Stavební firmy dostaly za kartel rekordní pokutu přes dvě miliardy korun. Skanska se odvolá

Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit rekordní pokutu 2,036 miliardy korun. Předseda Petr Rafaj odmítl uvést, kterých konkrétních firem se kartel týká. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Skanska, která je zřejmě mezi pokutovanými, se plánuje odvolat. Ostatní firmy se zatím odmítají blíže vyjádřit.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: POKUTU, SKANSKA, KARTEL, POKUTY, MILIARDY KORUN, EUROVIA, STAVEBN, ROZHODNUT, ZA KARTEL, ODM
 • Polovina Čechů neví, co je kreditní karta. Bezhotovostně ale platí rádi
  Téměř všichni Češi, konkrétně 93 procent, vlastní jednu nebo více platebních karet. Velkou důvěru vkládají i v bezkontaktní karty. V peněžence ji má osm z deseti vlastníků karet. Se znalostmi je to ale o poznání horší. Polovina lidí si stále myslí, že prostřednictvím kreditní karty zachází se svými penězi nebo nevidí rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, ukázal aktuální průzkum agentury NMS Market Research pro Raiffeisenbank.
 • Polské akcie znovu oslabily
  Polské akcie uzavřely poslední seanci ne příliš úspěšného týdne ve ztrátě.brbrpDnes na rozdíl od většiny evropských trhů nedokázaly těžit z překvapivě dobrých čísel z amerického trhu práce. Závěrečný gong zastihl index WIG30 na 2 248 bodech (-1,3%)....
 • Nezaměstnanost v USA klesla nejníže za sedm let, mzdy rostou
  Američtí zaměstnavatelé v říjnu po dvou slabých měsících prudce zrychlili tvorbu pracovních míst. V ekonomice vzniklo 271 tisíc nových příležitostí, což bylo nejvíce od loňského prosince a dvojnásobek oproti září. Míra nezaměstnanosti se snížila na pět procent, tedy nové minimum za sedm a půl roku. Údaje amerického ministerstva práce výrazně zvýšily pravděpodobnost, že centrální banka USA (Fed) přistoupí v prosinci ke zvyšování úrokových sazeb.
 • Trh zřejmě opět testuje kurzový závazek
 • Den dopravy zdarma se blíží, Heureka ho chce podpořit masivní kampaní
  Už počtvrté se uskuteční akce Den dopravy zdarma, kterou pořádá Heureka.cz. Ta ji letos chce podpořit "masivní" kampaní.
 • Alibaba se dohodla na koupi Youku Tudou, "čínské YouTube"
  Hongkong - Největší čínský internetový prodejce Alibaba se dnes dohodl na převzetí firmy Youku Tudou, která je považována za čínskou obdobu videoservisu YouTube. Internetový gigant zaplatí...
 • Alibaba přebírá čínský YouTube. Za dosud ztrátovou společnost zaplatí 93 miliard korun
  Čínský internetový gigant Alibaba zaplatí 3,7 miliardy dolarů za firmu Youku Tudou. Tamní obdoba YouTube tak získá silného partnera, který firmě pomůže dostat se do zisku. Alibaba začala již v minulých letech investovat na poli médií a zajímá se i o filmový průmysl.
 • Dolar mohutně posiluje, přičemž zvyšování úrokových sazeb v USA je stále pravdě
  pVše se změnilo v 14:30, kdy byla publikována nová makrodata z USA, a to konktrétně report změny počtu pracovních míst. Makra výrazně předčila očekávání analytiků a dolar reagoval rychlým posílením. Stejně tak zareagovaly evropské akciové...
 • Alibaba kupuje čínskou obdobu YouTube, cena dosahuje čtyř miliard
  Největší čínský internetový prodejce Alibaba se dnes dohodl na převzetí firmy Youku Tudou, která je považována za čínskou obdobu videoservisu YouTube. Internetový gigant zaplatí 3,7 miliardy dolarů (93 miliard korun), o něco více, než navrhoval v původní říjnové nabídce.
 • Když se servíruje trochu jiné kafe: Jak nadšenci proměňují kavárenský průmysl
  Rok od roku jich přibývá, přestože se jedná o něco na způsob "ruční práce". Nejde o boty či kabelky, ale o nová originální bistra, kavárny a netradiční podniky. Většinou je otevírají amatéři, tedy lidé, kteří dosud neměli s gastronomií nic společného. Jsou však nadšení, takže se u nich hned cítíte štamgastem.

 • Finanční poradci sjednali ve třetím čtvrtletí smlouvy za 18 miliard korun

  Ve třetím čtvrtletí letošního roku sjednali finanční poradci produkty za 18 miliard korun. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy USF ČR a AFIZ, o.s.

 • Erste táhla burzu vzhůru
  pPo delší době podala pražská burza lepší výkon než zahraniční trhy. Index PX na závěr týdne přidal +1,3% na 988 bodů. Zásluhu na daném vývoji měla hlavně Erste, která při nejvyšším objemu dne 350 mil. Kč poskočila na 763 Kč (7,2%). Společnost reportovala...
 • EY zřizuje tým Strategie. Povede ho Fiala
  Martin Fiala byl jmenován výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství společnosti EY. Povede nově zřízený tým Strategie.
 • EY zřizuje tým Strategie. Povede ho Fiala
  Martin Fiala byl jmenován výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství společnosti EY. Povede nově zřízený tým Strategie.
 • Zvýšení platů státních zaměstnanců od listopadu 2015

  Okolo veřejného sektoru koluje mnoho mýtů a dezinformací. Lidé běžně zaměňují mzdy a platy, ačkoli právě tady vede hranice mezi soukromým – a nepodnikatelským sektorem, kam ovšem nepatří neziskové organizace ani církevní školy. Zvýšení platů státních zaměstnanců v každodenním mediálním šumu zahrnuje úředníky, sociální pracovníky, učitele, zdravotní sestry i lékaře. Přitom správně, podle platné legislativy […]

  Příspěvek Zvýšení platů státních zaměstnanců od listopadu 2015 pochází z KupníSíla.cz

 • ÚOHS uložil stavebním firmám pokutu za kartel přes 2 mld korun
  Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil dosud nejvyšší pokutu. Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit 2,036 miliardy korun. ČTK to dnes řekl předseda...
 • Referent ekonomické ochrany státu – plat a práce

  V oficiálním katalogu prací má REFERENT EKONOMICKÉ OCHRANY STÁTU číslo 1.01.12. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent ekonomické ochrany státu. […]

  Příspěvek Referent ekonomické ochrany státu – plat a práce pochází z KupníSíla.cz

 • Dan Bárta podpořil vánoční kampaň O2
  Operátor O2 odstartoval již na začátku listopadu svoji vánoční nabídku, kterou podpoří také rozsáhlá komunikační kampaň z dílny interního kreativního týmu O2.
 • Co bude s korunou po ČNB?
  ČNB včera nevyslala úplně jasný signál, a to se může koruně líbit. Značná část trhu počítala s tím, že centrální banka v dohledné době natáhne závazek intervenovat. A to se skutečně stalo, nicméně ...
 • Referent politiky finančního trhu

  V oficiálním katalogu prací má REFERENT POLITIKY FINANČNÍHO TRHU číslo 2.10.07. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle příslušné tabulky a případně také příplatky. Rozhoduje vzdělání a předešlá praxe (neboli platový stupeň) a náročnost vykonávané práce (neboli platová třída). Tady rozebereme právě obtížnost činností, které provádí konkrétní referent politiky finančního trhu. Pozor! […]

  Příspěvek Referent politiky finančního trhu pochází z KupníSíla.cz • Stavební firmy dostaly dvoumiliardovou pokutu za kartel

  Kartelová dohoda se nevyplatila sedmi firmám, které si mezi sebou vyměňovaly informace o zakázkách. Zároveň i rozhodovaly, která z firem zakázku i vyhraje.

 • Stavebnictví zpomaluje, stále však roste přes dvě procenta ročně
  Růst stavební produkce v září zpomalil. Stavebnictví meziročně stouplo o 2,4 procenta po srpnových 4,7 procentech. Táhly ho inženýrské stavby, které nahradily výpadek v pozemním stavitelství. "Na jedné straně silné zakázky inženýrského stavitelství financované z fondů EU, na straně druhé klesající pozemní stavitelství. To je už několik měsíců za sebou charakteristický obrázek českého stavebnictví," uvádí analytik ČSOB Petr Dufek.
 • Stavebnictví zpomalilo růst na 4,7 procenta
  Růst stavební produkce v srpnu zpomalil. Stavebnictví meziročně stouplo o 4,7 procenta po červencovém růstu o 12,3 procenta. Táhly ho inženýrské stavby, které nahradily výpadek v pozemním stavitelství. Informoval o tom ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).
 • Stavebnictví v září zpomalilo

  Růst stavebnictví v září zpomalil téměř o polovinu oproti srpnu letošního roku. Mezitím co v srpnu rostlo stavebnictví závratným tempem 4,7 procent, tak v září růst poklesl na 2,4 procenta.

 • Stavebnictví výrazně zpomalí - bude méně peněz z Bruselu. Lépe si povedou menší firmy
  Letos žene výstavbu k růstu hlavně rychlé dočerpávání dotací z EU. Očekává se, že s růstem ekonomiky se více začnou stavět domy a prostory pro firmy. Méně se budou naopak stavět silnice a železnice.
 • Stavebnictví v srpnu zpomalilo růst na 4,7 procenta
  Praha - Stavební produkce v srpnu 2015 vzrostla meziročně reálně o 4,7 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 1,6 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 14,3 %. Bylo zahájeno meziročně o 31,9 % bytů více. Dokončeno bylo o 12,3 % bytů méně.
 • Stavebnictví v říjnu letos poprvé kleslo, expert má obavy z příštího roku
  Praha - Podle Českého statistického úřadu stavební produkce v říjnu 2015 klesla meziročně reálně o 1,3 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 3,8 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 29,2 %. Bylo zahájeno meziročně o 17,6 % bytů více. Dokončeno bylo o 16,9 % bytů méně.
 • Stavebnictví v říjnu kleslo o 8,5 %, nižší byla i zaměstnanost
  AKTUALIZOVÁNO – Stavební produkce v říjnu klesla meziročně reálně o 8,5 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se snížila o 7,3 procent. Produkce v pozemním stavitelství meziročně klesla o 1,5 procenta. Produkce inženýrského stavitelství se snížila o 20,1 procenta. Český statistický úřad revidoval zářijový pokles na 7,7 procenta z 7,4 procenta.
 • Stavebnictví v listopadu zmírnilo pokles, rostlo pozemní stavitelství
  AKTUALIZOVÁNO – Stavební produkce v listopadu klesla meziročně reálně o 2,3 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,7 procenta stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 18,3 procenta. Bylo zahájeno meziročně o 33,8 procenta bytů více. Dokončeno bylo o 9,3 procenta bytů více.
 • Stavebnictví ve Velké Británii v červenci meziměsíčně -1,0 %, oček. +0,5 %

 • Stavební firmy obviněné z kartelu podají rozklad k ÚOHS
  Praha - Stavební firmy, kterým Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za údajnou kartelovou dohodu uložil souhrnnou pokutu přes dvě miliardy korun, podají proti tomuto rozhodnutí...
 • Stavební firmy začínají zbrojit proti obří pokutě, podají rozklad
  Velké stavební firmy se nechtějí smířit s obří pokutou, kterou jim za údajný kartel udělil antimonopolní úřad. Chystají proto rozklad k předsedovi úřadu, v případě zamítnutí pak roztočí nebývalý soudní kolotoč. „Určitě podáme rozklad a budeme se soudit. Může to trvat léta, ale jsem přesvědčený, že jsme se ničeho nekalého nedopustili,“ řekl serveru E15.cz šéf firmy Swietelsky Petr Čížek. Podobně mluví i zástupci Eurovie, Strabagu a Skansky, tedy největších firem zapletených do kauzy.
 • Stavební In Group převezme 53 prodejen Raab Karcher a Platforma
  Společnost In Group slovenského podnikatele Pavola Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, převezme 53 konkurenčních prodejen Raab Karcher a Platforma. In Group se tak ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou podle počtu prodejen i tržeb.
 • Stavební In Group převezme 53 prodejen Raab Karcher a Platforma
  Společnost In Group slovenského podnikatele Pavola Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, převezme 53 konkurenčních prodejen Raab Karcher a Platforma. In Group se tak ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou podle počtu prodejen i tržeb.
 • Stavební Materiál
  Inzertní server z rodiny Denik.cz - zaměstnání, nemovitosti a byty, auto-moto, seznámení, obchod a služby, domácnost a hobby, zvířata a potřeby pro chovatele
 • Stavebním firmám se poslední dva roky daří, práci ale dávají stále méně lidem
  Stavaři nemají dostatek kvalifikovaných pracovníků. Takové zaměstnance firmy hledají, ale naopak propouštějí lidi pracující v administrativě. Kvůli klesajícímu počtu pracovníků roste průměrná mzda ve stavebnictví, a to o pět procent. Aby firmy začaly plošně nabírat lidi, musí mít jistotu zakázek do budoucna. Tu podle analytiků zatím nemají.
 • Stavebním spořitelnám se daří poskytovat úvěry

  Stavebním spořitelnám se v prvním pololetí v konkurenčním boji s hypotečními úvěry dařilo. Nízké úrokové sazby sice nahrávají hypotékám, zájem o nové úvěry stavebních spořitelen i tak vzrostl o 12 procent. Zisk většiny spořitelen se zvýšil, a to i přes pokles objemu vkladů klientů. Co se skrývá za úbytkem vkladů?

 • Stavebním spořitelnám se daří, úvěry letos rostou o 35 procent
  Stavební spořitelny poskytly za tři čtvrtletí letošního roku úvěry za 35 miliard korun, což je meziroční růst o 17 procent. V případě uzavírání nových smluv o stavebním spoření ovšem spořitelny zaznamenaly meziroční čtvrtinový pokles, když uzavřely přes 346 tisíc smluv. Vyplývá to z údajů od všech pěti tuzemských spořitelen.
 • Stavebním spořitelnám se daří, úvěry letos rostou o 35 procent
  Stavební spořitelny poskytly za tři čtvrtletí letošního roku úvěry za 35 miliard korun, což je meziroční růst o 17 procent. V případě uzavírání nových smluv o stavebním spoření ovšem spořitelny zaznamenaly meziroční čtvrtinový pokles, když uzavřely přes 346 tisíc smluv. Vyplývá to z údajů od všech pěti tuzemských spořitelen.
 • Stavebnímu spoření podráží nohy rekordně levné hypotéky

   

  Stavební spořitelny poskytly podle ČTK od ledna do konce října úvěry za téměř 40 miliard korun, což je meziroční růst o zhruba pětinu. V případě uzavírání nových smluv o stavebním spoření ovšem spořitelny zaznamenaly meziročně více než čtvrtinový pokles, když uzavřely necelých 380.000 smluv. 
Hitpardáda štítků