Stát nakoupí 3500 tun mléka za 230 milionů

Stát nakoupí 3500 tun sušeného mléka zhruba za 230 milionů korun. Nákup podle mluvčího Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Jakuba Linky odsouhlasila vláda. Zakázka bude rozdělena do sedmi menších tendrů, vítězové by měli být známi do konce letošního roku. Producenti mléka se kvůli klesajícím cenám komodity potýkají s přebytky.


Zdroj: www.agris.cz
Témata: MLÉKA, BUDE, SUŠENÉHO MLÉKA, SUŠENÉHO, MILIONŮ, TUN, TŘI, ZÁSOBY NA, STÁT, ABY

 • Léčka TOP 09 na pražskou vládu Adriany Krnáčové
  Podle zdrojů LN bylo dopředu domluveno, že hnutí ANO, ČSSD a TOP 09 budou hlasovat pro odvolání náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice). Politici TOP 09 si však řekli, že by ze situace mohli vytlouct více – ideálně nabourat koalici.
 • Češi objevují refinancování a konsolidaci. Banky hlásí nárůst zájmu o desítky procent.

  Češi dluží rok od roku více peněz. Mění se ale jejich přístup k půjčkám. Začínají se o své úvěry více zajímat a čím dál více využívají možnosti refinancování či konsolidace. Banky potvrzují nárůst v této oblasti až o 70 %. (Tisková zpráva Ušetřeno.cz)

 • Malé akciové společnosti, vysoké dividendy

  Malé akciové společnosti, vysoké dividendy
  Zajímavé jsou akcie společností International Paper a Cintas, které zvýšily svůj dividendový výnos. Nebo se investoři mohou poohlédnout po akciích aktuálně nezařazených v indexu S&P 500, jako je například Sonic a Eaton Vance.
   
  Zapomeňte na akcie biotechnologií, nyní vládne papír. Společnost se 117 let dlouhou historií International Paper, (IP), která se zabývá výrobou papíru zvýšila výši svých čtvrtletních dividend o 10 % z 40 centů na 44 centů. Společnost s tržní kapitalizací 18 miliard USD zvyšuje dividendy nepřetržitě již pátým rokem.
   
  Tyto 4 centy dividend na akcii znamenají celkově 16,7 miliónů dolarů, které společnost vrátí svým akcionářům. Celkově společnost vyplácí 1,76 dolarů na akcii, což dělá celkově 735 miliónů dolarů a představuje to 58 % příjmů v cash flow.
   
  Na konci minulého století tato společnost se sídlem v Memphisu dodávala 60 % papíru pro tisk novin ve Spojených státech. V současnosti se společnost se společnost orientuje spíš na obalové materiály. Do roku 2004 byla společnost IP zařazena v akciovém indexu Dow Jones Industrial Average, společně s takovými společnostmi jako je AT&T a Eastman Kodak. 
   
  Divize obalových materiálů vyprodukovala v posledním čtvrtletí prodeje ve výši 5,4 miliard USD, prodeje novinového papíru tvořily jen 1,2 miliardy. Společnost oznámila zisk na akcii ve výši 97 centů, což bylo mnohem více, než očekávali analytici, kteří odhadovali zisk na akcii ve výši 92 centů. Společnost těží z vysoké poptávky po obalových materiálech pro jídlo z restaurací, krabic a buničiny pro pleny. Aby se vyrovnala s rostoucí poptávkou, bude investovat do těchto oblastí 300 miliónů dolarů. Investoři však nemají rádi výdaje a tak po oznámení tohoto plánu klesla hodnota akcie o 14 %. Pro další čtvrtletí se očekává zisk na akcii ve výši 96 centů. Hodnota dividendového výnosu je 4,22 %. 


   
  Dodavatel buničiny Cintas (CTAS) zvýšil velikost vyplácené roční dividendy rovnou o čtvrtinu, přesněji o 24 %. Společnost, která se také zabývá obchodními službami, nyní vyplácí dividendu ve výši 1,05 USD, oproti minulosti, kdy výše dividendy dosahovala 85 centů. Výplata dividend je jednou za rok, nikoli čtvrtletně. Cintas zvyšuje své dividendy nepřetržitě již 32 let. V minulém roce vyplatila společnost svým akcionářům mimořádnou dividendu ve výši 85 centů na akcii. 
   
  Kromě klasického prodeje buničiny svým zákazníkům dodává tato společnost se sídlem v Cincinati také výrobky pro úklid, zdravotnické materiály pro první pomoc a protipožární výplně. V minulém čtvrtletí byl zisk na akcii o dva centy vyšší, než odhadovali analytici. Zisk na akcii tvořil 93 centů. Příjmy v oblasti materiálů pro zdravotnictví a pro oblast bezpečnosti vzrostly o 10,5 %, ostatní divize společnosti rostly o 6,8 %. 
   
  Cintas vyplácí svým akcionářům 113 miliónů dolarů ročně. Je to 30 % volné hotovosti z cash flow. Akcie společnosti v tomto roce vzrostly skoro o 18 %, dividendový výnos tvoří 1,13 %.
   
  Pokud by se někdo zajímal o pozoruhodnou výši dividend vyplácených společnostmi mimo akciový index S&P 500, může se zajímat o společnost Sonic (SONC). Společnost provozuje 3500 fast food provozoven a to jak vlastních, tak franšízovaných. Cash flow příjmy se v tomto roce zvýšily o 22 %, to je o 11 centů na akcii. V minulém roce to bylo 9 centů. Společnost sídlí v Oklahoma City a jde o její první zvýšení dividend od jejich zavedení v listopadu roku 2014. Dividendový výnos je 1,68 %.


   
  Bostonská společnost Eaton Vance (EV) zvýšila velikost své čtvrtletní dividendy o 6 %, neboli o 1,5 centu, takže nyní dosahuje dividenda výše 26,5 centů na akcii. Tato společnost provozující akciové fondy spravuje pro své klienty majetek ve výši 299 miliard dolarů. Společnost zvyšuje pravidelně své dividendy již 35 let. Velikost dividendového výnosu nyní dosahuje 3,01 %.
   


  Společnost Reality Shares, provozovatel fondů ETF vydává měsíčně své hodnocení dividendových společností z hlediska bezpečnosti. Nejvyšší hodnocení „divcon5“ je pro společnosti, které jsou z hlediska hodnocení nejbezpečnější, „divcon1“ odpovídá společnostem, které by měl investor ze svého portfolia odstranit, nebo alespoň omezit. Je zřejmé, že hodnotící názvy si berou inspiraci z vojenství. Ve svém hodnocení ze září získaly nejvyšší hodnocení společnosti Snap-On (SNA), Tesoro  (TSO), Avago Technologies  (AVGO), a Hartford Financial Services (HIG). Všechny tyto společnosti zvýšily v minulém roce výplatu svých dividend.
   

  Společnost Marathon Oil (MRO) se však v hodnocení dostala na úroveň divcon1, a to i přesto, že je zařazena v indexu S&P 500 a je považována za bezpečného plátce dividend. Společnost nabízí dividendový výnos ve výši 4,43 %, což odpovídá 569 miliónům dolarů. Důvodem pro obezřetnost je negativní cash flow v tomto roce. Analytici Barclays uvádějí, že společnost má v tomto roce o 1 miliardu menší příjmy a současná velikost produkce bude přetrvávat až do roku 2016. Podle analytiků je „velikost prodejů a snížení dividend důvodem pro výprodej akcií.“ Ve zprávě Deutsche Bank se uvádí, že většina dividendových titulů ropných společností je bezpečná, s výjimkou Marathon Oil.
   


   
  Zdroj: Mchael Vallo
   
 • CME, majitel Novy, se ve čtvrtletí vrátil do provozního zisku
  Hamilton/Praha - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vytvořila ve třetím čtvrtletí provozní zisk...
 • Prodej bývalých hornických bytů OKD je v pořádku, kývl antimonopolní úřad
  Antimonopolní úřad povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty, jíž patří více než 43 tisíc bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji. Rozhodnutí je pravomocné. RPG Byty přebírá lucemburská společnost Fondy Bydleni 2 S.á r.l. Kdo ji ovládá, úřad neuvedl.
 • Jaroslav Bukovský: Exkauza Volkswagen
  Každý chvilku tahá pilku aneb k Toyotě se od Volkswagenu přestěhoval putovní pohár největší světové automobilky. Stalo se tak necelých šest let poté, co se japonský karmejkr zapsal na seznam největších automobilových průšvihů historie. Zatímco současná německá kauza pobuřuje kromě několika zastánců dobrých mravů především evropskou environmentální kavárnu, problém japonských aut měl hmatatelnou podstatu – pořádně rozjetou Toyotu totiž občas nedokázaly zkrotit brzdy.
 • Dana Vrabcová: V řešení nejen nájemních sporů může být mediace efektivní a rychlá

  Píšeme na Hypoindex.cz: Mediace představuje alternativní řešení sporů, které může ušetřit čas a peníze. Co je mediace, jak probíhá a jak je nákladná?  „Mediací lze často výrazně snížit finanční náklady na vyřešení konfliktu,“ říká Dana Vrabcová, místopředsedkyně Asociace mediátorů České republiky. Jste místopředsedkyní Asociace mediátorů České republiky. Co se skrývá pod pojmem mediace?

 • VIDEO: ‚Čína, Čína, Čína!‘ Zábava z Trumpova zaujetí
  Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump si ve svých vyjádřeních nebere servítky. Pozornost ovšem přitahuje i tím, jak moc se zaměřuje na jedno z témat – Čínu. Redakci internetového deníku The Huffington Post to zaujalo natolik, že z Trumpových projevů vystříhala pouze název nejlidnatější země a humorný výsledek umístila na server YouTube.
 • Kdo se příští rok nevyhne kontrolnímu hlášení DPH?
  Plátci DPH musejí od ledna příštího roku počítat s náročnější administrativou spojenou s evidencí daně z přidané hodnoty (DPH). Souběžně s daňovým přiznáním k DPH budou muset podávat i kontrolní hlášení. Daňová novinka má pomoci finančním úřadům odhalovat daňové podvody a zvýšit daňový výběr u DPH, informuje Mazars.
 • CETIN: Plánované investiční náklady 22 mld. Kč

  CETIN oznámil, že plánuje vynaložit investiční náklady v hodnotě 22 mld. Kč v příštích sedmi letech na zlepšení jak mobilní, tak fixní infrastruktury. Současně uvedl, že tyto prostředky nejsou nějak závislé na potenciálních 14 mld. Kč, o kterých se rozhoduje v rámci rozdělování zdrojů z EU. Zprávu považujeme za neutrální. Některé investory může zaskočit absolutní výše, ale rozprostřeno do sedmi let se jedná o něco přes 3 mld. Kč ročně.

  Z jiných zpráv bylo rozhodnuto, že národním koordinátorem pro zlepšování přístupu k vysokorychlostnímu internetu bude ministerstvo vnitra (bude rozhodovat o 14 mld. Kč z EU prostředků). Toto rozhodnutí kritizuje sdružení ICT společností, které uvádí, že daným koordinátorem by měl být regulatorní úřad ČTÚ.
 • Stát nakoupí 3500 tun mléka za 230 milionů, vláda souhlasí
  Praha - Stát nakoupí 3500 tun sušeného mléka, předpokládaná cena zakázky je 230 milionů korun. S nákupem dnes souhlasila vláda, sdělil dnes ČTK mluvčí Správy státních hmotných rezerv...
 • Stát nakoupí auta za 81 milionů od Hyundai, Škoda dodá jen superby
  Jedna z největších zakázek na nákup nových aut za peníze daňových poplatníků končí vítězstvím automobilky Hyundai. Státu slevila oproti ceníku až čtvrtinu. Většina z 204 nakoupených vozidel je na naftu.
 • Stát nám dostatek kvalifikovaných lidí nepřipraví. Vychováváme si je sami
  Osobnost HR o vzdělávacích programech, jež inspirovaly i další firmy v kraji. Motor Jikov vybudoval dvě výcviková střediska, kde probíhají praxe žáků partnerských škol. Firma si už vychovala za uplynulé čtyři školní roky 27 nových pracovníků.
 • Stát nebude jednat s vedením OKD
  Vláda rozhodla, že nebude dál jednat s vedením OKD o možné restrukturalizaci společnosti. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD zdůvodnil postoj vlády neseriózností zástupců společnosti OKD, kteří dosud nesdělili, jaké mají záměry.
 • Stát neplní svůj závazek nákupu ekologicky čistých vozidel, tvrdí ČPS

  V ČR je v různé fázi přípravy řada dotačních programů, jejichž cílem je v souladu s Národním akčním plánem čisté mobility rozvoj využívání alternativních paliv. Podle Českého plynárenského svazu (ČPS) však v oblasti obměny vozového parku pomocí ekologických vozidel zásadně selhává zejména stát. Zásadní nedostatek podle ČPS nastal při prvním centrálním nákupu 1 500 automobilů pro 12 ministerstev za zhruba půl

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Stát nepodpořil spoření na penzi od 100 korun měsíčně

  Vládní důchodová komise neschválila návrh, který měl motivovat chudší rodiny a studenty do 26 let spořit si na důchod i nižší částky. Návrh počítal se státním příspěvkem 50 korun měsíčně k první stokoruně, při vkladu 200 korun by stát přispěl 70 korun.

 • Stát New York podpoří jadernou energetiku

  Jak jsme informovali dříve, stát New York schválil tzv. Clean Energy Standard, na základě kterého budou podporovány bezemisní zdroje včetně jaderných, které se v jiných státech opomíjejí i přesto, že z hlediska stability dodávek a stabilizace přenosové sítě hrají zásadní roli. Celý schválený standard je v angličtině dostupný zde. Model financování pro bezemisní zdroje Energetický standard je

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Stát New York pokračuje v rozvoji offshore větrné energetiky

  V prosinci proběhne aukce na pronájem další oblasti vhodné k výstavbě offshore větrného parku u pobřeží státu New York nedaleko Long Islandu. New York se tak snaží jít naproti ambicióznímu cíli: podílu 50 % obnovitelných zdrojů (na domácí poptávce) do roku 2030, definovaném v New York’s Clean Energy Standard. Dne 15. prosince pořádá U. S. Department of Interior’s Bureau

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Státnice na podzim? Známe metody proti letní nechuti k učení...
  Patříte mezi studenty, kteří se rozhodli odložit státnice a mnohdy i obhajobu závěrečné práce na přelom léta a podzimu.
 • Státníci vesměs chválí dohodu s Ankarou, Amnesty ji kritizuje
  Dohoda Evropské unie a Turecka o vracení migrantů, kterou v pátek dojednali lídři osmadvacítky s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem, je podle většiny evropských politiků jednoznačným krokem vpřed při řešení migrační krize. Někteří ale upozorňují na to, že o její funkčnosti rozhodne až uplatnění v praxi, s nímž by se mělo začít od neděle. Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International ujednání odsoudila: podle ní unie dohodou jasně ukázala, že se k řešení migrační krize obrací…

 • Stát má 86.000 ha neblokované půdy, potřeboval by trojnásobek
  Státní pozemkový úřad (SPÚ) v současné době hospodaří s 86.000 hektary zemědělské půdy, která není zatížena žádnými blokacemi. Pokud by ale stát měl v plném rozsahu vyhovět požadavkům všech ministerstev, potřeboval by zhruba 290.000 hektarů. V České televizi to dnes řekla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.
 • Statistici dnes zveřejní čtvrtletní výsledky zemědělství
  Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní výsledky českého zemědělství za 3. čtvrtletí letošního roku. Úřad výsledky publikuje pravidelně každé tři měsíce. Ve 2. čtvrtletí meziročně klesla produkce masa, naopak mlékárny nakoupily více mléka
 • Starbucks chce do roku 2020 používat pouze vejce z bezklecových chovů
  Největší kavárenský řetězec na světě Starbucks oznámil, že do pěti let chce ve svých provozovnách používat jen vejce z bezklecových chovů. Zpráva byla příznivě přijata ochránci práv hospodářských zvířat. Je to poprvé, kdy Starbucks oznámil konkrétní datum u svých aktivit na ochranu hospodářských zvířat.
 • Stanovisko ÚKZÚZ ke kácení smrků pichlavých poškozených mšicí smrkovou
  Před rozhodováním o kácení je třeba vždy u každého stromu odborně posoudit, zda je takový zásah nutný. Až na výjimky však nejsou objektivní důvody k tomu, aby se již během podzimu 2015 a zimy 2015/2016 plošně kácely smrky pichlavé, které byly na jaře 2015 poškozeny mšicí smrkovou a následně i suchem.
 • Stanovisko svazu k novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu
  V současné době se v poslanecké sněmovně projednává další novela zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu. Cílem této novely je usnadnit výstavbu rodinných domů na zastavitelných plochách, odstranit úpravu, podle níž za odnětí půdy, na níž bude vystavěna pozemní komunikace, nemusí platit poplatek stát, naopak povinnost uhradit poplatek obcím a krajům zůstává.
 • Stále více mladých chce na zahrádkách pěstovat např. zeleninu
  Mladé rodiny v Plzeňském kraji, ale i jinde mají v posledních třech letech stále větší zájem o zahrádkaření. Chtějí se tak přiblížit přírodě, mít vlastní výpěstky a relaxovat tímto způsobem. Po letech propadu zahrádkaření zažívá renesanci, hlavně ve větších městech.
 • Stádo milovických divokých koní od úterý doplní pratuři
  Stádo divokých koní spásající část bývalého vojenského prostoru v Milovicích na Nymbursku doplní od úterý pratuři. Ochránci přírody v úterý ráno vypustí do aklimatizační ohrady jednoho býka a pět mladých jalovic. Nejstaršímu zvířeti jsou dva roky a měsíc, nejmladší kus je třináctiměsíční.
 • Stáčená vína nakupují dvě třetiny Čechů. Chtějí ale kontrolu původu, ukázal průzkum
  Spotřebitelé vnímají klamání jako vážný problém, u prodeje vín schvalují výraznější kontrolu a viditelnější značení zahraničních vín. Celkem 81 procent z nich souhlasí, aby stát výrazně posílil kontrolu míst, kde se stáčené víno prodává. Ukázal to průzkum Svazu vinařů.
 • Srpnové srážky zachránily na Moravě úrodu vinné révy
  Srpnové dešťové srážky, které přišly po dlouhotrvajících vedrech, zachránily letošní úrodu hroznů. Podle prvních odhadů jsou výnosy zatím nadprůměrné. Svaz vinařů odhaduje sklizeň na úrovni šesti tun na hektar. ČTK to řekl výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.
 • Spuštění elektronického nástroje pro boj s falšovanými potravinami
  Evropská komise spustila dne 18. 11. 2015 nový elektronický nástroj Administrative Assistance and Cooperation System (AACS) – Systém správní pomoci a spolupráce, který podporuje a usnadňuje komunikaci mezi dozorovými orgány, které se podílejí na boji proti falšování potravin na území Evropy.

 • Svatý Martin povolil otevřít mladá vína. Už pojedenácté
  S úderem 11. hodiny a 11. minuty mohli vinaři a obchodníci dát na pulty lahve svatomartinského a lidé ochutnali první mladá vína letošního ročníku. V Brně už tradičně vínu požehnal kněz v katedrále svatých Petra a Pavla. Značku Vinařského fondu a právo používat logo se světcem na koni letos získalo 369 vín.
 • Svatomartinská vína templářů se připravují k distribuci do obchodních řetězců!
  V pondělí 11. 11. si konečně budeme moci připít mladými Svatomartinskými víny, a odstartovat tak svátek všech milovníků moravských a českých vín. Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží, s výraznou ovocnou příchutí, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale už stačila získat svůj osobitý charakter.
 • Švamberkova VČELÍ PASTVA je nejlepší na světě
  Na právě probíhajícím mezinárodní včelařském kongresu Apimondia byly dnes rozděleny ceny nejlepším medům, medovinám a dalším produktům v oblasti včelařství. V kategorii knih mezi několika desítkami publikací z celého světa zvítězila kniha českého přírodovědce a předního včelařského odborníka Václava Švamberka VČELÍ PASTVA a stala se tak Nejlepší včelařskou knihou na světě 2015.
 • Sucho výrazně snížilo zemědělské výnosy Sokolovské uhelné
  Výnosy zemědělské výroby skupiny Sokolovské uhelné (SUAS) letos výrazně ovlivnilo sucho. Sklizeň obilí a travních porostů, které firma využívá pro krmení dobytka a také pro provoz bioplynové stanice, byla zřejmě nejhorší za posledních několik desítek let, uvádí na svém webu Sokolovská uhelná.
 • Studie: V okolí Černobylu se skvěle daří divoké zvěři
  Třicet let po ničivé explozi jaderného reaktoru v ukrajinském Černobylu se v okolí místa radioaktivní katastrofy skvěle daří divoké zvěři. Vyplývá to ze studie mezinárodního vědeckého týmu, kterou zveřejnil odborný časopis Current Biology. O článku informovala agentura AP.
 • Středočeský kraj chce více kontrolovat provozy, kde hrozí exploze
  Středočeský kraj chce po událostech ve vlašimské zbrojovce Sellier&Bellot a dobrovickém lihovaru více kontrolovat provozy, kde hrozí exploze. ČTK to při dnešní návštěvě benešovské nemocnice řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Pondělní výbuch ve Vlašimi si vyžádal tři lidské životy, úterní exploze v Dobrovici zranila 14 lidí. Obě neštěstí se vyšetřují.
 • Státní veterinární správa zjednodušuje komunikaci s dozorovanými subjekty zaváděním online formulářů
  Prodejci živých ryb na tzv. samostatném prodejním místě, kam patří v České republice především pouliční prodejci vánočních kaprů, mohou nyní jednodušeji komunikovat se Státní veterinární správou (SVS). Od 25. srpna jim byl na internetových stránkách www.svscr.cz zpřístupněn online formulář, jehož prostřednictvím mohou dozorovému orgánu nahlašovat zahájení prodeje.
 • Státní veterinární správa se připravuje i na nepředvídatelné události
  Úkolem Státní veterinární správy (SVS) je zejména provádět dozor nad zdravím a životní pohodou zvířat, sledovat nákazovou situaci a kontrolovat zdravotní nezávadnost potravin živočišného původu. SVS je však také jednou ze složek Integrovaného záchranného systému (IZS) a jako taková se připravuje na různé mimořádné události.
 • Státní pozemkový úřad představil premiérovi projekt zaměřený na boj se suchem
  Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová společně se zpracovatelským týmem představila předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi projekt Státního pozemkového úřadu zaměřený na boj se suchem a povodněmi.
 • Státní fond životního prostředí půjčí obcím půl miliardy na kofinancování vodohospodářských projektů
  Půjčku od Státního fondu životního prostředí mohou nově získat úspěšní žadatelé o dotaci z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 na kofinancování nákladných vodohospodářských projektů. Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR dnes vyhlašuje výzvu na posílení zdrojů žadatelů na realizaci projektů...

Hitpardáda štítků