Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Pozvánky na koncerty, vstupenky na večery v Rudolfinu i Obecním domě,audio a videozáznamy z provedení výjimečných skladeb, rozhovory s umělci, fotogalerie.


Zdroj: www.rozhlas.cz
Témata: SEZONA, Č, RUDOLFINU, V RUDOLFINU, MARTINŮ, SYMFONIE Č, SYMFONIE, ANTONÍN, VSTUPTE, ANTONÍN DVOŘÁK
 • Sympatické odkazy
  Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita.
 • Synlab rozšiřuje svou flotilu o CNG vozy a elektromobily
  Před necelým rokem společnost Synlab oznámila střednědobou strategii obměny svého vozového parku na ekologicky šetrné vozy, které pohání elektřina a...
 • Synthesia chystá další modernizaci své teplárny

  Společnost Synthesia chystá další etapy modernizace svého tepelného hospodářství. Skončit by měla kolem roku 2020, řekl ČTK mluvčí firmy Luboš Kopecký. V první fázi chemička zhruba za miliardu korun nahradila kotle na uhlí vyspělejšími plynovými a fluidními. Modernizace přinese významné snížení emisí. „Pracuje se na druhé části projektu, která dokončí výměnu v budoucnu potřebných kotlů

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Sypat miliardy do OKD nikdo nechce
  Návrh společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD, jež po státu údajně požaduje čtyři miliardy korun za to, že bude pokračovat v těžbě, na dnešním jednání nepodpořila ani jedna ze stran tripartity. Novinářům to řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Předseda odborů Josef Středula minulý týden uvedl, že NWR požadovala přibližně 150 milionů eur za to, že bude pokračovat v těžební činnosti.
 • Syřané uvízli na hranicích s Norskem. V obchodech došla kola
  Počet uprchlíků přicházejících do Evropy severní arktickou cestou v posledním týdnu výrazně klesl. Jejich cestu přerušil nedostatek jízdních kol. Pouze na nich totiž mohou hranici Ruska s Norskem překonat. Kvůli zákonům nemůžou jít pěšky, pod hrozbou pokuty je nesvezou ani místní řidiči.
 • Sýrie musí zůstat jednotná a sekulární, shodli se politici
  Sýrie by měla být jednotná a její vedení sekulární, shodli se politici při jednání o Sýrii, které se uskutečnilo ve Vídni. V jednacím sále byli přítomní zástupci 17 států včetně Íránu, který se podobného mezinárodního rokování o syrské krizi účastnil vůbec poprvé. Účastníci schůzky se prý chtějí pokusit dosáhnout v Sýrii v následujících týdnech celonárodního či regionálního příměří, uvedl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Na osudu prezidenta Bašára Asada se ale neshodli, dodal.
 • Sýrie: Proč údiv nad rezolucí Rady bezpečnosti OSN?
  Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o mírovém řešení války v Sýrii – naštěstí v civilizovaném duchu. Pouze neobrežněvovci si stýskají, že neřeší prý „nejspornější“ bod – osud syrského prezidenta. Nezbývá, než jim vysvětlit, že je v rukách syrských voličů, neboť to je ta demokracie, jíž se tito pokrytci zaštiťují. Píše Jan Schneider.
 • Sýrie: Správná intervence?
  Připravované bombardování režimních cílů je případem hájení mezinárodní normy. Nicméně
 • Sýrie spustí třetí světovou válku Rusko – USA, varuje Turecko
  Rozpad vzájemných jednání o konfliktu v Sýrii, který nastal po bombardování konvoje Spojených národů u Aleppa v září a které Američané označili za válečný zločin, může směřovat k vypuknutí třetí světové války, ve které se proti sobě postaví Rusko a USA. Pro tureckou státní informační agenturu takto varoval druhý muž turecké vlády Numan Kurtulmus, upozorňuje The Independent.
 • Syriza, můj vzor
  Nový šéf britské Labouristické strany Jeremy Corbyn proti své vůli pomáhá vládnoucím konzervativcům


 • Volkswagen čelí krizi v Rusku útokem, v Kaluze postavil motorárnu
  Ruští prodejci nových aut hlásí pokles o více než jednu třetinu, některé značky až o 70 procent. Za propad ruského trhu mohou sankce i nižší kupní síla Rusů kvůli poklesu rublu. Někteří světoví výrobci se z Ruska dokonce stáhli, jiní se krizi optimisticky snaží překonat rozšířením, modernizací a lokalizací výroby v samotném Rusku. K nim patří koncern Volkswagen, který v Kaluze otevřel novou halu na výrobu motorů.
 • Volkswagen by měl začít svolávat vozy do servisů v lednu, řekl šéf automobilky
  Německá automobilka Volkswagen by měla začít svolávat vozy s naftovým motorem, kterých se týká emisní skandál, do servisů v lednu. Opravy vozů by měly být dokončené do konce příštího roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeinen Zeitung generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller.
 • Vltava - Klasická hudba, literatura a rozhlasové hry, publicistika
  On-line klasická a soudobá hudba, jazz, rozhlasové hry, četba a dokumenty, záznamy koncertů. Informace. o všem podstatném v kultuře u nás i v zahraničí.
 • Vláda schválila rozpočet na příští rok, schodek je 70 miliard
  Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 70 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů hasičů, učitelů, policistů, zdravotníků či úředníků nebo i s výdaji souvisejícími s aktuální migrační vlnou. Návrh teď projedná sněmovna a musí ho podepsat prezident.
 • Veřejné zakázky | O rozhlase
  Předmětem soutěže je uzavření smlouvy, na jejímž základě bude vybraný dodavatel (systémový integrátor) zajišťovat provoz komplexní služby vysílání a distribuce.
 • Věda | Český rozhlas - Zprávy
  Ptáci poslední dobou nepřestávají překvapovat svět svou inteligencí. Lidé mohou do konce listopadu hlasovat o vítězi vědecké soutěže Expedice Neuron. Buněčná.
 • V Česku přibývá majitelů mobilních domů, každý rok zhruba o desetinu
  Češi si oblíbili mobilní domy a zájem o ně podle odhadů firem roste meziročně zhruba o deset procent. Každý rok firmy prodají stovky kusů, většina pak slouží především k rekreaci.
 • V Česku přibývá dlužníků, kteří mají více exekucí najednou
  V Česku je rekordní počet dlužníků. Spotřebitelský úvěr nebo třeba hypotéku splácí více než tři miliony lidí. Mezi nimi jsou ale i ti, kteří půjčky splácet nezvládají. Exekuci má v Česku více než 730 tisíc lidí.
 • Ukrajina chce napadnout verdikt nad Sencovem. Ruští politici zatím...
  Krym se potýká s následky včerejšího totálního výpadku elektřiny. Místo ovoce a zeleniny kupujeme jen drahou dužinu. Radikálové z takzvaného Islámského státu.
 • Toulky českou minulostí
  Jeden z nejoblíbenějších pořadů Českého rozhlasu odkrývá osudové příběhy naší historie. Nahrávky. přepisy, doprovodné ilustrace, archiv všech dílů.

Hitpardáda štítků