Stát jsem já: Jak vybudovat mikronárod v Kalifornii, na Antarktidě nebo doma v obýváku

Mikronárod je podle definice entita, která se prohlašuje za nezávislý stát, ale mezinárodní společenství jeho suverenitu neuznává. Američan Travis McHenry si jich vybudoval dokonce několik. A jeden nedávno vytvořili také státotvůrci z Česka.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: MIKRON, REUTERS, VYHL, REPUBLIKA, SAMOSTATNOST, PROFIMEDIA, SAUGEAIS, FRANCIE, TAMN, SMRTI
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 12. 11. 2015
  Ze zákona o tržní síle pomohlo zejména zkrácení doby splatnosti. Uzeniny a rakovina? Jen fáma, uklidňují odborníci po varování od WHO. Pokud nezaprší, přijdou problémy. Zájem českých potravinářů o chráněná označení EU slábne kvůli papírování.
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Měli jsme možnost dát na titulní stranu umělkyni, která vyrábí luxusní brýle. A taky špičkovou manažerku firmy, jež vyrábí legendární klavíry. Ale my...
 • Kdo je kdo v Pařížské
  Prohlédněte si aktuální mapu obchodů.
 • Rituals pomáhá lidem užívat si drobných radostí života
  Moje firma je pro mě jako dítě a děti přece neprodáváte. Jako obchodník musím ale umět podívat se každých pět let pravdě do očí a upřímně si říct, zda jsme stále schopni růst bez cizí pomoci, říká Raymond Cloosterman. Cloosterman založil firmu, která po 15 letech existence úspěšně konkuruje značkám jako Chanel nebo Dior.
 • Nejkrásnější výlohy v Pařížské
  Od těch pokladů vás dělí jen tabulka skla. A možná také pár stovek tisíc korun. Ale na tom v tu chvíli nesejde. Když máte nos přilepený na skle výlohy, patří všechno, co v ní je, vašim představám.
 • Pro ni: Všechno, co se třpytí
  Nevadí, že se slunce v zimě odebírá na kutě už ve čtyři odpoledne. Kdo jej potřebuje, když může své tělo rozsvítit diamantovou září.
 • Pro něj: Doplňky a časomíry
  Kolik je hodin? Je čas začít si sepisovat přání pod stromeček. Správný chlap má na zápěstí klasický hodinářský kousek a odvahu na to, aby nosil šperky.
 • Značka GANT prochází znovuzrozením. "Změnili jsme svět, ale košili ne," hlásá.
  Firma znovu převypráví příběh o svém původu. Od celosvětové marketingové kampaně si slibuje, že jí pomůže upravit roztříštěnou image a získat zákazníky z řad úspěšných mladých lidí, kteří ji kupovali v jejích začátcích.
 • Podpis na knoflíku a sako v barvě týmu, který máte rád. Co znamená šití na míru u Zegni
  Postavit dům, zasadit strom, zplodit syna a nechat si ušít oblek na zakázku. Trh s luxusní pánskou módou roste v posledních pěti letech dvakrát rychleji než dámský a prvotřídní oblek si u mužů zpátky vybojoval ztracené místo. Kolik vás bude stát? Jen o třetinu víc než špičková konfekce.
 • Chodit vzduchem
  "Člověk je opuštěný v prostoru a jediné, co ho drží, je lajna pod nohama, a ještě hodně rozklepaná," říká slacklinerka Anna Kuchařová o pocitech z chůze po takzvané highline. V tomhle mladém sportu patří ke světové špičce.


 • Study in the Czech Republic
  V polovině září se již tradičně uskutečnilo setkání více než 5000 odborníků z řad vysokého školství a vzdělávání na mezinárodním veletrhu a...
 • Studenti dopravní fakulty se dobře uplatňují i díky praxi v zahraničí
  Studenti Fakulty dopravní ČVUT pro firmy jako Škoda Auto, České dráhy či Řízení letového provozu ČR. Zapojují se i do výzkumů v oboru inteligentních měst v Latinské Americe. Studenti se věnují i elektrickým dopravním prostředkům a jejich integraci do energetické sítě.
 • Studentbroker potřinácté
  Ve dvacítce vysokých škol a univerzit v České republice a na Slovensku odstartoval nedávno již potřinácté projekt Studentbroker, který pořádá česká...
 • Středoškolské podnikání připravuje žáky na pracovní trh
  Vzdělávací projekt JA Firma pomáhá mladým lidem získat praktické ekonomické vzdělání. Studenti si vyzkoušejí práci v týmu, procvičí si kritické myšlení, organizaci času i přijímání rozhodnutí s následnou odpovědností. Oproti podobným vzdělávacím programům ale v tomto případě nejde o fiktivní, nýbrž reálnou činnost.
 • Strašení Kaczyńským už nezabralo. Poláci si zvolili změnu, která...
  Polská demokracie ohrožena v žádném případě není. Ale. étos liberalismu a evropanství se vytrácí. Politici. typu Jaroslawa Kaczyńského bodují.
 • Stomatolog, podnikatel a moderátor Roman Šmucler: K podnikání jsem byl vlastně donucen
  "Ošetřování pacientů je nejpříjemnější ze všech činností - tedy když srovnávám s televizí nebo byznysem," říká. Ale nevypadá to, že by své další aktivity chtěl nějak omezit. Dnes už má na boj s byznysem tým manažerů.
 • Stereotypy brzdí ženy v cestě do vedení. Zboří je mladí manažeři?
  Spíše než pouze diskutovat nad kvótami bychom měli hledat opatření, která by pomohla napravit situaci. Ostatní evropské země už řeší jiné aspekty diverzity, česká společnost zatím řeší základní témata. Ne všechny české podniky vysílají dostatečný signál, že ženy ve vedení chtějí.
 • Státy nebudou moct dotovat vývoz zemědělské produkce, řekla Světová obchodní organizace. Pomůže to rozvojovým zemím
  Od roku 2018 nebude možné podporovat zemědělskou produkci vývozními dotacemi. Po patnácti letech jednání se na tom shodly členské státy Světové obchodní organizace (WTO). Hlavním důvodem pro tento krok má být pomoc rozvojovým zemím. Vyhovovat ale bude i Evropské unii. Jedním z důsledků opatření by mohlo být zlevnění zemědělských komodit na světových trzích.
 • Stát se učí nevyhazovat peníze za PR
  Aférám a průšvihům při státních zakázkách na PR kampaně má do budoucna zamezit nový manuál. Špatná byla například drahá a neefektivní podpora konzumace sladkovodních ryb, po které spotřeba naopak klesla. „Státní správa je největším zadavatelem na trhu,“ vysvětluje výkonný ředitel Asociace komunikačních agentur Michal Charvát.
 • Stát nám dostatek kvalifikovaných lidí nepřipraví. Vychováváme si je sami
  Osobnost HR o vzdělávacích programech, jež inspirovaly i další firmy v kraji. Motor Jikov vybudoval dvě výcviková střediska, kde probíhají praxe žáků partnerských škol. Firma si už vychovala za uplynulé čtyři školní roky 27 nových pracovníků.

Hitpardáda štítků