Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek

Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu vyhovět požadavkům všech ministerstev, potřeboval by zhruba 290.000 hektarů. V České televizi to dnes řekla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová. 


Zdroj: www.asz.cz
Témata: SPÚ, STÁTNÍ, POTŘEBOVAL BY, POTŘEBOVAL, MARADOVÁ, MINISTERSTEV, STÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÉ, ŘEKLA, REZERVY STÁTNÍ, STÁT
 • Vývoj cen komodit: Ropa (-1,8 %), plyn (+0,9 %), zlato (+0,6 %)
  pstrongRopastrong (GCLX5, QMX5) strong-1,79 %strong na 48,74 USD za barel.br strongZemní plynstrong (GNGX5, QGX5) strong+0,88 %strong na 2,524 USD za mbtu.brbr strongZlatostrong (GCGZ5, QOZ5) strong+0,61 %strong...
 • Hlavní město Volkswagenu má strach, aby neskončilo jako Detroit
  Mezi obyvateli německého Wolfsburgu vyvolává skandál Volkswagenu s falšováním emisí směsici strachu a hněvu. Obávají se finančních dopadů na automobilku i na město, které na ní závisí. Bojí se i možného propouštění. Někteří zmiňují i úpadek jiného velkého automobilového města - amerického Detroitu, píše zpravodaj Financial Times.
 • Jaké budou sazby zahraničního stravného pro rok 2016? Máme přehlednou tabulku
  Ministerstvo financí poslalo do připomínkového řízení návrh sazeb zahraničního stravného pro rok 2016. Jak se mění oproti letošku?
 • Americké trhy otevřely na nule
  pIndex strongDow Jonesstrong Industrial Average strong+0,02 %strong na 17088,73 b.br Index strongS&Pstrong 500 strong-0,09 %strong na 2012,99 b.br Index strongNasdaqstrong Composite strong-0,02 %strong na 4829,346...
 • Vláda ve Sněmovně nepodpoří návrh na snížení DPH na noviny
  Praha - Vláda podle očekávání ve Sněmovně nepodpoří návrh opoziční KSČM na snížení daně z přidané hodnoty na noviny a časopisy. Podle rozboru, který si nechala udělat před dnešním jednáním, by snížení nevyvolalo významně vyšší poptávku po těchto tiskovinách, a jejich ceny by klesly jen málo. Noviny nyní podléhají 15procentní DPH, podle názoru opozice by měly být zařazeny do desetiprocentní sazby daně. O postoji kabinetu informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.
 • Vláda se shodla na zdanění hazardu, automat přijde na 80 korun za den
  Novela by měla zakotvit dvě daňové sazby 23 procent a 28 procent v závislosti na druhu hazardu.
 • Švédská cesta za obnovitelnými zdroji

  Švédsko urazilo na cestě k obnovitelným zdrojům energie dlouhý kus cesty, vždyť ještě v 70. letech minulého století byl podíl fosilních paliv v energetickém mixu země 75 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o importovaná paliva, tak bylo Švédsko velice energeticky závislé. O 30 let později už bylo vše jinak a dnes hrají bioenergie

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Šumperský soud otevře kauzu anabolik z mírovské věznice
  Šumperk - Šumperský okresní soud otevře tento týden kauzu týkající se anabolik distribuovaných ve věznici v Mírově na Šumpersku. V případu je obžalováno pět lidí včetně dozorce věznice postaveného mimo službu i dvou odsouzených. Kauza, které se dostala před soud po dvou letech náročného vyšetřování, odhalila podle žalobce sofistikovanou distribuční síť v mírovské věznici.
 • Začátek týdne byl na devizových trzích poklidný
 • Začátek týdne byl na devizových trzích poklidný
  Kurz koruny vůči euru se první den v týdnu pohyboval ve velmi úzkém pásmu přibližně dvou haléřů. Polský zlotý také nezaznamenal výrazné pohyby a držel se kolem hodnoty 4,22 PLN/EUR. Jedinou posilující měnou v regionu byl maďarský forint, který...

 • Vývoj měnových párů: Koruna posiluje vůči britské libře o 1,1 %
  pEUR/USD 1,1365 (euro posiluje o 0,1 %)br USD/CZK 23,83 (dolar posiluje o 0,01 %)br EUR/CZK 27,09 (euro posiluje o 0,07 %)br GBP/CZK 36,52 (stronglibra oslabuje o 1,1 %strong)br CHF/CZK 24,79 (frank posiluje o 0,07 %)br RUB/CZK...
 • Agentura S&P redukovala automobilce Volkswagen rating na A- ze stupně A, zvažuje další snížení
  Ratingová agentura S&P oznámila, že snížila úvěrový rating automobilky Volkswagen ze stupně „A“ na stupeň „A-„ s negativním výhledem. Zvažuje snížení o další dva kroky.brbrpAgentura ke snížení přístoupila vzhledem k negativnímu vlivu emisní aféry...
 • Likvidace přemnoženého kůrovce přijde Lesy ČR na desítky milionů
  Likvidace přemnoženého kůrovce přijde letos státní podnik Lesy České republiky (LČR) na 70 až 80 milionů korun, zatímco obvykle stojí za rok boj s dřevokaznými škůdci asi 50 milionů korun. Pro příští rok se čekají náklady na boj s kůrovcem na úrovni 100 milionů korun. K rozmnožení kůrovce letos výrazně přispělo teplé počasí, kůrovec se rozmnožil v jedné až dvou generacích navíc. Tvrdí to generální ředitel LČR Daniel Szórád.
 • Likvidace přemnoženého kůrovce přijde Lesy ČR na desítky milionů
  Likvidace přemnoženého kůrovce přijde letos státní podnik Lesy České republiky (LČR) na 70 až 80 milionů korun, zatímco obvykle stojí za rok boj s dřevokaznými škůdci asi 50 milionů korun. Pro příští rok se čekají náklady na boj s kůrovcem na úrovni 100 milionů korun. K rozmnožení kůrovce letos výrazně přispělo teplé počasí, kůrovec se rozmnožil v jedné až dvou generacích navíc. Tvrdí to generální ředitel LČR Daniel Szórád.
 • Počasí letos přeje červenému, podpoří ho kampaň
  Tragicky to vypadalo, dobře to, zdá se, skončí. Vinaři a vinohradníci v těchto dnech finišují sklizeň letošní úrody, a protože v září napršelo, srpnovými vedry seschlé bobule se aspoň částečně „nalily". Sklizeň tak zřejmě nebude tak podprůměrná, jak hrozilo, a naopak hrozny budou vyzrálejší.
 • Přijetí systému sociálního bydlení je zase o krok blíž

  Vláda přijala Koncepci sociálního bydlení, kterou předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o vůbec první materiál, který se v České republice komplexně věnuje vybudování systému dostupných sociálních bytů, vymezuje role obcí a státu a vysvětluje vazbu na sociální služby. Na základě přijaté Koncepce bude vypracován návrh zákona, který by měl být účinný od roku 2017.

 • Donald Trump s kolťákem u pasu
  Donald Trump po nedávném masakru v Oregonu vycítil, že je ve vzduchu opět dobré známé a velké téma, tedy téma nošení a přístupnosti zbraní v USA. Srozumitelně se postavil na jednu stranu.
 • Nobelovu cenu za ekonomii získal Angus Deaton
  Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získal Angus Deaton z Británie za analýzu spotřeby, chudoby a blahobytu. Devětašedesátiletý Deaton působí na Princetonské univerzitě v USA. Naprostou většinu nositelů ocenění tvoří ekonomové ze Spojených států, letos již druhým rokem za sebou udělena Evropanovi, který ale působí ve Spojených státech. Loni ji získal francouzský ekonom Jean Tirole.
 • Češi se bojí, že nebudou na stáří zdraví a soběstační. Ale téměř nikdo si kvůli tomu nespoří
  Češi se obávají, že se o sebe ve stáří nepostarají. Největším strašákem stárnoucích Čechů je totiž špatné zdraví a stav, kdy se o sebe nebudou schopni sami postarat. Na zdraví si přitom spoří...
 • Stává se téma kybernetické bezpečnosti novou příležitostí pro pojišťovny?
  pNěkolik úspěšných kyberútoků vedených v posledních dvou letech proti předním americkým firmám mění situaci na trhu s pojištěním proti těmto událostem. Průměrné pojistné sazby pro koncové zákazníky v tomto odvětví vzrostly za první polovinu letošního...

 • Vědci usilují o navýšení mokřad a podmáčených ploch v krajině
  Vědci na mezinárodní konferenci v Českých Budějovicích řeší otázku navýšení počtu mokřad a podmáčených ploch. Tvrdí, že z nich odpařená voda může ochlazovat klima, což je prý přínos zejména s ohledem na globální oteplování, které zasahuje střední a jižní Evropu zejména v letních měsících. Na konferenci prezentuje své poznatky 160 odborníků nebo zástupců ochrany přírody z Evropy, z Austrálie, Izraele, Alžíru nebo Iráku.
 • V České Lípě dostali nápad, jak ochránit děti. Vykácejí jedovaté keře a stromy
  Stejně jako v pohádkovém království vysekali všechny rostliny s trny, v areálech mateřských a základních škol v České Lípě čeká nejspíš stejný osud všechny keře a stromy, které jsou jedovaté. Na černé listině se objevily například břečťan popínavý, jalovec chvojka nebo tis červený či rododendron. Ředitelé škol považují opatření za hysterické.
 • Valná hromada
  Přístup zakázán! (e).
 • Václavská výzva vládě, aby ukončila represe podnikatelů
  Ve středu 28. října uspořádali Svobodní společně se Soukromníky a několika profesními organizacemi demonstraci proti EET a dalším byrokratickým regulacím, které mají ještě více zatížit živnostníky a malé podnikatele. Na Václavském nám. se sešla zhruba tisícovka lidí a nálada byla skvělá – přispěla k ní i kapela Turbo svým koncertem.
 • Třicet hektarů za tři procenta
  Letošní srpnové číslo Světa myslivosti uveřejnilo korespondenční rozhovor s ředitelem Oddělení státní správy lesů, myslivosti a rybářství Ing. Martinem Žižkou, Ph.D., o novele zákona o myslivosti z pohledu ministerstva zemědělství. Dlužno říci, že se tento pohled značně rozchází s pohledem vlastníků honiteb. Také o nich není v celém hovoru ani zmínka. Z pohledu MZe patrně běhá zvěř nejméně metr nad zemí a je věru s podivem, kolik škod na ní napáchá (ničení zemědělských a lesních porostů, rozrývání luk, polních i lesních cest atd.). Je proto naprosto samozřejmé, jak konstatuje pan odborový ředitel, že nemohlo dojít „ke shodě ve způsobu nahrazování škod působených zvěří či v řešení otázky postupu ke zlepšení stavu krajiny“.
 • Tiskové zprávy - Asociace soukromého zemědělství ČR
  z tradic a přesvědčení o perspektivnosti rodinných farem jako základu moderního zemědělství a živého venkova.
 • Tisková zpráva k EET
  K zamítnutí zákona o elektronické evidenci tržeb vyzvalo poslance Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Podnikatelé poslali poslancům výčet konkrétních připomínek a současně vyjádřili obavu, že pravým cílem zavedení nového systému není zlepšit výběr daní a narovnat trh, ale umožnit sběr dat, která mohou být zneužita v konkurenčním boji.
 • Táborští sedláci slavili konec žní
  Po letošní první akci, kterou táborští sedláci v lednu zorganizovali v prostorách Kulturního domu v Zálší – selském plese, nastal v mezičase polních prací čas na další. Stejné místo tak bylo první zářijový pátek svědkem oslavy konce žní na Táborsku.
 • Strana soukromníků ČR
 • Státní pozemkový úřad představil premiérovi projekt zaměřený na boj se suchem
  Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová společně se zpracovatelským týmem představila předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi projekt Státního pozemkového úřadu zaměřený na boj se suchem a povodněmi. Stalo se tak při účasti premiéra na debatě odborníků vědeckovýzkumných institucí věnované dopadům sucha v České republice, která se uskutečnila na půdě Mendelovy univerzity v Brně.

Hitpardáda štítků