Symbióza masa a uzenin s pohonnými hmotami

Případová studie komplexně pojaté a přitom velmi efektivní realizace modernizace čerpací stanice Sanytrák v Horní Lhotě u Luhačovic.


Zdroj: www.petrol.cz
Témata: ČERPACÍ, ČERPACÍ STANICE, MASA, Z, TO, SANYTRÁK, KTERÉ, ZA, SI, JAKO

 • Stále nové zákony a předpisy. Co s tím?
  Snaha vymýšlet stále nové zákony zřejmě svědčí o nedůvěře, že by člověk mohl sám od sebe a dobrovolně dělat něco dobře a správně. Argumenty pro nedůvěru by se samozřejmě našly. Ale nejsou to spíš výjimky, které by měly být postihovány na základě dosavadních předpisů? A ona víceméně slušná většina by neměla být zbytečně a nadmíru mořena. Že by nedostatek důvěry souvisel s malou vírou? Možná se to zdá trochu přehnané, ale může tomu tak být. Podívejme se na tento současný trend, který není pouze českým „specifikem“.
 • Jana Havligerová: Hitparáda úspěchů
  Není nad to umět se pochválit. Zvlášť když pochvala odjinud hned tak nepřijde. A že v Česku tohle umění nějak ovládáme! V Brně, kde začal 57. strojírenský veletrh a při té příležitosti tamtéž zasedala vláda a konal se sněm Svazu průmyslu a dopravy, to předvedli všichni zúčastnění.
 • Přichází zlatá éra spalování odpadu? Kraje se na to připravují, EU jim ale může zatopit
  Vytříděný sběr či odpady z podniků a staveb budeme recyklovat, ale směsný komunální odpad je lepší spálit. Tímto směrem se ubírá uvažování krajských úředníků, kteří v těchto týdnech připravují koncepci nakládání s odpady pro následujících deset let...
 • Změny u spotřebitelských půjček a hypoték: Zlepšení pro dlužníky, omezení pro firmy
  Projděte si přehled hlavních změn, které má přinést nový zákon o úvěru pro spotřebitele.
 • Radek Palata: Labouristé si kopou hrob
  Britští labouristé udělali o víkendu velký krok do šedé sféry antisystémových stran. Zvolení marxisty a hlasatele socialismu Jeremyho Corbyna novým předsedou nelze interpretovat jinak.
 • Exekutorský král Vrána je mimo hru. Změnu nečekejme, má následovníky
  Dlužníci oslavují, věřitelé pláčou... Tomáš Vrána, velkotovárník v oblasti exekucí, skončil. Tedy skončí za půl roku, kdy ho s největší pravděpodobností nahradí "Vrána junior" a Přerov zůstane synonymem pro nemilosrdné vymáhání pohledávek...
 • 20 akcií s překvapivě vysokými dividendovými výnosy

  20 akcií s překvapivě vysokými dividendovými výnosy
  Když klesají ceny akcií, tak to obvykle znamená vyšší dividendové výnosy. Podíváme se na některé společnosti, které oproti tradičním odvětvím také vyplácejí vysoké dividendy, jako například Garmin, nebo Seagate.
   
  Minulé dva měsíce mohly být pro investory docela vysilující, protože nastala první větší korekce po téměř čtyřech létech růstu. Nicméně tento propad cen akcií může být vzpruhou pro investory, kteří se než na kapitálový růst, zaměřují spíše na výplatu dividend. Obvykle platí, že když začínají klesat ceny akcií, vyvolá se tím proces postupného zvyšování dividendového výnosu. Tím vzniká šance najít společnosti, které vyplácí větší dividendy, než je v kraji zvykem.
   
  „Současný pokles cen akcií zvyšuje počet společností, které mají dividendový výnos vyšší než 3 %,“ říká David Bianco z Deutsche Bank. Banka analyzovala 50 akciových společností s nejvyššími dividendovými výnosy mimo tradiční sektory, jako jsou: energie, inženýrské sítě a telekom. Do analýz nebyl zařazen ani finanční sektor, protože vyplácení dividend v tomto sektoru je často podřízeno regulaci. Ze zkoumaných společností mělo 50 vyšší dividendový výnos než 3,9 %. V porovnání s tím akcie zařazené do indexu SP 500 má průměrný dividendový výnos 2,2 %. Výčet 20 společností s nejvyšším dividendovým výnosem je uveden v tabulce.
   
  Jeden z největších dividendových výnosů poskytuje například společnost Garmin (GRMN), která byla donedávna spojena s výrobou zařízení poskytující služby GPS. Nicméně v současné době společnost změnila své zaměření na výrobu nositelných zařízení pro fitness, což je jedno z nejrychleji rostoucích odvětví. Společnost je finančně zdravá a bez dluhů a hotovostní příjmy s přehledem pokrývají vyplácené dividendy ve výši 5,5 %.

   
  Vysoké dividendy
  Klesjící ceny akcií zvyšují výnosy dividend. V následující tabulce jsou seřazeny akciové společnosti s vysokým dividendovým výnosem mimo tradiční dividendové sektory.
   
  Společnost Cena akcie (USD) Dividendový výnos (%) P/E 2015E Růst EPS 2015E/16E (%)
  Iron Mountain (IRM) 28,44 6,7 23,5 13
  Mattel (MAT) 23,10 6,6 17,3 13
  Garmin (GRMN) 37,26 5,5 14,2 6
  Philip Morris Intl. (PM) 79,45 5,0 18,0 7
  General Motors (GM) 29,11 4,9 6,4 12
  Coach (COH) 29,85 4,5 15,5 14
  Seagate Technology (STX) 49,49 4,4 10,9 14
  Ford Motor (F) 13,84 4,3 8,2 14
  KLA Tencor (KLAC) 48,83 4,3 16,4 24
  Altria Group (MO) 53,59 4,2 19,1 8
  Caterpilar (CAT) 74,45 4,1 15,1 8
  Emerson Electric (EMR) 46,43 4,0 14,4 3
  Eaton (ETN) 55,29 4,0 12,4 13
  Dow Chemical (DOW) 42,83 3,9 13,3 15
  Pitney Bowes (PBI) 19,83 3,8 10,8 17
  Paychex (PAYX) 44,70 3,8 24,3 9
  General Electric (GE) 24,51 3,8 18,9 19
  Procter and Gamble (PG) 69,93 3,8 17,3 13
  International Paper (IP) 42,15 3,8 11,1 7
  Viacom (VIAB) 43,15 3,7 7,9 11
   
  Zdroj: Deutsche Bank, Reuters.   E v letopočtu označuje odhad

  David Bianco z Deutsche Bank dává přednost technologickým společnostem, které mají nižší poměr dividend k zisku, protože tím vzniká prostor pro další zvyšování dividendového výnosu.Seagate technology (STX) poskytuje dividendu ve výši 4,4 %. Společnosti se daří snižovat náklady v důsledku snížení poptávky ve výrobě osobních počítačů. Většina analytiků očekává, že cílová cena bude o 19 % výš, než ta současná. Společnost na výrobu polovodičových součástek KLA-Tencor (KLAC) vyplácí dividendy ve výši 4,3 %. Její hospodářské výsledky v posledním čtvrtletí dopadly lépe, než se očekávalo. Obě společnosti očekávají dostatečné množství hotovostních příjmů, aby to bohatě pokrylo dividendové výdaje. 
   
  Největší dividendy ve výši 7 % v současné době vyplácí Mattel (MAT), ale zde je investice svázána se zvýšeným rizikem. Společnost se potýká s poklesem prodejů napříč všemi segmenty svých značek. Navíc společnost v loni přišla o smlouvu s Walt Disney. Mattel očekává nižší zisky a nižší cash flow, což by mohlo mít vliv v příštím roce na velikost dividendového výnosu.
   
  V seznamu nalezneme také klasické dividendové akcie, jako je Procter and Gamble (PG) a Phillip Morris International (PM). Současný pokles cen akcií nabízí možnost levněji nakoupit akcie těchto klasických společností s rostoucím dividendovým výnosem.
   
  Dividendové ETF nabízejí možnost investovat do dividendových výnosů bez nutnosti podrobného zkoumání každé jednotlivé dividendové společnosti. Pokud se zaměříme na ETF s menším podílem obvyklých dividendových sektorů, jako jsou energie, inženýrské sítě a telekom, mohli bychom podle analytika Deutsche Bank Sebastiana Marco investovat do ETF Vanguard High Dividend Yield (VYM) s dividendovým výnosem 3,53 % nebo do ETF ALPS Sector Dividend Dogs (SDOG), s dividendovým výnosem 3,52 %. 
   
  Pokud chceme zůstat v tradiční oblasti dividendového výnosu, nabízí se telekomunikační společnost Verizon (VZ), která k tradičně vysoké dividendě přidává další růstový impuls. Současná výše dividend je 3 % a stávající velikost dividendy ve výši 55 centů vzroste na 56,5 centů. Současný největší provozovatel bezdrátových sítí v USA zvyšuje dividendy již devátým rokem v řadě.
   
  Společnost Verizon zvýšila při současné ceně akcie na úrovni 44,79 USD výši své dividendy na 5,05 % ročně. Je to ovšem ještě velmi daleko k tomu, co poskytuje její obří konkurent AT&T (T) s dividendovým výnosem 5,79 %. Ceny akcií obou společností v minulém roce klesly. Verizon o 4,3 % 4.3%, AT&T o 3.4%. V porovnání s akciovým indexem S&P 500 je to však malý pokles, protože index klesl o 6,9 %. Verizon vrací svým investorům okolo 9,2 miliardy USD ročně. Je to zhruba 63 % volné hotovosti generované v tomto roce.
   
  Společnost Royal Caribbean Cruises (RCL) v minulém měsíci zvýšila výši vyplácených dividend o 25 %. Společnost provozující námořní osobní přepravu zvýšila své dividendy z 30 centů na 37,5 centu na akcii. Společnost zvyšuje své dividendy již čtvrtým rokem po sobě. Současný dividendový výnos dosahuje 1,7 %.
   
  Od společnosti DuPont se v červenci oddělila společnost Chemours. Tím vznikl důvod pro pokles dividendové výplaty. I když společnost dlouho dopředu varovala, že dojde k redukci výše dividend, výše tohoto poklesu byla přesto překvapením. Společnost Chemours (CC) srazila výši dividendového výnosu z 55 centů na 3 centy, to je pokles o 95 %!. Po oddělení CC se propadla cena akcií společnosti o téměř 50 %.
   
   
  Zdroj: Michael Vallo
   
 • Ivo T. Budil: Migrace je pro Evropu historická příležitost
  Jak se postavit k uprchlické krizi? Podle profesora antropologie Ivo T. Budila bychom se měli vyhnout úplnému odmítání migrantů i nepromyšlené vstřícnosti. “Při negativní reakci hned vědí, na čem jsou. Při té pozitivní se později zklamou, a o to více budou frustrovaní,” říká profesor Budil. Současná migrační vlna je podle něj ojedinělou historickou příležitostí, jak modernizovat Blízký východ.
 • Představujeme startup Mallcon: Pokrokový nástroj pro řízení emailových kampaní

  Potřebovali aplikaci pro email marketing a nakonec se ji rozhodli naprogramovat sami. Vznikl tak projekt Mallcon, o kterém si můžete přečíst v rozhovoru s Dorou Štanclovou. O čem váš projekt je? Náš projekt je především o všech lidech, kteří fungují online a chtějí na sebe upozornit. Těmto lidem nabízíme pokrokový e-mailingový nástroj pro snadnou tvorbu, […]

  The post Představujeme startup Mallcon: Pokrokový nástroj pro řízení emailových kampaní appeared first on Mámnápad.cz.

 • Chcete klidnou dovolenou? Zkuste leprovou kolonii
  Slunce a moře, vybraná jídla a lahodné nápoje, či fascinující historické památky - to vše je úžasné, ale pro mnoho lidí mají tato tradiční místa pro trávení dovolených jen omezenou přitažlivost. Proto nyní v Japonsku vyšlo první číslo časopisu Dark Tourism zasvěceného fenoménu takzvané temné turistiky. A na svých 96 stránkách nabízí morbidnější varianty destinací pro ty turisty, kdo se chtějí ponořit do mizérie, zkázy a smrti. • Symbióza rádia a printu? Vydavatel připravuje časopis s Evropou 2
  Ředitelka druhé nejposlouchanější stanice Jitka Fürst spojení printu a rádia věří. Externí vydavatel si vyhodnotil, že by měsíčník 360 stupňů měl na českém trhu uspět, má na něm zaplnit mezeru...
 • Symbolem smutku za Paříž se stala kresba mladého Francouze...
  Výmluvný symbol se během soboty objevoval na záběrech z celého světa. Lidé. ho překreslovali na svíčky a tiskli na transparenty. Přitom
 • Symbolický příběh zuřivého býka, který se řítí po Wall Street
  Zuřivý býk, který se řítí po Wall Street, je bezpochyby nejslavnější sochou finančního světa. A není to jen socha; je to symbol optimismu a agresivity, bez které si na Wall Street nikdo ani neškrtne. Jaký je celý příběh wallstreetského býka? To se lze dozvědět na blogu Rockefeller Group Business Centers.
 • Symetrické jídlo dobývá Instragram: Britský pár prozradil, co každý den snídá
  Britský pár si založil na Instagramu profil, na kterém se se světem dělí o to, co každý den snídá. Dnes ho sleduje už téměř čtyřicet tisíc lidí. Dokonale symetrické snídaně dvojce fotí po celém světě. Pokud tedy dumáte nad tím, co si zítra dáte, zde je trocha exotické inspirace.
 • Symfonický orchestr Českého rozhlasu
  Pozvánky na koncerty, vstupenky na večery v Rudolfinu i Obecním domě,audio a videozáznamy z provedení výjimečných skladeb, rozhovory s umělci, fotogalerie.
 • Sympatické odkazy
  Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita.
 • Synlab rozšiřuje svou flotilu o CNG vozy a elektromobily
  Před necelým rokem společnost Synlab oznámila střednědobou strategii obměny svého vozového parku na ekologicky šetrné vozy, které pohání elektřina a...
 • Synthesia chystá další modernizaci své teplárny

  Společnost Synthesia chystá další etapy modernizace svého tepelného hospodářství. Skončit by měla kolem roku 2020, řekl ČTK mluvčí firmy Luboš Kopecký. V první fázi chemička zhruba za miliardu korun nahradila kotle na uhlí vyspělejšími plynovými a fluidními. Modernizace přinese významné snížení emisí. „Pracuje se na druhé části projektu, která dokončí výměnu v budoucnu potřebných kotlů

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Sypat miliardy do OKD nikdo nechce
  Návrh společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD, jež po státu údajně požaduje čtyři miliardy korun za to, že bude pokračovat v těžbě, na dnešním jednání nepodpořila ani jedna ze stran tripartity. Novinářům to řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Předseda odborů Josef Středula minulý týden uvedl, že NWR požadovala přibližně 150 milionů eur za to, že bude pokračovat v těžební činnosti.
 • Syřané uvízli na hranicích s Norskem. V obchodech došla kola
  Počet uprchlíků přicházejících do Evropy severní arktickou cestou v posledním týdnu výrazně klesl. Jejich cestu přerušil nedostatek jízdních kol. Pouze na nich totiž mohou hranici Ruska s Norskem překonat. Kvůli zákonům nemůžou jít pěšky, pod hrozbou pokuty je nesvezou ani místní řidiči.


 • Úvodní stránka - Petrol.cz
  Vydáváme magazín z oblasti petrochemie, pohonných hmot, čerpacích stanic či dopravy. Magazín. je možno využít pro grafickou inzerci a PR.
 • Úvodní stránka - Petrol.cz
  Společnost PETROLmedia v rámci programu PETROLinfo poskytuje informační servis pro média z trhu s ropou.
 • Úvodní stránka - Petrol.cz
  Společnost PETROLmedia v rámci programu PETROLinfo poskytuje informační servis pro média z trhu s ropou.
 • U OMV se tankovala prémiová paliva zdarma
  Minulý týden proběhlo již sedmé pokračování soutěže "OMV Plná nádrž zdarma", řidičům při tankování pomáhal i Karel Loprais.
 • U OMV se tankovala prémiová paliva zdarma
  Minulý týden proběhlo již sedmé pokračování soutěže "OMV Plná nádrž zdarma", řidičům při tankování pomáhal i Karel Loprais.
 • Unipetrol zahajuje projekt nové polyetylenové jednotky
  Zástupci společností ​Unipetrol a Technip včera podepsali smlouvu o výstavbě nové polyetylenové jednotky (PE3) v Chemparku Záluží. Půjde o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu a jednotka by měla současně patřit mezi nejmodernější výrobní zařízení svého druhu v Evropě.
 • Unipetrol zahajuje projekt nové polyetylenové jednotky
  Zástupci společností ​Unipetrol a Technip včera podepsali smlouvu o výstavbě nové polyetylenové jednotky (PE3) v Chemparku Záluží. Půjde o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu a jednotka by měla současně patřit mezi nejmodernější výrobní zařízení svého druhu v Evropě.
 • Unipetrol vstoupil do České vodíkové technologické platformy
  Ačkoliv se Unipetrol soustředí na produkci fosilních paliv, reaguje i na technologické trendy využití alternativních zdrojů energií. I proto se stal novým členem České vodíkové technologické platformy (ČVTP). Cílem je bližší spolupráce a lepší koordinace aktivit směřujících k rozvoji vodíkového hospodářství a technologií v České republice.
 • Unipetrol vstoupil do České vodíkové technologické platformy
  Ačkoliv se Unipetrol soustředí na produkci fosilních paliv, reaguje i na technologické trendy využití alternativních zdrojů energií. I proto se stal novým členem České vodíkové technologické platformy (ČVTP). Cílem je bližší spolupráce a lepší koordinace aktivit směřujících k rozvoji vodíkového hospodářství a technologií v České republice.
 • Templářská vína omlazují svůj vzhled
  Vína z vinařského družstva Templářské sklepy patří do častého sortimentu shopů čerpací stanic. Nyní budou vypadat trochu jinak, představujem vám redesign etiket vín určených pro maloobchod.

Hitpardáda štítků