Stát nám dostatek kvalifikovaných lidí nepřipraví. Vychováváme si je sami

Osobnost HR o vzdělávacích programech, jež inspirovaly i další firmy v kraji. Motor Jikov vybudoval dvě výcviková střediska, kde probíhají praxe žáků partnerských škol. Firma si už vychovala za uplynulé čtyři školní roky 27 nových pracovníků.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: PRAXE, JIKOV, VZD, MOTOR, SAMI, KVALIFIKOVAN, SI JE, ODBORN, MOTOR JIKOV, PRAXI
 • Souhrn událostí uplynulých dní – 20. – 22. 11. 2015
  Ministerstvo otevře v příštím roce nové programy pro obnovu kulturního dědictví venkova i na zlepšení genetického potenciálu hospodářských zvířat. Sdružení pěstitelů: Ceny vánočních stromků i prodej se nezmění. Koná se Národní potravinová sbírka, v obchodech lze pomoci hladovým. ČR a Vietnam se dohodly na společném boji proti nezákonnému obchodu s ohroženými druhy.
 • Žádáte o úvěr? Bance přiznejte vše!

  Banky si žadatele o úvěr vždy řádně „proklepnou“. Ve snaze získat půjčku si lidé často „přikrášlují“ svou finanční situaci. Zatajit nebo zkreslit bance nějaké údaje vás může dovést až za mříže!

 • Trochu jiný pohled na mezinárodní arbitráže

  Mezinárodní arbitráže většinou provázejí spory o miliardy. Česko v nich přitom nebývá příliš úspěšné. V roce 2013 byla Česká republika podle Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) nejžalovanější zemí na světě.  Vyplývá to z údajů ohledně žalob podávaných zahraničními investoři na konkrétní země kvůli jejich porušení mezinárodního práva, respektive dohod na ochranu zahraničních investic.

 • Brusel se proměnil v město duchů. Tisíce turistů nahradili vojáci, policie a odstřelovači
  Bruselské bezpečnostní složky se při nedělní razii snažily neúspěšně dopadnout Salaha Abdeslama, který je podezřelý z účasti na útocích v Paříži. Policie však v pondělí uvedla, že zadržela 16 podezřelých lidí. Bezpečnostní opatření zvýšily všechny evropské země včetně Česka. Francouzský prezident Hollande bude tento týden jednat o vytvoření tzv. velké koalice proti Islámskému státu s Británií, Spojenými státy a Ruskem.
 • Hra Luďka Mádla: Spektakulární debakl Realu Madrid bude mít následky
  Sobotní El Clásico, nejsledovanější ligový zápas světa, přineslo madridském stadionu drtivý triumf hostí z Barcelony. Spektakulární debakl 0:4 v Realu Madrid jistě přinese následky, dříve či později. Zatím se můžeme jenom ptát: Padne trenér, nebo odejde hlavní hvězda? Či snad obojí?
 • Válka v kyberprostoru: Západ si musí vybrat mezi bezpečností a soukromím
  Boj proti Islámskému státu se nevede jen v Sýrii a Iráku, ale i po internetu. Islámský stát ho využívá hlavně pro svou propagandu a komunikaci. Západní tajné služby se teroristy zatím marně snaží sledovat.
 • Dolar stoupl na maximum za osm měsíců
  Americký dolar dnes vůči koši šesti měn stoupl na nejvyšší hodnotu za osm měsíců. K růstu mu pomohlo...
 • Světové ceny ropy dnes vzrostly
  Světové ceny ropy dnes vzrostly a americká lehká ropa WTI oživila z pátečního tříměsíčního minima. Ropný trh...
 • Institut IW snížil odhad růstu Německa
  Německý ekonomický institut IW snížil odhad růstu německé ekonomiky v příštím roce na 1,5 procenta...
 • Intradenní obchodování zlata 23.11.2015
  Zlato (XAU/USD, GOLD) se obchoduje v intradenním klesajícím trendu s cílem na supportu 1052...
 • Stát nebude jednat s vedením OKD
  Vláda rozhodla, že nebude dál jednat s vedením OKD o možné restrukturalizaci společnosti. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD zdůvodnil postoj vlády neseriózností zástupců společnosti OKD, kteří dosud nesdělili, jaké mají záměry.
 • Stát neplní svůj závazek nákupu ekologicky čistých vozidel, tvrdí ČPS

  V ČR je v různé fázi přípravy řada dotačních programů, jejichž cílem je v souladu s Národním akčním plánem čisté mobility rozvoj využívání alternativních paliv. Podle Českého plynárenského svazu (ČPS) však v oblasti obměny vozového parku pomocí ekologických vozidel zásadně selhává zejména stát. Zásadní nedostatek podle ČPS nastal při prvním centrálním nákupu 1 500 automobilů pro 12 ministerstev za zhruba půl

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Stát nepodpořil spoření na penzi od 100 korun měsíčně

  Vládní důchodová komise neschválila návrh, který měl motivovat chudší rodiny a studenty do 26 let spořit si na důchod i nižší částky. Návrh počítal se státním příspěvkem 50 korun měsíčně k první stokoruně, při vkladu 200 korun by stát přispěl 70 korun.

 • Stát New York podpoří jadernou energetiku

  Jak jsme informovali dříve, stát New York schválil tzv. Clean Energy Standard, na základě kterého budou podporovány bezemisní zdroje včetně jaderných, které se v jiných státech opomíjejí i přesto, že z hlediska stability dodávek a stabilizace přenosové sítě hrají zásadní roli. Celý schválený standard je v angličtině dostupný zde. Model financování pro bezemisní zdroje Energetický standard je

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Stát New York pokračuje v rozvoji offshore větrné energetiky

  V prosinci proběhne aukce na pronájem další oblasti vhodné k výstavbě offshore větrného parku u pobřeží státu New York nedaleko Long Islandu. New York se tak snaží jít naproti ambicióznímu cíli: podílu 50 % obnovitelných zdrojů (na domácí poptávce) do roku 2030, definovaném v New York’s Clean Energy Standard. Dne 15. prosince pořádá U. S. Department of Interior’s Bureau

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Státnice na podzim? Známe metody proti letní nechuti k učení...
  Patříte mezi studenty, kteří se rozhodli odložit státnice a mnohdy i obhajobu závěrečné práce na přelom léta a podzimu.
 • Státníci vesměs chválí dohodu s Ankarou, Amnesty ji kritizuje
  Dohoda Evropské unie a Turecka o vracení migrantů, kterou v pátek dojednali lídři osmadvacítky s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem, je podle většiny evropských politiků jednoznačným krokem vpřed při řešení migrační krize. Někteří ale upozorňují na to, že o její funkčnosti rozhodne až uplatnění v praxi, s nímž by se mělo začít od neděle. Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International ujednání odsoudila: podle ní unie dohodou jasně ukázala, že se k řešení migrační krize obrací…
 • Státní dluh Irska se vrátil pod 100 procent HDP
  Státní dluh Irska v loňském třetím čtvrtletí klesl pod hranici 100 procent hrubého domácího produktu (HDP). Vrátil se pod ni poprvé od přijetí mezinárodního záchranného programu, na němž se země dohodla před pěti lety a který již ukončila.
 • Státní dluh je nižší o 600 milionů, na každého Čecha připadá 158 tisíc
  Praha - Ministerstvo financí dle potvrdilo údaje z polovina října, podle nichž státní dluh letos ke konci září klesl o 0,6 miliardy Kč na 1,663 bilionu korun.
 • Státní dluh ke konci září klesl o 0,6 miliardy. Vláda si půjčuje především v tuzemsku
  Ke konci září došlo k poklesu státního dluhu o 0,6 miliardy korun na 1,663 bilionu. Každý Čech tak dluží zhruba 158 000 korun. Vnitřní zadlužení státu stouplo letos ke konci září o 6,6 miliardy na 1,37 bilionu korun. Zahraniční dluh naopak klesal.Hitpardáda štítků