Stát jde pod rentgen

Vypadá to, že přijetí zákona o registru smluv už nic nezabrání. Pokud stát, kraj, větší obec či jejich firmy uzavřou smlouvu za 50 tisíc korun a.....


Zdroj: ekonom.ihned.cz
Témata: POD, RENTGEN, KLIME, ST, POD RENTGEN, SMLUV, REGISTRU, DAVID KLIME, JDE POD, ZDA
 • Nenápadný půvab demokratického centralismu
  Centrální plánování se znovu pokouší o úspěch. Selhalo na státní úrovni, dnes ochromuje velké korporace. Pod praporem harmonizace a zefektivňování řídí armáda úředníků z jednoho místa všechno – a nic.
 • Podzimní hypodny v našich bankách
  Na podzim již tradičně vyhlašují banky různé akce na podporu prodeje hypoték.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 23. 9. 2015
  Ministerstvo zemědělství je z hlediska transparentnosti a otevřenosti výběrových řízení dobrým zadavatelem. Zemědělci dostanou zálohy na přímé platby. Zemědělský resort pro ně kvůli mléčné krizi přizpůsobil harmonogram vyplácení dotací. Inspekce zadržela zásilku chilli papriček s pesticidy. Ministerstvo podpoří v příštím roce výstavbu rybníků.
 • EA Sports NHL 16
  Hokejový simulátor má první plnohodnotnou verzi pro nové konzole. Vrací se režim sezony i další prvky, které se do ročníku 2015 nevešly. Největší důraz klade EA na "sběratelský" režim Ultimate Hockey Team.
 • Hadždž! Hadždž!
  Muslimové po celém světě si v těchto dnech čtou druhou Mohamedovu súru: "A Bůh uložil lidem pouť k chrámu tomuto pro toho, kdo k němu cestu může...
 • Osobnosti
  Vážené čtenářky, vážení čtenáři, český týden módy, který počátkem měsíce proběhl v Praze, potvrdil, že světem nehýbou zás­ady, nýbrž osobnosti....
 • Moment!
  Léto už sedí na střídačce a hřát nás může jenom z fotek. Co během něj dělali návrháři, když se nehrbili nad šicím strojem, aby vytvořili kolekci na zářijový fashion week?
 • Rudá carevna
  Kurátor newyorského muzea ji přirovnává ke Coco Chanel, tisk ji má za příslušnici ruské módní mafie. Uljana Sergejenková je ovšem jako jediná ruská návrhářka členkou elitního klubu haute couture.
 • Obuvník ženských duší
  Tenhle nenápadný pán s roztomilým úsměvem o vás ví vše podstatné ještě dříve, než vůbec otevřete ústa. Stačí mu pohled na vaše boty.
 • Cosi jako COS
  Butikům v Pařížské přibude na jaře nový soused. Značka, jejíž kousky připomínají japonské origami nebo úder pianové klávesy.

 • Londýn a finanční technologie. Kde se nejvíc investuje?
  Finanční technologie, zkráceně FinTech, zažívají v současné době boom a vytváří tak nový prostor nejen pro podniky a investory. Význam Londýna ve světě financí v kombinaci s rozkvětem světa technologií v posledních několika letech proměnil hlavní město Spojeného království na Petriho misky finančních inovací. „Velká Británie je v současnosti středem FinTech světa, Londýn pak klenotem v koruně úspěchu FinTech ve Velké Británii,“ řekla pro Business Insider Eileen Burbidge, vládní vyslankyně pro…
 • Sledujte ONLINE: Summit o uprchlících se v Bruselu protahuje
  Schůzka prezidentů a premiérů Evropské unie k nynější migrační krizi už v Bruselu trvá přes čtyři hodiny. Výstupem z jednání, které začalo po 18:00 SELČ, podle všeho bude potvrzení vyšší finanční podpory programům OSN i státům, které se starají o uprchlíky na Blízkém východě, například Turecku. Summit také nejspíš potvrdí potřebu výraznější ochrany vnější hranice schengenského prostoru a nutnost zlepšení a zrychlení procesu registrace a identifikace žadatelů o azyl v hraničních státech unie.
 • PŘEHLEDNĚ: Kde chce stát příští rok stavět silnice a železnice
  Rekordní stavební boom na silnicích a železnicích končí. Objem peněz mířících na nové dopravní stavby příští rok klesne téměř o třetinu. I tak bude pořád vysoký. A stát bude i nadále víc peněz dávat na silnice než na železnici.
 • Co musíte ráno vědět (24. září)
  Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a USA, jak zareagoval na skandál kolem Volkswagenu jeho ředitel a jak si Donald Trump do budoucna představuje hranici mezi USA a Mexikem? To vše musíte ráno vědět.
 • Vrba: Formulář pro zahraniční platby. Standardní znamená nejdražší? Banka uvádí na pravou míru

  ČTVRTEČNÍ SERIÁL - VRBA: Čtenář si stěžuje na Raiffeisenbank, že mu strhla z jeho účtu poplatek 500 korun za platbu na Slovensko. Bylo to oprávněné? A co na to říká Raiffeisenbank? ČTĚTE DÁLE!

 • Co znamená „junk“ Brazílie
  Jsou to zhruba dva týdny, co jedna z největších světových ekonomik spadla nedávno do „junk“ pásma. Jde o Brazílii, jejíž rating snížila agentura Standard & Poors. Její obligace tak nuceně vyřazuje řada fondů, které mají zákaz takovéto cenné papíry držet ve svém portfoliu. Protože rating té které země je vždy stropem pro rating společností z dané země, […]
 • Návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2016 byl schválen vládou
  Vláda na svém dnešním zasedání schválila návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Fond bude moci v příštím roce podpořit bydlení v České republice částkou 1,06 mld. Kč, a to formou nízkoúročených úvěrů. Příděl ze státního rozpočtu ve výši 118,6 Kč bude určen na poskytování nenávratných dotací pro rok 2016.
 • Návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2016 byl schválen vládou
  Vláda na svém dnešním zasedání schválila návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Fond bude moci v příštím roce podpořit bydlení v České republice částkou 1,06 mld. Kč, a to formou nízkoúročených úvěrů. Příděl ze státního rozpočtu ve výši 118,6 Kč bude určen na poskytování nenávratných dotací pro rok 2016.
 • Pawel Kucharski, generální ředitel mBank: Zaměřujeme se na aktivního klienta

  mBank patří v počtu svých klientů mezi pětici největších bank v České republice. Jedná se také o úplně první nízkonákladovou banku na tuzemském trhu. V poslední době zaznamenáváme zvýšenou aktivitu této banky, která přichází s různými novinkami. Na další plány banky jsme se zeptali Pawła Kucharskeho, generálního ředitele mBank pro Českou republiku.  

 • Michal, 33 let: Nakupoval na e-shopu. Přišel o 15 000 korun

  Michal nakupuje na internetu už dlouho. Je to pro něj nejen praktická cesta něco sehnat, ale i zábava. Surfuje totiž v práci, kdy ho nikdo nekontroluje a tak se jedná o ideální možnost. Jednou se však nechal Michal až moc unést velmi nízkou cenou a e-shop si nijak neprověřoval. Zaplatil předem, a co se dělo pak? ČTĚTE DÁLE!Hitpardáda štítků