  Lenka Kohoutová, expertka ODS na sociální politiku, komentuje nově schválenou Koncepci sociálního bydlení. Je to úkol pro příští vládu, říká. Sociální bydlení, dostupné, prostupné bydlení a další názvy, pod kterými se skrývá potřeba pojmenovat systém či službu, která by pomohla lidem v tíživé životní situaci. Housing first, bydlení především, je známé pravidlo, které odborníci doporučují aplikovat […]

  Příspěvek Lenka Kohoutová: Koncepce sociálního bydlení je úkol pro příští vládu pochází z Ekonomický deník

 • Rozpočtový schodek USA je nejnižší za posledních osm let. Klesl na 439 miliard dolarů
  Rozpočtový schodek USA klesl z loňských 483 miliard dolarů na 439 miliard dolarů. Příjmy za uplynulý fiskální rok se zvýšily o osm procent. Deficit ale v budoucnu začne kvůli demografickým faktorům znovu růst, varoval Rozpočtový úřad Kongresu.
 • Wall Street hrála na Citi, data i Fed
  Především finanční sektor zajistil čtvrteční silné zisky na Wall Street. Konkrétně, solidní výsledek klíčové americké banky Citi, která vyvážila horší čísla z Goldman Sachs. Ta utrpěla výsledkem z tradingu. Optimismus na Wall Street posílila nejistá data z americké ekonomiky, která odkládají sázky na růst sazeb ze strany Fedu, vzestup pevně úročených aktiv a tím škody pro akcie.
 • Americké akcie ve čtvrtek zažily slušnou rally, index S&P 500 se vrátil nad 2 000 bodů
  Americké akcie čtvrteční obchodní seanci zahájily mírně v plusu a celý den zisky navyšovaly. Vzhůru indexy táhl růst cen akcií firem z finančního odvětví a náladu na trzích podporovala také příznivá makrodata. Spotřebitelské ceny v USA v září kvůli levnému benzinu dále klesly, jádrová inflace však pokračovala v postupném růstu. Další dobrou zprávou byl pokles počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
 • MPO řeší, jak si nenechat utéct investici Hyundai Mobis

  Ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě návrh, jak zajistit veřejnou podporu společnosti Hyundai Mobis a nenechat tak utéct investici, která by vytvořila 1000 pracovních míst.Ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě návrh, jak zajistit veřejnou podporu společnosti Hyundai Mobis a nenechat tak utéct investici, která by vytvořila 1000 pracovních míst. Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo vládě ke […]

  Příspěvek MPO řeší, jak si nenechat utéct investici Hyundai Mobis pochází z Ekonomický deník

 • Poradna Otakara Schlossbergera: Refinancování úvěru v prvním roce splácení se vyplatit nemusí

  PÁTEČNÍ SERIÁL - PORADNA JUDR. OTAKARA SCHLOSSBERGERA: Čtenář položil našemu poradci velmi zajímavou otázku. Dotazuje se, zda se vyplatí refinancovat půjčku v prvním roce splácení, kdy ve splátce platí větší podíl úroků než samotných splátek jistiny. Jaká je odpověď? ČTĚTE DÁLE!

 • Rozpočtový schodek USA klesl na 439 miliardy USD, nejníže za osm let
  Rozpočtový schodek Spojených států klesl v posledním fiskálním roce do konce září na 439 miliard USD ze 483 miliard USD v roce 2014. Je to nejnižší deficit za osm let a zároveň nejmenší schodek od nástupu prezidenta Baracka Obamy, v jehož prvním funkčním období schodky vystoupily na rekordní hodnoty nad hranici bilion dolarů. Plyne to ze čtvrtečních údajů ministerstva financí USA.
 • Rypadla mohou na církevní půdu
  Severočeské doly mohou povrchově těžit v Dolu Nástup Tušimice na pozemcích, které získaly od církve. Těžební firma ze Skupiny ČEZ dostala povolení od báňského úřadu. Jednalo se o tři pozemky v katastru obce Droužkovice.


 • Spořitelna odstartovala hypoteční válku
  Před měsícemCena hypotečních úvěrů půjde v příštích měsících dolů. Důvodem je zostřený konkurenční boj na trhu a zároveň levné ...
 • Spoříme – FinExpert.cz
  Jak dlouho byste „přežili“, kdybyste třeba přišli o práci? U nás zjistíte, kolik si například pro takovéto případy odkládat a jaké finanční produkty využít.
 • Spořicí účty: Záporné úrokové sazby nadosah

  Česká národní banka (ČNB) tiskne peníze ve velkém. Banky jich mají nadbytek a nevědí, co s nimi. O peníze střadatelů tak nestojí – a snižují úrokové sazby. Nyní se poklesu dočkaly i „prémiové úroky“. Kdy se dočkáme záporných úrokových sazeb?

 • Spořicí účty: Zamíchá Banka CREDITAS kartami?

  Největší družstevní záložna se stala Bankou CREDITAS. Její hlavní zbraní v boji o klienty budou spořicí účty. Má šanci rozvířit zamrzající vody úrokových sazeb?

 • Spořící účty - Zadání údajů - Porovnej24.cz, dříve Sfinance.cz
  Porovnejte aktuální sazby na spořících účtech bank. Vyberete si spořicí účet na míru. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 • Spořicí účty: Úrokové sazby dál padají

  Úrokové sazby i nadále padají. To těší úvěrové klienty, ale střadatelé si lámou hlavu s otázkou: Kam s nimi? Peníze není kde zhodnotit. Kdo vám dá úrok alespoň 1 % a za jakou cenu?

 • Spořicí účty Srovnání | Osobní finance iDNES.cz
  Spořicí účty slouží pro uložení úspor, které můžete mít ihned k dispozici. Hledáte. nejvýhodnější spořicí účet? Vyzkoušejte nás!
 • Spořicí účty - srovnání - 2015
  Význam spořícího účtu oceníte především tehdy, máte-li dostatečnou finanční rezervu a nechcete ji držet na běžném bankovním kontu. Změna proběhně k 21. lednu.
 • Spořicí účty - Porovnej24.cz, dříve Sfinance.cz
  Spořící účet je jednoduchý bankovní produkt a využívá se často jako doplněk k běžnému účtu. Účelem spořícího účtu je shromažďování a zhodnocování.
 • Spořicí účty: Nic, a nebo něco za něco

  Banky drží úrokové sazby spořicích účtů při zemi, kam je stlačila politika nulových úrokových sazeb a devizové intervence České národní banky (ČNB). Aby klient získal zajímavější úročení, musí bance odvést něco zpátky – a aktivně využívat její služby. Co české banky požadují?

Hitpardáda štítků