Stojíme před vlnou nesplácení firemních dluhů?

Na úvěrovém trhu se rýsuje další vlna možných bankrotů, varuje největší evropská investiční banka Deutsche Bank. Nehledě na své vlastní problémy s očekávanou čtvrtletní ztrátou se analytický tým finančního domu zaměřil na sledování úvěrového cyklu. V pozadí bouřlivého vývoje světových akciových trhů, dění v Číně a pádu cen komodit se podle Deutsche Bank rýsuje velký dluhový „škraloup“ soukromých společností.


Zdroj: roklen24.cz
 • Albert k Evropské komisi: Chystaný zákon o vztazích s dodavateli je diskriminační
  Řetězec Albert podal stížnost k Evropské komisi kvůli připravovanému zákonu o významné tržní síle. Jeho generální ředitel Jesper Lauridsen to potvrdil v rozhovoru pro holandský list Het Financieele Dagblad.
 • Ukajinská pilotka Savčenková by se mohla po rozsudku vrátit na Ukrajinu, naznačil ruský ministr
  Moskva by mohla vydat ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou na Ukrajinu. Nevyloučil to ruský ministr spravedlnosti Alexandr Konovalov. Podle něj je ale nutné, aby v jejím procesu nejprve padl rozsudek. Savčenková tvrdí, že byla do Ruska zavlečena. Obžaloba ji viní z vraždy a pokusu o ni, měla také nezákonně překročit ruské hranice.
 • Česká spořitelna – penzijní společnost mění čísla účtů pro zasílání příspěvků

  .Česká spořitelna – penzijní společnost (ČSPS) zavedla od 1. října 2015 nový účet pro zasílání příspěvků na penzijní připojištění a samostatný účet pro hrazení příspěvků na doplňkové penzijní spoření.

 • Ilona Švihlíková: FED a míra nezaměstnanosti
  „Uuuuž?“ „Ještě ne.“ Ne, nejedná se o scénu z pohádky, kdy se očekává narození dědice trůnu. Podobně vypadá napětí, které mu svět propadá při každém zasedání FEDu a týká se možného zvýšení úrokových sazeb.
 • Ilona Švihlíková: FED a míra nezaměstnanosti
  „Uuuuž?“ „Ještě ne.“ Ne, nejedná se o scénu z pohádky, kdy se očekává narození dědice trůnu. Podobně vypadá napětí, které mu svět propadá při každém zasedání FEDu a týká se možného zvýšení úrokových sazeb.
 • Armáda posílá k hranicím s Rakouskem 650 vojáků, mají pomáhat policii
  Armáda má kvůli migrační krizi v permanentní pohotovosti 650 vojáků, kteří budou ve třech vojenských objektech poblíž některých hraničních přechodů s Rakouskem. Jsou do 120 minut připraveni pomáhat policii, například mohou monitorovat situaci nebo hlídkovat, informovalo ministerstvo obrany. Také policie od soboty přechodně rozšíří namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem a zvýší počet policistů z 200 na 720.
 • Soud vyhověl žalobě Kdyně proti ministerstvu financí kvůli sankci
  Kdyně (Domažlicko) - Českobudějovický krajský soud vyhověl správní žalobě Kdyně proti ministerstvu financí. Ministerstvo vyměřilo městu sankce za údajné pochybení při zadání veřejné zakázky na výstavbu Centra vodní zábavy. Radnice to odmítla a bránila se u soudu, který dal za pravdu Kdyni a rozhodnutí MF zrušil jako protizákonné a nepřezkoumatelné. ČTK to dnes sdělil starosta Jan Löffelmann (ODS).
 • Kvóty poprvé v praxi: Do Švédska z Itálie dorazilo 19 Eritrejců
  Do Švédska z Itálie dorazila první skupina žadatelů o azyl v rámci zaváděného systému kvót na přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie, proti kterému se postavily Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Jde o 19 Eritrejců.
 • Ministr Jurečka jednal o možnostech společných projektů závlahových systémů a dodávkách hnojiv do Etiopie
  Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes v Praze jednal s ředitelem Zemědělské transformační agentury Etiopie Khalidem Bombou o způsobech, jak by se Česká republika mohla zapojit do rozvoje etiopského agrárního sektoru. „Etiopské zemědělství se rozvíjí a naši výrobci by mu mohli dodat potřebné technologie i znalosti."
 • Cizinci přinášejí nárůst kriminality a nemocí, míní Češi
  Lidé v Česku nadále vnímají cizince, kteří zde dlouhodobě žijí, spíš negativně. Víc než polovina lidí cizince spojuje s nárůstem kriminality a nezaměstnanosti, od počátku roku vzrostly obavy z ohrožení českého způsobu života a šíření nemocí. Vyplývá to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

 • Nezaměstnanost mládeže v bohatých zemích klesá, v Číně roste
  Ženeva - Nezaměstnanost mládeže se v bohatých zemích snižuje, na vzestupu je ale v Číně a v Brazílii, kde zpomaluje tempo hospodářského růstu. Ve čtvrtek to uvedla Mezinárodní organizace práce (ILO). Počet mladých lidí bez práce dosáhl vrcholu v roce 2009, kdy činil 76,6 milionu. Loni bylo po celém světě 73,3 milionu nezaměstnaných ve věku 15 až 24 let, kteří nedokázali najít práci, uvedla organizace ve zprávě o světových trendech v zaměstnanosti mládeže.
 • PODPORA V NEZAMĚSTNANOSTI
  JSEM AKCIONÁŘ.  BUDU BRÁT PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI    SE  ZMĚNOU  ZÁKONA  O ZAMĚSTNANOSTI OD ŘÍJNA 2015,
 • Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne
  Výběr deseti nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.
 • Pojišťovny dosáhly změny zákona o cestovkách, limit plnění se vrátí
  Zákon o podnikání v cestovním ruchu se zřejmě změní a pojišťovny tak nebudou muset překročit sjednaný limit plnění při výplatě odškodnění klientů cestovních kanceláří. Zástupci pojišťoven, cestovních kanceláří a ministerstva pro místní rozvoj se totiž dohodli na úpravě novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, kterou před několika týdny schválila Sněmovna. Spor o pojištění CK proti krachu by tak měl být vyřešený.
 • Pojišťovny dosáhly změny zákona o cestovkách, limit plnění se vrátí
  Zákon o podnikání v cestovním ruchu se zřejmě změní a pojišťovny tak nebudou muset překročit sjednaný limit plnění při výplatě odškodnění klientů cestovních kanceláří. Zástupci pojišťoven, cestovních kanceláří a ministerstva pro místní rozvoj se totiž dohodli na úpravě novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, kterou před několika týdny schválila Sněmovna. Spor o pojištění CK proti krachu by tak měl být vyřešený.
 • Evropské akcie v pátek zdražily, index STOXX Europe 600 za týden stoupl nejprudším tempem od ledna
  Obchodování na hlavních evropských akciových trzích v pátek skončilo v zelených číslech. Náladu na trzích podpořilo holubičí vyznění zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed) a další růst ceny ropy. Index STOXX Europe 600 za týden stoupl dokonce nejprudším tempem od ledna.
 • Pražská burza opět změnila směr, dnes vzrostla o 1,09 procenta
  Praha - Pražská burza popáté v týdnu změnila směr a index PX dnes přidal 1,09 procenta na 981,18 bodu. Celý týden tak zakončil v zisku. O víc než 8,4 procenta stouply akcie telekomunikačního...
 • Sněmovnou reprezentantů USA prošel návrh zákona rušící zákaz exportu ropy z USA
  pSněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který by zrušil 40 let trvající zákaz exportu ropy z USA. Jedná se o významnou zprávu, protože v případě schválení senátem a podepsáním prezidentem by americké ropné společnosti mohli za podstatně lepších...
 • Jourová: Tok dat přes Atlantik nesmí ustat, je páteří ekonomiky
  Rozhodnutí Evropského soudního dvora o úrovni ochrany osobních údajů v USA nesmí ohrozit pro evropskou ekonomiku významné datové toky přes Atlantik. Novinářům to řekla eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová. O situaci poté, co evropský soud tento týden zrušil 15 let staré rozhodnutí Evropské komise, že ochrana dat ve Spojených státech je dostatečná, už začala jednat s americkou stranou.
 • Dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu klesá
  Londýn - Americký dolar dnes oslabuje vůči většině světových měn. Reaguje tak na zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), které posílilo...

 • Rusnok: Jsme připraveni zasáhnout do hypotečního trhu
  Pokud bude tuzemský trh s nemovitostmi vykazovat známky přehřívání, je Česká národní banka připravena dále zpřísnit podmínky poskytování úvěrů na bydlení. Poslancům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok při představování zprávy o finanční stabilitě. ČNB už loni zpřísnila podmínky tak, že maximální limit pro výši hypotéky představuje od loňského října 95 procent hodnoty zajištěné nemovitosti a od letošního dubna pak klesne na 90 procent.
 • Hypoteční sazby zamrzají, objemy a počty tápou
  AKTUALIZOVÁNO – Rekordní rok tuzemských hypoték je u konce, a i když v prosinci žádný rekord pokořen nebyl, nekonal se ani žádný velký pokles. Průměrná úroková sazba hypoték zůstala na listopadovém historickém minimu 1,77 procenta. Objemy i počty v meziměsíčním srovnání v prosinci klesly, vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu, který sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.
 • Umíte dostatečně spořit? Napoví jazyk, kterým mluvíte
  Za to, že jsme bohatí, anebo naopak chudí, si do značné míry můžeme sami. Behaviorální ekonomové stále upozorňují na řadu iracionalit, kterých se lidé dopouštějí při důležitých finančních rozhodnutích. Jeden z nich však poukázal na faktor, který tak úplně ovlivnit nemůžeme; na naše spoření a tím pádem i bohatství má vliv i to, jakým jazykem hovoříme.
 • A zase znovu sedmdesátá léta...
  Vítáme vás v roce 2017, v roce Trump-mánie, kde tweety stanovují program politických kroků náhodně po celém území USA, a kde všechno neortodoxní je náhle IN. Od Donalda Trumpa a jeho nové politiky můžeme očekávat ledacos, ale klíčové otázky jsou stále stejné:
 • Mayová: Žádná dohoda s EU je lepší než špatná dohoda
  AKTUALIZOVÁNO – Velká Británie chce nové a rovné partnerství s Evropskou unií, nechce částečné členství. V očekávaném projevu to dnes řekla britská premiérka Theresa Mayová. Zároveň potvrdila, že konečnou dohodu s EU předloží ke schválení oběma komorám britského parlamentu. Cílem brexitu bude jeho jistota a jasný průběh. Úspěch EU je v britském zájmu. Britské zákony by ale měly být tvořeny v Británii, ne ve Štrasburku, dodala premiérka.​
 • Pět věcí, v kterých se bohatí a mocní podobají psychopatům
  Abyste se mohli stát úspěšným a bohatým podnikatelem, je mnohdy potřeba jít jak se říká „přes mrtvoly“. Ne náhodou je tak vysoko-ziskové a také vysoko-rizikové podnikatelské prostředí přitahováno lidmi s totožnými cíli, které sledují lidé s dysfunkční osobností. Alespoň podle novináře Jona Ronsona, který o podobenství boháčů a psychopatů píše ve své knize Kdo je psychopat.
 • Inflace v Británii je nejvyšší od poloviny roku 2014
  Spotřebitelské ceny v Británii v prosinci meziročně stouply o 1,6 procenta. Inflace tak dosáhla nejvyšší úrovně od od poloviny roku 2014. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu. K růstu cen přispívá výrazné oslabení libry po červnovém referendu o odchodu Británie z Evropské unie.
 • Pokrok? České firmy se stahují z daňových rájů. Poprvé za 10 let
  Na konci roku 2016 mělo vlastníka se sídlem registrovaným v daňovém ráji 13 185 českých firem, což bylo o 234 méně než před rokem. Jde o první pokles za deset let. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
 • Tak šel čas s Obamou: Boj s krizí i záchrana automobilek
  Barack Obama byl ve funkci prezidenta Spojených států nucen bojovat s hospodářskou recesí i s vysokou nezaměstnaností, kromě toho ale také zachraňoval americké automobilky. V reakci na finanční krizi přistoupil k přísnější regulaci bankovního sektoru. Ekonomika se během jeho prezidentství zotavila z recese a nezaměstnanost výrazně klesla, státní dluh se ale navzdory postupnému snižování rozpočtových deficitů téměř zdvojnásobil.
 • Nobelista: Trumpův postoj? Nenormální. Svět čekají problémy
  Nastupující americký prezident Donald Trump ničí poválečný mezinárodní řád, nectí právní normy a nerozumí jednoduchým ekonomickým ani politickým zásadám. S novou hlavou státu stojí USA a s nimi celý svět před vážnými problémy. Řekl to americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz, kterého během návštěvy ve Švýcarsku vyzpovídal list Neue Zürcher Zeitung.

 • Stojaté vody rozhýbe až Fed
  pDnes nejvýrazněji posilují je akcie je energetické společnosti RWE (+1,9 % na 11,2 EUR). Daří se také konkurenční společnosti E.ON (+0,7 % na 8,6 EUR). Akcie společnosti Bayer posilují o 1,7 % na 115,5 EUR po zvýšeném investičním doporučení od...
 • Stodská nemocnice se dočkala počítačového tomografu. CéTé přijelo v pondělí
  Po několikaletém úsilí dorazil v tomto týdnu do Stodské nemocnice počítačový tomograf neboli CT. Přístroj na přesnou diagnostiku pacientů po úrazech i s vnitřním onemocněním se v těchto dnech sestavuje a připojuje k sítím. Do zkušebního provozu bude uveden v říjnu.  CT lékařům umožňuje prohlédnout si vnitřní orgány celého těla velmi detailně a přehledně, což […]
 • Stodská nemocnice: Porodnice má nová porodní lůžka
  V porodnici Stodské nemocnice byla instalována nová porodní lůžka. Nemocnici vyšla obě na 800 tisíc korun. Instalace nových porodních lůžek je de facto úplnou tečkou za rekonstrukcí operačního traktu, která se v nemocnici konala od loňského prosince do letošního května. Rekonstrukce zahrnovala chirurgické operační sály, gynekologické operační sály a porodnici včetně předporodních místností. U příležitosti instalace […]
 • Stodská nemocnice: Nový přístroj odhalí zrakové vady již u půlročních dětí
  Čím rychleji je u dětí zjištěna zraková vada, tím rychleji a efektivněji ji lze léčit a předcházet většímu zrakovému hendikepu v pozdějším věku. Dětské oddělení Stodské nemocnice proto v těchto dnech pořídilo přístroj, který odhalí nejčastější oční vady již u půlročních dětí. Zjistí a změří konkrétně tupozrakost, dalekozrakost, krátkozrakost, šilhání, deformované zakřivení rohovky, nestejné rozšíření […]
 • Stock - management nakupuje akcie
  Akcie likérky Stock Spirits mají za sebou výrazný propad, který způsobilo prohlášení managementu společnosti, že firma nesplní letošní výhled hospodaření. Zatímco se před 2 lety v rámci primární emise (IPO) akcie v Londýně prodávaly za 2,75 GBP, zaznamenaly...
 • Stochastic | TradePortal.cz
  I v netrendové dny lze využít indikátoru. vzdálení od nulové křivky (označeno modře. Obchodování na burze je často inzerované jako snadný způsob, jak vydělat.
 • Stočený tachometr má už každá druhá ojetina. Pomoci má slovenský recept
  Podvody jsou ještě častější než v minulých letech a týkají se téměř každé druhé nabízené ojetiny.
 • Stížnost kvůli zaměstnaneckým ZP
   Skupina 19 senátorů podala ústavní stížnost, v níž napadají některá ustanovení zákona o zaměstnaneckých zdravotních pojišťovnách. Klienti se podle senátorů nemohou podílet na chodu pojišťoven.
 • Štítky na televizích klamou výjimečně, jejich spotřeba klesá
  Mezi výrobci televizorů klamou spotřebitele spíš menší značky s nízkým podílem na trhu, ukázal velký test, který iniciovala Evropská komise. Údaje o spotřebě na energetických štítcích byly zkreslené v osmi procentech případů, s většími prohřešky se ale zákazníci podle výsledku srovnání setkají u samotného provedení kontrolovaných energetických štítků a informací v obchodech.
 • Štítky | Intuitivní marketing
  Každý měsíc e-mailem pět stránek inspirací. Lepší je, když zákazník stravenkami neplatí. Kniha Budoucnost konkurence - proč si ji přečíst 1.

 • Stojí za CEFC čínské zpravodajské zájmy?
  Svého času se České republice s nadsázkou říkalo ČEZko. Tak vlivný energetický kolos ČEZ býval. Po pár uplynulých dnech se možná vžije jiné označení: CEFCko. Čínská skupina CEFC totiž vstoupila do několika tuzemských firem. Postupně získá téměř 50 procent v aerolinkách Travel Service, spolu s partnery převezme podíl 79,4 procenta v Pivovarech Lobkowicz Group a stane se minoritním vlastníkem mediálních firem Médea Group a Empresa Media (tj. časopisy Týden a Instinkt, TV Barrandov aj.). Skupina…
 • Stokrát rychlejší než wi-fi. Internet bude možné "chytat" z blikajících žárovek
  Estonská firma Velmenni vyvíjí způsob přenosu dat pomocí světelného blikání. To je tak rychlé, že je pro lidské oko nepostřehnutelné. Objem dat přenesených systémem Li-Fi je stokrát větší než u běžných domácích wi-fi sítí.
 • Stoletá paní Weignerová čte bez brýlí a vaří. Z politiky jí bývá...
  přestože ji zlobí nohy, dokáže si Františka Weignerová ve svých sto letech sama uvařit, zajímá se o politiku a ráda čte detektivky. „Představte si.
 • Století plynu (Slovo ke dni)

  Z oblíbeného filmu Marečku, podejte mi pero každý Čech ví, které že bylo století páry. Zdá se, že nyní nastává éra zemního plynu v dopravě. Budoucnost, která právě začíná, je vyjádřena zkratkami CNG a LNG. Obrovským impulsem pohonu automobilů na stlačený zemní plyn v České republice se stala mohutná výstavba plnicích stanic a v návaznosti na to rozhodnutí mladoboleslavské Škody Auto dát na trh nejpopulárnější model Octavia v provedení CNG. Nyní vláda uvažuje o speciálním šrotovném. Podpořila by nákup nových, ekologických, vozidel na elektřinu a na plyn. U našich severních sousedů se zase chystají uvést do provozu obří zásobníky na zkapalněný zemní plyn. Odborníci jsou přesvědčeni, že poměrně brzy se na silnicích objeví auta, která budou jezdit na LNG. Některé lodě už kapalný plyn pohání, tankovat se bude i do letadel. Zatímco 19. století bylo stoletím páry, jednadvacáté můžeme pojmenovat stoletím plynu.

  Pavel Kačer

 • Stolní přehrávače
  PCTuning.cz - váš průvodce světem informačních technologií
 • Stoltenberg přijel na Ukrajinu, zahájil mezinárodní manévry
  Na první návštěvu Ukrajiny po svém loňském jmenování generálním tajemníkem NATO přijel do Lvova Jens Stoltenberg. Hlavním bodem jeho dvoudenní návštěvy bude v úterý účast na schůzi ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany (SNBO), nejvyššího bezpečnostního orgánu země. Kyjev si od jeho pobytu slibuje posílení vztahů s aliancí, v níž vidí oporu proti hrozbě ze strany Ruska.
 • S Tomášem Jelínkem o jeho knize Pojišťovny ve službách...
  Rozhovor s Tomášem Jelínkem o jeho knize pojišťovny ve službách hákového kříže
 • Stomatolog, podnikatel a moderátor Roman Šmucler: K podnikání...
  "Ošetřování pacientů je nejpříjemnější ze všech činností - tedy když srovnávám s televizí nebo byznysem," říká. Ale. už má na boj s byznysem tým manažerů.
 • Stomatolog, podnikatel a moderátor Roman Šmucler: K podnikání jsem byl vlastně donucen
  "Ošetřování pacientů je nejpříjemnější ze všech činností - tedy když srovnávám s televizí nebo byznysem," říká. Ale nevypadá to, že by své další aktivity chtěl nějak omezit. Dnes už má na boj s byznysem tým manažerů.
 • Sto padesát let s ropným trhem: Od Venezuely po břidlice
  Trh s ropou není neměnný. V předchozí exkurzi jsme se dozvěděli o prvním ropném boomu v USA či nejznámějším ropném magnátovi Rockefellerovi. Nyní se budeme věnovat zemím, kde se ropa po 2. světové válce těžila stále více, zejména Blízkému východu.

 • STEM: Více než třetina lidí nevěří ve zlepšení ekonomiky ČR
  Více než třetina Čechů se obává, že hospodářská situace země bude za pět let horší než v současnosti. Opak očekává jen každý čtvrtý člověk. Vyplývá to z výsledků průzkumu Střediska empirických výzkumů STEM. Podíl pesimistů se oproti stejnému období loňského roku zvýšil o osm procentních bodů.
 • STEM: Podle 37 procent Čechů se stav ekonomiky od loňska zlepšil
  Více než třetina obyvatel se domnívá, že česká ekonomika je v lepším stavu, než v jakém byla před rokem. Opačný názor zastává 15 procent lidí a zbytek nepociťuje změnu. Vyplývá to z únorového výzkumu společnosti STEM. Ve výhledu na následujících 12 měsíců mírně převažují optimisté nad pesimisty.
 • Stav světové monetární politiky v jediném grafu
  Momentálně nejvíce spekulovanou otázkou je podoba americké úrokové politiky. Přistoupí Federální rezervní systém k prvnímu úrokovému navýšení po téměř deseti letech? Kdy? V září? Říjnu? V prosinci, či nikdy? Taková otázka leží v hlavě snad všem lidem, kteří mají co do činění se současným finančním systémem.
 • Stavební výroba klesla nejvíce od května 2013
  Tuzemské stavebnictví v březnu zrychlilo meziroční pokles na 12,5 procenta po únorovém snížení o 2,3 procenta. Klesla produkce pozemních i inženýrských staveb, oznámil dnes Český statistický úřad. Stavební výroba se v březnu propadla nejvíce od května 2013, což byl ještě měsíc poznamenaný probíhající ekonomickou recesí, uvedl hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda.
 • Stavební výdaje v USA v prosinci rostly o 0,1 % při očekávání 0,6%
 • Stavební spořitelny poskytly loni úvěry za 49 mld. Kč, meziročně +22 %
 • Stavebnictví v říjnu kleslo o 8,5 %, nižší byla i zaměstnanost
  AKTUALIZOVÁNO – Stavební produkce v říjnu klesla meziročně reálně o 8,5 procenta a po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se snížila o 7,3 procent. Produkce v pozemním stavitelství meziročně klesla o 1,5 procenta. Produkce inženýrského stavitelství se snížila o 20,1 procenta. Český statistický úřad revidoval zářijový pokles na 7,7 procenta z 7,4 procenta.
 • Stavebnictví v listopadu zmírnilo pokles, rostlo pozemní stavitelství
  AKTUALIZOVÁNO – Stavební produkce v listopadu klesla meziročně reálně o 2,3 procenta. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,7 procenta stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 18,3 procenta. Bylo zahájeno meziročně o 33,8 procenta bytů více. Dokončeno bylo o 9,3 procenta bytů více.
 • Stavebnictví ve Velké Británii v červenci meziměsíčně -1,0 %, oček. +0,5 %
 • Stavebnictví stále klopýtá, letos poprvé se propadlo
  Stavební výroba se letos poprvé meziročně propadla. Propad je dán zejména zpomalením meziročního růstu v oblasti inženýrského stavitelství. To ještě v srpnu a říjnu rostlo meziročně dvojciferným tempem, nyní už „jen“ jednociferným. Pozemní stavitelství, stejně jako v srpnu nebo září, vykazuje meziroční pokles. Celkově tedy „v minusu“ končí celé stavebnictví. Za předkrizovou úrovní tak české stavebnictví stále výrazně zaostává, o více než 16 procent.​

 • Stratég pro Roklen24: Asijské trhy mají na dvouciferný růst
  Region jihovýchodní Asie u investorů vzbuzuje emoce i spoustu otázek. Zejména v souvislosti se zpomalováním růstu čínské ekonomiky. Jak nahlížet na ekonomiku Číny a Indie? V rozhovoru pro Roklen24 to říká Arthur Kwong, šéf BNP Paribas Investment Partners pro akcie s vysokým výnosem pro oblast Asie a Pacifiku.
 • Stratég Paulsen: Připravte se na nejdelší oživení!
  Na trh přichází zdravé oživení, díky několika trendům v pozitivních indikátorech. A to v době, kdy trhy sužuje nejistota ve finančním sektoru, řekl televizi CNBC Jim Paulsen, investiční stratég firmy Wells Capital Management. Oživení podle něj bude pomalé a dlouhé. V délce by mohlo překonat rekord Spojených států, který je deset let.
 • Stratégové na Wall Street vyhlížejí korekci a odepisují frakování
  Americké akciové trhy dostanou po prudkých výprodejích úvodu roku nový motiv ke svému směřování. Hliníkárenský gigant Alcoa v pondělí nabídl pomyslný start výsledkové sezóny za poslední čtvrtletí loňského roku. Stejně jako dnes celá Wall Street, nemastně a neslaně. Trhem otřásá výhled na nový normál na ropě i korekci akcií.
 • Stratég: OPEC má důvod omezit produkci ropy. Trumpa
  Ropný kartel OPEC se sejde v příštím týdnu. Podle stratéga banky Bank of America/Merrill Lynch pro oblast komodit a derivátů má silný důvod se konečně shodnout na omezení produkce ropy. Ten důvod se jmenuje: Trump americkým prezidentem. Proč?
 • Stratég Citi: Svět padne příští rok do další recese
  Světová ekonomika bude v příštím roce čelit zpomalení a poklesu obchodu. Na vině jsou rozvíjející se trhy, potýkající se s utahováním měnové politiky, uvedl hlavní ekonom Citigroup Willem Buiter. Zopakoval svou chmurnou předpověď z londýnského summitu v Milken Institute, kde CNBC řekl, že Čína, Brazílie a Rusko jsou na hraně ekonomického poklesu. „Zpomalení se v žádném případě neomezuje jen na Čínu,“ varoval.
 • Strach z krize? Jsme opět v roce 1946?
  Materializace obav z růstu úrokových sazeb a z příchodu další krize na sebe nenechala dlouho čekat, první dny roku 2016 s sebou přinesly propady většiny trhů.
 • Strach o Čínu pokračuje: Chladne inflace
  Obava finančních trhů a investorů na nich o zpomalování čínské ekonomiky posílá asijské trhy do ztrát po zveřejnění inflace za září, která byla slabší proti odhadům. Meziroční propad o bezmála 6 procent znovu zaznamenaly ceny výrobců.
 • Strach může být v investování spojencem
  Bojíte se rádi? Nebo jste rádi, když se bojí ostatní? Máte v oblibě horory? A co třeba sledovat horor takříkajíc real-time a být jeho součástí? Ostatní se budou bát, zatímco Vy se můžete smát. Člověk by nevěřil, na čem se dá dnes investováním vydělat.
 • Stop na čínských burzách: Tvrdé přistání, Saúdská Arábie, dolar
  Čína nevstupuje do roku 2016 zrovna šťastnou nohou. Obchodování na tamních burzách muselo být brzy ráno středoevropského času zastaveno poté, co se index CSI 300 propadl pod kritickou hodnotu sedmi procent. Ukazatel Shanghai Composite v tu dobu oslaboval o 6,85 procenta a index Shenzen Composite o 8,1 procenta. Propadají si i další asijské trhy, australský, japonský, jihokorejský či indický. Po jejich otevření lze čekat také propad evropských a amerických trhů.
 • Stojí za CEFC čínské zpravodajské zájmy?
  Svého času se České republice s nadsázkou říkalo ČEZko. Tak vlivný energetický kolos ČEZ býval. Po pár uplynulých dnech se možná vžije jiné označení: CEFCko. Čínská skupina CEFC totiž vstoupila do několika tuzemských firem. Postupně získá téměř 50 procent v aerolinkách Travel Service, spolu s partnery převezme podíl 79,4 procenta v Pivovarech Lobkowicz Group a stane se minoritním vlastníkem mediálních firem Médea Group a Empresa Media (tj. časopisy Týden a Instinkt, TV Barrandov aj.). Skupina…

Hitpardáda štítků