Stát loni hospodařil nejlépe od roku 2008

Praha - Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Jde tak o nejlepší výsledek hospodaření od roku 2008, oznámil dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO).


Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz
Témata: HOSPODAŘIL, STÁT, LONI HOSPODAŘIL NEJLÉPE, STÁT LONI, KVŮLI, NEJLÉPE, NEJLÉPE OD ROKU, LONI HOSPODAŘIL, HOSPODAŘIL NEJLÉPE OD, NEJLÉPE OD
 • Průzkum: Většina britských firem by Brexit nevolila
  Setrvání Británie v Evropské unii podporuje méně velkých britských podniků než před šesti měsíci, stále jich je ale většina. Že je v zájmu britských firem zůstat v unii si myslí 62 procent finančních ředitelů z celkem 137 dotazovaných podniků; předtím podpora činila 74 procent. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které v Londýně zveřejnila mezinárodní poradenská a analytická společnost Deloitte.
 • Saúdskoarabský princ zrušil plány na investice v Íránu
  Saúdskoarabský princ a jeden z nejbohatších lidí světa Valíd bin Talál už neuvažuje o žádných projektech či investicích, které plánoval v Íránu. Miliardář to uvedl na svém twitterovém účtu. Jde o další reakci na diplomatický spor, který po popravě vlivného šíitského duchovního Nimra Bákira Nimra panuje mezi Rijádem a Teheránem.
 • Wall Street dnes zabrzdila výprodeje
  Ani druhý obchodní den tohoto roku nedokázal přinést zotavení na akciové trhy. Po včerejším odrazu v poslední obchodní hodině by se dnes dal očekávat návrat k optimismu, indexům se ale do zelených čísel zatím moc nechce.
 • Jak obchodovala Amerika 5. 1. 2016
  Druhý obchodní den nového roku zavíraly hlavní americké indexy následovně: DJIA (+0,06 %), S&P500 (+0,21 %) a NASDAQ (-0,24 %). A to i přes to, že futures pro americké akciové indexy byly v před obchodní fázi nastaveny do minusu téměř 0,30 %.
 • Záměrné činy měly loni v letectví na svědomí víc obětí než nehody
  Záměrně způsobené letecké havárie si loni vyžádaly více obětí než náhodná letecká neštěstí. Uvedla to společnost Flightglobal, která se zabývá shromažďováním a analýzou dat z leteckého odvětví. Za celý loňský rok napočítala osm nehod bez úmyslného zavinění, které si vyžádaly 161 mrtvých mezi cestujícími a posádkou. Byl to nejnižší počet nehod i bilance přinejmenším od roku 1946.
 • Volkswagen může kvůli žalobě přijít o 48 miliard dolarů
  Frankfurt nad Mohanem - Akcie německé automobilky Volkswagen dnes klesly až o šest procent na šestitýdenní minimum. Kurz akcií firmy je nyní asi 20 procent pod úrovní z poloviny září, kdy skandál s emisemi vypukl. Díky prosincovému oživení je ale zhruba 30 procent nad svým minimem z počátku října.
 • Prodej aut v USA loni stoupl o šest procent na nový rekord
  Prodej automobilů ve Spojených státech se v loňském roce zvýšil o téměř šest procent na 17,47 milionu. Překonal tak dosavadní rekord 17,41 milionu vozů z roku 2000. Vyplývá to z údajů výzkumné společnosti Autodata. Německá společnost Volkswagen, která se nyní potýká se skandálem kolem falšování testů emisí, však na americkém trhu vykázala pokles odbytu automobilů s vlajkovou značkou VW o téměř pět procent na 349.440 vozů.
 • Komentář předsedy vlády B. Sobotky k plnění státního rozpočtu 2015
  Jsem rád, že vláda úspěšně plní svůj závazek a daří se nám postupně snižovat deficit státního rozpočtu. To dokládají dnes zveřejněné výsledky plnění státního rozpočtu za rok 2015.
 • 5. ledna: Tohle potřebujete vědět nejen o úterním obchodování na amerických burzách
  Obchodování na amerických akciových trzích skončilo v úterý smíšeně. V úvodu seance všechny tři hlavní indexy mírně rostly, brzy se však svezly pod nulu a poté celý den kolísaly bez jasného směru.
 • Wall Street po úvodním propadu roku našla půdu pod nohama
  Akciové trhy ve Spojených státech se po pondělním propadu, za kterým stály obavy investorů ohledně vývoje čínské ekonomiky, dnes stabilizovaly. Výrazně však oslabily akcie technologické společnosti Apple, které tak reagovaly na zprávu o údajném plánu firmy snížit kvůli slabšímu odbytu výrobu nejnovějších modelů chytrých telefonů iPhone.


 • Finanční správa odhalila půlmiliardový podvod u DPH, peníze má...
  Praha - Finanční správa odhalila rozsáhlý daňový únik na dani z přidané hodnoty. Pro
 • Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří
  Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.
 • Poslanci pozměnili zákon: Nově se bude platit za všechny stavební normy
  Praha - Poslanci dnes ze stavebního zákona vypustili ustanovení, že některé technické normy ve stavebnictví musí být bezplatně přístupné veřejnosti. Nově se tak bude platit za vše, což ostře kritizovala opozice.
 • V OKD by se mělo těžit co nejdéle, doporučuje krajská tripartita
  Ostrava - Těžba uhlí v dolech společnosti OKD by měla pokračovat co nejdéle i za cenu toho, že stát ponese určité výdaje. V materiálu, který má ČTK k dispozici, to doporučují Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, kancelář vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy a krajská hospodářská komora. Materiál schválilo předsednictvo krajské tripartity, v pondělí se situací OKD má zabývat národní tripartita.
 • Kontrolní hlášení u DPH: Řada firem stále tápe, zájem o poradenství roste
  Praha - Anketa ČTK mezi poradenskými firmami ukázala, že si malé a střední firmy dosud neporadily s komplikacemi při nastavení systémů pro podávání kontrolního hlášení u daně z přidané hodnoty (DPH).
 • ÚOHS snížil pokutu Českým drahám za lokomotivy, smlouva byla diskriminační
  Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Českým drahám (ČD) v opakovaném prvostupňovém řízení pokutu ve výši 1,2 milionu korun za to, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách uzavírala v letech 2009-2012 přílohy k dohodě o proběhu lokomotiv. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, informuje uohs.cz.
 • Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka
  Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.
 • Euro v Česku: Jaké by byly náklady na zavedení unijní měny? Prouza promluvil
  Praha – V Praze se dnes konala konference k zavedení eura v České republice. Tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza při té příležitosti vyčíslil, na kolik by Česko tato změna přišla. Současná vláda však několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Euro je tak nyní technicky možné přijmout podle odborníků i politiků nejdříve v roce 2020.
 • Snížení DPH u sudového piva lomcuje Českem, výrobci lihovin jsou zděšeni
  Praha - Plán ministra financí Andreje Babiše (ANO) na snížení DPH u sudového piva kritizují výrobci lihovin. Pivovary jsou naopak nadšené. Asociace hotelů je k záměru skeptická a vinařům je to vcelku jedno.
 • Sledovali jsme ŽIVĚ: Konference o přijetí eura v ČR
  Praha - Česká metropole dnes hostí konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR - přínosy a rizika. Hlavní projevy pronesou premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Vystoupí také ministr financí Andrej Babiš, guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, exministr financí Pavel Mertlík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. • Statisíce uprchlíků bez práce? Německo čelí závažnému problému
  Berlín - Šéf Bundesbank včera řekl, že imigranti budou i přes počáteční problémy nakonec pro německou ekonomiku přínosem. Předseda Spolkové agentury práce (BfA) Frank-Jürgen Weise dnes ale upozornil na závažný problém. Už se ozvaly také odbory.
 • Stát chce za OKD odškodné šest miliard korun
  Praha – Ministerstvo financí bude zřejmě požadovat nejvyšší odškodné v rámci jednoho trestního řízení v historii. Týkat se bude kontroverzní privatizace důlní společnosti OKD z roku 2004. Zprávu přinesl deník Právo.
 • Staropramen potvrdil, že v jeho sudech ve Švédsku byla...
  Praha - Pivovar Staropramen potvrdil chemikálii v sudech na pivo, která dvěma lidem ve Švédsku způsobila krvácející puchýře v ústech. Chyba
 • Stáčení tachometrů? Podvodníci v Česku ročně vydělají 19 miliard
  Praha - Z údajů automotoklubu ÚAMK a autobazaru AAA Auto vyplývá, že podvodníci v Česku vydělají na autech se stočeným tachometrem každý rok téměř 19 miliard korun. Tuto částku lidé zaplatí navíc při koupi upravených a následně dražších vozidel.
 • S Ruskem je zle: Pokles ekonomiky zrychlil na čtyři procenta
  Moskva - Rusko se potýká s vážnými negativními dopady nízkých cen ropy. Komplikací jsou také sankce, které Západ na Moskvu uvalil. Podle nových údajů meziroční tempo poklesu ruské ekonomiky v listopadu zrychlilo na čtyři procenta z říjnových 3,7 procenta.
 • Spotřebitelské ceny v Česku klesají, inflace je nejnižší od roku 2003
  Praha - Spotřebitelské ceny klesly v prosinci proti listopadu o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo především další snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle doprava. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v prosinci stejně jako v listopadu, tj. o 0,1 %. Průměrná míra inflace za rok 2015 dosáhla 0,3 % a byla nejnižší od roku 2003. Uvedl to dne Český statistický úřad.
 • Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří
  Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.
 • Spor o Barboru: Babiš chce po zástupcích Ostravska dokumenty k zóně
  Praha - Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a primátor Karviné Tomáš Hanzel (oba ČSSD) by měli co nejrychleji rozptýlit pochybnosti ohledně hospodárnosti postupů při přípravě průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Uvedl to dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle něj v takovém případě nebude důvod, aby z vybudování zóny sešlo.
 • Soud zrušil pokutu 91,9 milionu korun pro O2
  Brno - Společnost O2 Czech Republic dostala za věrnostní rabaty pokutu 91,9 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Krajský soud v Brně ji ale zrušil.
 • Soud potvrdil pokutu přes pět milionů pro Student Agency, firma nesouhlasí
  Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 5,154 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro autobusového dopravce Student Agency. Firma zneužila svého dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno. Vyplývá to z rozsudku zveřejněného na webu NSS. Soud rozsudek zveřejnil bez odůvodnění. Firma s výrokem nesouhlasí.


Hitpardáda štítků