Stát mu přidal na důchodu 40 korun. Ale renta mu klesla o 560 Kč

Invalidní důchodci, kteří se do penze dostali kvůli nemoci z povolání, čelí od ledna finanční diskriminaci. Vláda jim od ledna garantuje nižší nárůst minimální mzdy než zdravým zaměstnancům. A rostoucí minimální mzda těmto lidem paradoxně srazila renty, které jim vyplácejí pojišťovny na dorovnání předchozích výdělků. A to o stovky korun.Zdroj: finance.idnes.cz
Témata: INVALIDN, MINIM, ZAM, PENZI, NA V, POVOL, Z POVOL, RENTY, RENTU, TUTO
 • Dárek na poslední chvíli? Sedm kroků k překvapení z Dárkomatu
  Stává se to: přijdou opomenuté narozeniny, v práci sháníte dárek pro kolegu nebo zapomenete na dárek k výročí. Na poslední chvíli se improvizuje špatně, zvlášť pokud vás nenapadá, čím konkrétním potěšit. Zkuste kartu z Dárkomatu. Seženete ji v prodejnách Albert. Přinášíme návod, jak na to.
 • Budoucnost personální inzerce je v nativní reklamě
  Hledání zaměstnanců v online světě vyžaduje sledování trendů a uplatňování úspěšných technik internetového marketingu. Jedna z těchto technik, která se ukázala být velmi efektivní pro online prodej…
 • Pomůže Brexit uniknout Norsku ze spárů EU?
  S tím, jak Velká Británie zoufale hledá řešení toho, zda zůstat nebo opustit Evropskou unii, hledá Norsko vlastní způsob, jak se od Evropské unie více distancovat. Případ Norska, jako nečlenské země EU, ukazuje, jak těžké by pro Velkou Británii mohlo být uniknout vlivu bloku v případě, že se rozhodne odejít. I když Norové vstup do EU již dvakrát odmítli, doposud přijali až 75 procent jejích zákonů, aby na tento lukrativní jednotný trh měli přístup. Norská nespokojenost však roste a na současném…
 • Studie: Uprchlíci nedostatek pracovních sil v Německu nevyřeší
  Uprchlíci, kteří v současnosti přicházejí do Německa, nevyřeší tamní problém se stále větším nedostatkem pracovních sil. Vyplývá to ze studie Institutu německého hospodářství (IW), o kterém dnes informoval deník Die Welt. Vzdělání i pracovní kvalifikace většiny běženců prý totiž neodpovídá požadavkům německého trhu.
 • Čím vyšší příjem, tím nižší nemocenské dávky

  Nemocní zaměstnanci mají rozdílně vysokou nemocenskou v porovnání se svojí mzdou ze zaměstnání. Důvodem je redukce při výpočtu nemocenské. Zaměstnancům s vyššími příjmy klesá z důvodu nemoci více životní úroveň. Obdobná je situace i u ostatních nemocenských dávek. 

 • EU vám toasty neosladí!
  Měla to ovšem pro letošek v úmyslu, toastovače totiž žerou moc elektriky. Podle plánu se od roku 2020 měly vyrábět a dovážet jen toastery na sluneční záření, případně šlapací. Nebo tak nějak. Nakonec se ale v Bruselu rozhodli neprovokovat.
 • Čas začít brát Turecko vážně
  Utečenecká krize dala vztahům Turecka a Evropské unie šanci na restart a nový začátek – a byla by škoda ji nevyužít. Turecko roste. Hospodářsky, demograficky. A i jeho geopolitický význam stoupá. Jeho integrace do Evropské unie by Unii významně prospěla.
 • Největší aquapark v Česku se za stovky milionů rozroste. Nové...
  Největší aquapark v Česku Aqualand Moravia plánuje během následujících tří let mnohamiliónové investice. Na. tom, jaké.
 • Zkoušky: jak na ně vyzrát?- Finance.cz
  Teplota nám již pomalu spadá pod bod mrazu, venku slyšíme krákat vrány, televize a rádia jsou plné předvánočních upoutávek. Máme
 • Itic: Slevy pro učitele | Studentskefinance.cz
  Karta ITIC je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S. touto kartou mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev. • Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek
  Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu vyhovět požadavkům všech ministerstev, potřeboval by zhruba 290.000 hektarů. V České televizi to dnes řekla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová. 
 • Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek
  Praha - Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu...
 • Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek
  Praha - Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu...
 • Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek
  Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu vyhovět požadavkům všech ministerstev, potřeboval by zhruba 290.000 hektarů. V České televizi to dnes řekla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.
 • Stát loni hospodařil s rekordním přebytkem 62 miliard
  AKTUALIZOVÁNO – Stát loni hospodařil s rekordním přebytkem 61,8 miliardy korun. Celkové příjmy byly 1,28 bilionu korun a celkové výdaje 1,22 bilionu korun. Od vzniku samostatné České republiky bylo dosaženo přebytku hospodaření státního rozpočtu naposledy v letech 1993-1995, nikdy však nebyl dosažen v takové výši jako loni.
 • Stát loni hospodařil nejlépe od roku 2008
  Praha - Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Jde tak o nejlepší výsledek hospodaření od roku 2008, oznámil dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO).
 • Stát letos získal za prodej dluhopisů se záporným výnosem 250 milionů
  Prodejem státních dluhopisů za záporný výnos, při kterém investoři platí za půjčování peněz vládě, přišlo letos do českého státního rozpočtu zhruba 250 milionů korun. Státní dluhopisy prodalo ministerstvo financí se záporným výnosem také v dnešní aukci.
 • Stát kvůli špatné investici příjde o pět miliard korun

  Česká exportní banka investovala do zkrachovalého projektu paroplynové elektrárny Poljarnaja 6,8 miliardy korun. Zpět dostane ale pouze 1,3 miliardy.

 • Stát jsem já: Jak vybudovat mikronárod v Kalifornii, na Antarktidě nebo doma v obýváku
  Mikronárod je podle definice entita, která se prohlašuje za nezávislý stát, ale mezinárodní společenství jeho suverenitu neuznává. Američan Travis McHenry si jich vybudoval dokonce několik. A jeden nedávno vytvořili také státotvůrci z Česka.
 • Stát jsem já
  Mikronárod je podle definice entita, která se prohlašuje za nezávislý stát, ale mezinárodní společenství jeho suverenitu neuznává.
Hitpardáda štítků