Stavebnictví zpomalilo růst na 4,7 procenta

Růst stavební produkce v srpnu zpomalil. Stavebnictví meziročně stouplo o 4,7 procenta po červencovém růstu o 12,3 procenta. Táhly ho inženýrské stavby, které nahradily výpadek v pozemním stavitelství. Informoval o tom ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).


Zdroj: www.novinky.cz
 • Josef Středula: Češi nedostávají řádně zaplaceno, to musí skončit
  Předák největších odborů v zemi, Josef Středula, je přesvědčený, že Češi si zaslouží vyšší mzdy, a stát i investoři na to mají. „Připouštím, že to, co teď řeknu, je trochu demagogie. Pokud manažeři mají mzdy takřka srovnatelné se zahraničím, proč by je nemohli mít i zaměstnanci. Politika nízkých mezd je u nás dlouhodobou politikou, a to je už neúnosné,“ říká.
 • Tržby obchodníků rostly letos v srpnu nejpomaleji
  Tržby v maloobchodě bez aut v srpnu oproti loňsku vzrostly o 3,3 procenta, nejpomaleji v letošním roce. Růst tržeb zaznamenaly všechny hlavní skupiny sortimentu, výrazněji klesl jen prodej oděvů a obuvi. Tržby za prodej a opravy motorových vozidel stouply o 7,3 procenta, uvedl ČSÚ.
 • Ředitel VZP odvolal tři manažery IT kvůli penězům od HP
  Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek odvolal dnes tři manažery IT v reakci na informaci, že firma Helwett-Packard jim platila zájezdy do rakouských Alp....
 • Jana Havligerová: Předsedovo (ne)odcházení
  Karel Schwarzenberg odchází z politiky a zároveň v ní zůstává. Je to vlastně tak půl na půl a přesně takové jsou i šance TOP 09 na slušné přežití na politické scéně po jeho odchodu z čela strany. Nejpodstatnější není, že nejvýraznější tvář této frakce bude v současném volebním období dále zasedat ve sněmovně. Jde hlavně o to, co bude v roce 2017, bude-li to termín parlamentních voleb. Po šest let své existence TOP 09 v zásadě permanentně oslabuje.
 • Nízké příjmy a důchod v roce 2016
  Zaměstnanci s nízkou mzdou mají často z finančních důvodů obavy z odchodu do důchodu, neboť se obávají poklesu životní úrovně. Mají problémy finančně vyjít se svojí čistou mzdou,...
 • Rusové zase zachraňují Evropu a opět se jim místo vděku dostává obvinění a lží!
  Korunu všemu nasadili Američané, kteří křičeli o civilních obětech ruských náletů na teroristy na území Sýrie dříve, než vůbec byly shozeny bomby, které měly tyto civilisty zabít! Rusové samozřejmě dobře vědí, jaké nebezpečí hrozí, když se z nějakého
 • Pohledem redakční rady - Vít Pěkný (Pohledem redakční rady)

  Tak, tady to můžeme podepsat, a je hotovo. A bylo. Obchod v hodnotě zhruba 24 mil. korun. Krásná práce. Jednal jsem s partnerem, který přesně věděl, co obchod je. On sám byl tvrdým obchodníkem. Jeho tvrdost ale nespočívala v neomaleném a neustále se opakujícím požadavku na zvýšení slevy. Naopak, jasně věděl, že když chce kvalitu, tak ta něco stojí. A věděl, co si pod pojmem kvalita představit. Pro něj to začínalo odpovídající velikostí potenciálního partnera, pokračovalo dobrými referencemi jiných firem, jasně strukturovanou nabídkou na jeho poptávku. Z kvality nevyjímal samotnou realizaci transakce, která začíná fyzickým předáním zboží či služeb a následnou péčí o ně pokračuje.... Slyším nějaké zvuky - co to je? Sakra, budík. Tak vstávat, pryč od snu a zpět k realitě. Jdu bojovat za to, aby obchodní jednání nezačínala tou strašnou větou - tak co, jakou mi dáte slevu? Protože když já nevydělám, tak nemůžu utratit jinde.

  Ing. Vít Pěkný, generální ředitel NH Car, s.r.o.

   

 • Kauza OKD: Jak se povedlo zkreslit prodejní cenu
  Tolik znaleckých posudků a odborných názorů na hodnotu jedné firmy během jednoho desetiletí snad žádná česká firma neshromáždila. A všechny nyní prozkoumá česká justice v kauze, v níž je ve hře největší škoda, jaká kdy vznikla českému státu. Případ privatizace státního podílu v důlní společnosti OKD z roku 2004 začne v pátek rozplétat Obvodní soud pro Prahu 2.
 • Gregor Martin Papucsek: Plot nebo příloha?
  V maďarské metropoli už mnozí vědí, co je to injera, mamoul nebo třeba babaganug... Dobrodružnější gastronomické povahy je už dokonce ochutnaly s dlouhou řadou dalších jídel, jež pro své návštěvníky připravuje desítka bister, malých restaurací, kaváren, cukráren a pekáren po celém městě. Jde o zhmotnění „utečeneckých receptů“. Žiletkový drát na jižních hranicích Maďarska se tím jistě nestane přívětivějším.
 • Zahraniční tisk: Británie proti jednotné migrantské politice; portugalský hospodářský zázrak
  Světová média dne 7. října píší o prohlášení britské ministryně vnitra Theresy Mayové. Ta uvedla, že navrhovanou jednotnou evropskou politiku vůči migrantům nemůže Velká Británie akceptovat ani za tisíc let. Média si dále všímají hospodářského zázraku v Portugalsku. Zemi se totiž začíná dařit navzdory tomu, že jí před čtyřmi lety reálně hrozil bankrot

 • Českému průmyslu se daří, proti loňsku roste o 6,3 procenta
  Průmyslová výroba v Česku v srpnu zrychlila meziroční růst na 6,3 procenta, když v červenci vzrostla o 4,6 procenta. Růst průmyslu nadále táhla výroba aut, uvedl ve středu na webu Český statistický úřad (ČSÚ).
 • Crowdfunding: Přispěje k snížení vlivu bank?
  Alternativní způsob financování je nyní skloňován ve všech pádech.
 • Spot dne: Telka pro Garyho
  Herec Gary Busey se s tím maže nerad. Nejraději je, když vysloví: „Gary Busey“ a na výběr dostane několik ze svých filmů. Kdo je na tom stejně, už si jistě předplácí Amazon FireTV s možností hlasové volby. Spot spáchala agentura Wongdoody z USA.
 • InBev přihazuje. Za vlastníka Plzeňského Prazdroje dá i 2,5 biliónu
  Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev zvýšila nabídku na převzetí konkurenta SABMiller, jehož součástí je i Plzeňský Prazdroj, na zhruba 68 miliard liber (2,5 biliónu Kč). Ve středu to oznámila sama firma. Dodala, že SABMiller její předchozí dvě nabídky na převzetí odmítl.
 • Mobilní aplikace jsou Achillovou patou firem (IT a komunikace)

  Podle nejnovější studie společnosti Accenture rozpoznává velká většina vedoucích pracovníků přínos mobilních aplikací pro svůj podnik (87%), ale jen málo z nich je dobře připraveno na úspěšné zavedení a udržování těchto aplikací.

  pokračování »

 • Východoněmecké hnědouhelné doly chce koupit ekologická organizace Greenpeace
  Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace se nečekaně přihlásila do výběrového řízení na koupi hnědouhelných povrchových dolů ve východním Německu. Doly prodává švédská státní společnost Vattenfall. Ekologové chtějí koupí dolů zajistit, že uhlí zůstane v zemi, informovala včera ve Stockholmu švédská pobočka Greenpeace. Zájem o doly v minulosti projevily rovněž české firmy ČEZ a EPH, termín pro podání přihlášek uplynul v úterý.  
 • Mládek pod palbou kritiky
  Zdrcující kritika ze všech stran se valí na ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) za jeho včerejší podivnou nabídku handlu jádra za uhlí, kterou učinil ekologickým aktivistům. Zaznívají i první výzvy k odstoupení.
 • Jak se měří emise? Experti odpovídají na otázky kolem schvalování nových aut
  Na otázky online deníku Aktuálně.cz odpovídali Martin Hron a Luboš Trnka ze společnosti TÜV SÜD Czech.
 • Reklama na Instagramu je #konecnedoma, ale co teď s ní?
  Tak jsme se konečně dočkali – už i v České republice můžeme inzerovat na Instagramu. Ale je to opravdu důvod k radosti, ptá se Petra Kellerová, konzultantka agentury H1.cz.
 • Banky se třesou. Motor růstu nebezpečně zpomaluje
  Americká i evropská ekonomika stojí na prahu třetí výsledkové sezóny tohoto roku. Očekávání jsou vzhledem k vývoji posledních měsíců v naprosté většině negativní. Pesimismus se nevyhnul ani bankovnímu sektoru, který bude pravděpodobně zasažen nejvíce. • Stavebnictví zpomaluje, stále však roste přes dvě procenta ročně
  Růst stavební produkce v září zpomalil. Stavebnictví meziročně stouplo o 2,4 procenta po srpnových 4,7 procentech. Táhly ho inženýrské stavby, které nahradily výpadek v pozemním stavitelství. "Na jedné straně silné zakázky inženýrského stavitelství financované z fondů EU, na straně druhé klesající pozemní stavitelství. To je už několik měsíců za sebou charakteristický obrázek českého stavebnictví," uvádí analytik ČSOB Petr Dufek.
 • Stavební firmy dostaly dvoumiliardovou pokutu za kartel

  Kartelová dohoda se nevyplatila sedmi firmám, které si mezi sebou vyměňovaly informace o zakázkách. Zároveň i rozhodovaly, která z firem zakázku i vyhraje.

 • Stavební firmy dostaly za kartel rekordní pokutu přes dvě miliardy korun. Skanska se odvolá
  Stavební firmy mají za kartel v zakázkách zaplatit rekordní pokutu 2,036 miliardy korun. Předseda Petr Rafaj odmítl uvést, kterých konkrétních firem se kartel týká. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Skanska, která je zřejmě mezi pokutovanými, se plánuje odvolat. Ostatní firmy se zatím odmítají blíže vyjádřit.
 • Stavební firmy obviněné z kartelu podají rozklad k ÚOHS
  Praha - Stavební firmy, kterým Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za údajnou kartelovou dohodu uložil souhrnnou pokutu přes dvě miliardy korun, podají proti tomuto rozhodnutí...
 • Stavební firmy začínají zbrojit proti obří pokutě, podají rozklad
  Velké stavební firmy se nechtějí smířit s obří pokutou, kterou jim za údajný kartel udělil antimonopolní úřad. Chystají proto rozklad k předsedovi úřadu, v případě zamítnutí pak roztočí nebývalý soudní kolotoč. „Určitě podáme rozklad a budeme se soudit. Může to trvat léta, ale jsem přesvědčený, že jsme se ničeho nekalého nedopustili,“ řekl serveru E15.cz šéf firmy Swietelsky Petr Čížek. Podobně mluví i zástupci Eurovie, Strabagu a Skansky, tedy největších firem zapletených do kauzy.
 • Stavební In Group převezme 53 prodejen Raab Karcher a Platforma
  Společnost In Group slovenského podnikatele Pavola Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, převezme 53 konkurenčních prodejen Raab Karcher a Platforma. In Group se tak ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou podle počtu prodejen i tržeb.
 • Stavební In Group převezme 53 prodejen Raab Karcher a Platforma
  Společnost In Group slovenského podnikatele Pavola Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, převezme 53 konkurenčních prodejen Raab Karcher a Platforma. In Group se tak ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou podle počtu prodejen i tržeb.
 • Stavební Materiál
  Inzertní server z rodiny Denik.cz - zaměstnání, nemovitosti a byty, auto-moto, seznámení, obchod a služby, domácnost a hobby, zvířata a potřeby pro chovatele
 • Stavebním firmám se poslední dva roky daří, práci ale dávají stále méně lidem
  Stavaři nemají dostatek kvalifikovaných pracovníků. Takové zaměstnance firmy hledají, ale naopak propouštějí lidi pracující v administrativě. Kvůli klesajícímu počtu pracovníků roste průměrná mzda ve stavebnictví, a to o pět procent. Aby firmy začaly plošně nabírat lidi, musí mít jistotu zakázek do budoucna. Tu podle analytiků zatím nemají.
 • Stavebním spořitelnám se daří poskytovat úvěry

  Stavebním spořitelnám se v prvním pololetí v konkurenčním boji s hypotečními úvěry dařilo. Nízké úrokové sazby sice nahrávají hypotékám, zájem o nové úvěry stavebních spořitelen i tak vzrostl o 12 procent. Zisk většiny spořitelen se zvýšil, a to i přes pokles objemu vkladů klientů. Co se skrývá za úbytkem vkladů?


 • Státu se vyplatí snížit daně pracujícím důchodcům, tvrdí studie
  Snížení daní či sociálních odvodů pracujícím penzistům by se mohlo podle výsledků nové studie státu vyplatit. Kdyby kvůli větší motivaci začalo pracovat víc penzistů, zlepšili by si svou finanční situaci a zvedly by se příjmy rozpočtu. Studii v úterý představil Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE-EI).
 • Statisíce lidí čeká změna trvalého bydliště – Novinky.cz
  Statisíce lidí, kteří jako své trvalé bydliště uvádějí městský úřad, adresu rodičů nebo byt, který fakticky neobývají, čeká v nejbližších letech cesta na úřad.
 • Stát hospodaří s nejnižším schodkem rozpočtu od roku 2008
  Schodek státního rozpočtu v říjnu stoupl na 29,1 miliardy korun ze zářijových 2,8 miliardy korun. Informovalo o tom v pondělí ministerstvo financí. Jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci října od roku 2008, před vypuknutím finanční krize. Tehdy v říjnu skončil rozpočet naposledy v přebytku.
 • Stařenka žije osamocena na Sibiři, že zemřel Stalin, nevěděla 25...
  Zcela osamocena uprostřed divočiny na ruské Sibiři žije sedmdesátiletá žena, jejíž rodina tam ve 30. letech
 • Stalo se – Novinky.cz
  Rubrika Stalo se. Chronologický. přehled nejnovějších zpráv.
 • Srbsko stoplo kvůli běžencům nákladní silniční dopravu z Chorvatska
  Srbsko zastavilo veškerou nákladní silniční dopravu z Chorvatska. Ministr vnitra Nebojša Stefanović uvedl, že jde o odvetu za opatření Záhřebu vyvolané migrační krizí. Chorvatsko ve středu odpoledne sice na hlavním přechodu obnovilo dříve zastavený provoz osobních vozidel ze Srbska, nákladní auta ze srbského území však mají kvůli obavám z přílivu migrantů stále zakázaný vjezd.
 • Speciály – Novinky.cz
  Rubrika Speciály. Komplexní. informace o důležitých událostech a osobnostech. Důležité. dokumenty.
 • Soud v Brně podruhé zrušil pokutu z deset let starého případu Českého Telecomu
  Krajský soud v Brně zrušil pokutu ve výši 91,9 miliónu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro společnost O2 Czech Republic za věrnostní rabaty. Soud to uvedl na svém webu, kde ale chybí odůvodnění. Pokuta je ještě za chování Českého Telecomu (ČT) v letech 2001 a 2002. O2 Czech Republic je jeho právním nástupcem.
 • Soud potvrdil pětimiliónovou pokutu pro Student Agency
  Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 5,15 miliónu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro autobusového dopravce Student Agency. Firma Radima Jančury zneužila svého dominantního postavení na autobusové lince Praha-Brno, uvedl v rozsudku na webu soud. Firma s výrokem nesouhlasí.
 • Software v motorech mají i nové modely Volkswagenů v USA
  Automobilka Volkswagen přiznala, že u nových modelů instaluje do dieslových motorů software, který ovlivňuje emise. Týká se to modelů na americkém trhu pro rok 2016. Firma to sdělila americkým úřadům.

 • Ťok: Mýtné brány budou měřit rychlost jen ve zúženích
  Nasadit kamery na mýtné brány k měření rychlosti na dálnicích Česko neplánuje. Nové přenosné mobilní radary mají měřit rychlost jen v zúženích při opravách dálnic, kde je rychlost jízdy omezena. Poslance o tom ve čtvrtek v rámci interpelací ujišťoval ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
 • Ťok má vysvětlit, proč zadal zakázku na mýtného poradce bez soutěže
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude chtít po ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) vysvětlení, proč zadal bez výběrového řízení společnosti Deloitte zakázku za 52 miliónů korun na pomoc při přípravě tendru na provoz mýtného. Řekl to ve středu poslanec Jan Birke, který ČSSD zastupuje v mýtném řídicím výboru.
 • Těšili jste se na Blanku? Silničáři hned rozkopou pražskou magistrálu u opery
  Jen pár dní po otevření tunelu Blanka, který má odlehčit dopravě v metropoli, zkomplikují život motoristům opravy jedné z největších pražských křižovatek U Bulhara. Stavební práce začnou v úterý 22. září a potrvají zhruba měsíc, informoval na webu magistrát.
 • Temelín vyrábí elektřinu už patnáct let
  Už patnáct let vyrábí elektřinu nejvýkonnější český energetický zdroj Jaderná elektrárna Temelín (JETE). První ze dvou jaderných reaktorů nastartovala ráno 6. října 2000. Jak zdůrazňuje mluvčí elektrárny Marek Sviták, od zahájení provozu nedošlo v elektrárně Temelín k žádné události, kterou by mezinárodní stupnice INES hodnotila jako nehodu či havárii.
 • Temelín se po nucených odstávkách opět rozjíždí naplno
  Jaderná elektrárna Temelín se po několika odstávkách opět naplno rozbíhá. V úterý nad ránem začal vyrábět elektřinu i druhý blok, sdělil Právu mluvčí elektrárny Marek Sviták. Skončila tak neplánovaná jedenáctidenní odstávka, kterou si vyžádala úprava břitů olejového těsnění ložiskových stojanů turbogenerátoru v nejaderné části elektrárny.
 • Temelín letos rozdal za alkohol na pracovišti pokuty ve výši téměř půl miliónu
  Pokuty za bezmála půl miliónu korun museli od začátku roku zaplatit za své prohřešky dodavatelé v Jaderné elektrárně Temelín. Nejčastějším důvodem sankcí byl vstup do elektrárny pod vlivem alkoholu. Jen v několika případech to byly chyby při vstupu do hlídaných prostor.
 • Temelín je mimo provoz, zastavil se i druhý blok
  Jadernou elektrárnu Temelín postihl v noci na pátek výpadek, musela odpojit i druhý blok od přenosové soustavy. První blok je odstaven kvůli dřívější poruše.
 • Světové ceny potravin klesly nejrychleji za sedm let
  Světové ceny potravin v srpnu pokračovaly v propadu a klesly nejrychlejším tempem za téměř sedm let. V pravidelné měsíční zprávě to v pátek uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Na vině je propad cen energií, obavy ze zpomalení hospodářského růstu v Číně a více než dostatečná nabídka na trzích.
 • Světlík Beranovi 1,8 miliardy nezaplatí, i když prohrál arbitráž
  Majitel Vítkovice Holding Jan Světlík by měl podnikateli Davidu Beranovi do nadcházejícího víkendu zaplatit 1,85 miliardy korun po prohře v arbitráži, která se týkala jejich sporů o akcie vítkovické strojírenské společnosti. Jak ale ve čtvrtek Právu sdělila mluvčí vítkovického holdingu Eva Kijonková, Světlík Beranovi zaplatit nehodlá.
 • Studium v Česku pro mě znamená šanci na dobrý život, říká...
  Moutasem Al Homsi nyní dostal spolu s dalšími 19 syrskými uprchlíky příležitost studovat v České republice. „Je to šance, jak žít dobrý život. Tady

Hitpardáda štítků