Sypat miliardy do OKD nikdo nechce

Návrh společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD, jež po státu údajně požaduje čtyři miliardy korun za to, že bude pokračovat v těžbě, na dnešním jednání nepodpořila ani jedna ze stran tripartity. Novinářům to řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Předseda odborů Josef Středula minulý týden uvedl, že NWR požadovala přibližně 150 milionů eur za to, že bude pokračovat v těžební činnosti.


Zdroj: echo24.cz
 • Mládek: Návrh NWR nepodpořila ani jedna ze stran tripartity
  Návrh společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD, jež po státu údajně požaduje čtyři miliardy korun za to, že bude pokračovat v těžbě, na dnešním jednání nepodpořila ani jedna ze stran tripartity. Novinářům to řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Předseda odborů Josef Středula minulý týden uvedl, že NWR požadovala přibližně 150 milionů eur za to, že bude pokračovat v těžební činnosti.
 • Jak obchodovala Amerika 14. 12. 2015
  Nový týden zahájily trhy nevýrazně a hlavní indexy končily mírně v zeleném. Na trh dnes v úvodu dopadal pokles ceny ropy, která se krátce podívala k ceně 34,5 USD za barel. V průběhu dne si však polepšila a končila s téměř dvouprocentním ziskem nad cenou.
 • Wall Street zakončila mírně v plusu, GoPro -10 %
  Americké akciové indexy se v průběhu seance pohybovaly nerozhodně mezi kladnými a zápornými hodnotami, když obchodování nakonec zakončily mírně nad úrovní pátečního závěru.
 • Denní report - pondělí 14.12.2015
  ČR: Úvodní optimismus v Praze nevydržel, PX opět v záporu, SRN: Frankfurtská burza zahájila týden výraznou ztrátou, USA: Wall Street nakonec přetočila do ziskubrbrh2Pražská burzah2 h3Hlavní zprávyh3 pstrongBěžný účet platební bilancestrong...
 • Česko patří mezi fotbalově necivilizované země, říkají kritici odstupného. Brzy mu má odzvonit
  Před dvaceti lety 15. prosince 1995 rozhodl Evropský soudní dvůr ve prospěch belgického fotbalisty Jeana-Marca Bosmana ve třech oddělených případech porušování práva volného pohybu osob u profesionálních fotbalistů v Evropské unii. Konec odstupného při přestupech fotbalistů či neomezený počet cizinců v evropských klubech, které rozsudky přinesly, změnily fotbal od základu. Moc nad sebou samými dostali hráči, ale také jejich agenti. Český fotbal dosáhne plného sladění interpretace "Bosmana" až příští rok spolu s novým přestupním řádem.
 • Německo si chce příští rok více půjčovat
  Berlín - Německo chce příští rok získat z emisí dluhopisů a dalších dluhových nástrojů 210 miliard eur (5,7 bilionu Kč). To je o téměř 13 procent více, než si největší německá ekonomika půjčila letos. Uvedla to agentura Reuters.
 • Wall Street na „ropné houpačce“. Ztráty nahradily zisky
  Začátek druhého adventního týdne začal pro americké akcie zajímavě. Nejprve byl pozorován poměrně výrazný propad, který šel ruku v ruce s nervozitou ohledně vývoje cen ropy. Ovšem v závěru dne se tento sentiment zlomil a americké indexy se dostaly zpět do zelených čísel.
 • 14. prosince: Tohle potřebujete vědět nejen o pondělním obchodování na amerických burzách
  Americké akcie v úvodu týdne zvrátily pokles ze začátku obchodování a podařilo se jim uzavřít v plusu. Pomohlo jim zastavení propadu cen ropy, díky němuž smazaly úvodní ztráty některé velké podniky z energetického a ropného sektoru.
 • Vydává knížky, jaké nikdo ve světě nedělá. Zaujala s nimi i v Číně
  Ivana Pecháčková vystudovala ekonomii a pár let vyvážela do zahraničí čerpadla. Na mateřské si přivydělávala odbornými překlady a přes ně se dostala k literatuře a k podnikání v oboru, který jí otevřel cestu dokonce až do Číny.
 • V čem spatřujeme v současné době strategickou roli hr?
  O strategické roli HR hovoříme v odborných kruzích v poslední době velmi aktuálně, bohužel spíše na odborné úrovni profesních organizací HR. Stále sporadicky je tato role vnímána z úrovně vedení a… • Synthesia chystá další modernizaci své teplárny

  Společnost Synthesia chystá další etapy modernizace svého tepelného hospodářství. Skončit by měla kolem roku 2020, řekl ČTK mluvčí firmy Luboš Kopecký. V první fázi chemička zhruba za miliardu korun nahradila kotle na uhlí vyspělejšími plynovými a fluidními. Modernizace přinese významné snížení emisí. „Pracuje se na druhé části projektu, která dokončí výměnu v budoucnu potřebných kotlů

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Synlab rozšiřuje svou flotilu o CNG vozy a elektromobily
  Před necelým rokem společnost Synlab oznámila střednědobou strategii obměny svého vozového parku na ekologicky šetrné vozy, které pohání elektřina a...
 • Sympatické odkazy
  Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita.
 • Symfonický orchestr Českého rozhlasu
  Pozvánky na koncerty, vstupenky na večery v Rudolfinu i Obecním domě,audio a videozáznamy z provedení výjimečných skladeb, rozhovory s umělci, fotogalerie.
 • Symetrické jídlo dobývá Instragram: Britský pár prozradil, co každý den snídá
  Britský pár si založil na Instagramu profil, na kterém se se světem dělí o to, co každý den snídá. Dnes ho sleduje už téměř čtyřicet tisíc lidí. Dokonale symetrické snídaně dvojce fotí po celém světě. Pokud tedy dumáte nad tím, co si zítra dáte, zde je trocha exotické inspirace.
 • Symbolický příběh zuřivého býka, který se řítí po Wall Street
  Zuřivý býk, který se řítí po Wall Street, je bezpochyby nejslavnější sochou finančního světa. A není to jen socha; je to symbol optimismu a agresivity, bez které si na Wall Street nikdo ani neškrtne. Jaký je celý příběh wallstreetského býka? To se lze dozvědět na blogu Rockefeller Group Business Centers.
 • Symbolem smutku za Paříž se stala kresba mladého Francouze...
  Výmluvný symbol se během soboty objevoval na záběrech z celého světa. Lidé. ho překreslovali na svíčky a tiskli na transparenty. Přitom
 • Symbióza rádia a printu? Vydavatel připravuje časopis s Evropou 2
  Ředitelka druhé nejposlouchanější stanice Jitka Fürst spojení printu a rádia věří. Externí vydavatel si vyhodnotil, že by měsíčník 360 stupňů měl na českém trhu uspět, má na něm zaplnit mezeru...
 • Symbióza masa a uzenin s pohonnými hmotami
  Případová studie komplexně pojaté a přitom velmi efektivní realizace modernizace čerpací stanice Sanytrák v Horní Lhotě u Luhačovic.
 • Symbióza masa a uzenin s pohonnými hmotami
  Případová studie komplexně pojaté a přitom velmi efektivní realizace modernizace čerpací stanice Sanytrák v Horní Lhotě u Luhačovic.

 • Syřané uvízli na hranicích s Norskem. V obchodech došla kola
  Počet uprchlíků přicházejících do Evropy severní arktickou cestou v posledním týdnu výrazně klesl. Jejich cestu přerušil nedostatek jízdních kol. Pouze na nich totiž mohou hranici Ruska s Norskem překonat. Kvůli zákonům nemůžou jít pěšky, pod hrozbou pokuty je nesvezou ani místní řidiči.
 • Sýrie musí zůstat jednotná a sekulární, shodli se politici
  Sýrie by měla být jednotná a její vedení sekulární, shodli se politici při jednání o Sýrii, které se uskutečnilo ve Vídni. V jednacím sále byli přítomní zástupci 17 států včetně Íránu, který se podobného mezinárodního rokování o syrské krizi účastnil vůbec poprvé. Účastníci schůzky se prý chtějí pokusit dosáhnout v Sýrii v následujících týdnech celonárodního či regionálního příměří, uvedl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Na osudu prezidenta Bašára Asada se ale neshodli, dodal.
 • Sýrie: Proč údiv nad rezolucí Rady bezpečnosti OSN?
  Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o mírovém řešení války v Sýrii – naštěstí v civilizovaném duchu. Pouze neobrežněvovci si stýskají, že neřeší prý „nejspornější“ bod – osud syrského prezidenta. Nezbývá, než jim vysvětlit, že je v rukách syrských voličů, neboť to je ta demokracie, jíž se tito pokrytci zaštiťují. Píše Jan Schneider.
 • Sýrie: Správná intervence?
  Připravované bombardování režimních cílů je případem hájení mezinárodní normy. Nicméně
 • Sýrie spustí třetí světovou válku Rusko – USA, varuje Turecko
  Rozpad vzájemných jednání o konfliktu v Sýrii, který nastal po bombardování konvoje Spojených národů u Aleppa v září a které Američané označili za válečný zločin, může směřovat k vypuknutí třetí světové války, ve které se proti sobě postaví Rusko a USA. Pro tureckou státní informační agenturu takto varoval druhý muž turecké vlády Numan Kurtulmus, upozorňuje The Independent.
 • Syriza, můj vzor
  Nový šéf britské Labouristické strany Jeremy Corbyn proti své vůli pomáhá vládnoucím konzervativcům
 • Syriza oslabuje v radikálnosti i náskoku ve volebních průzkumech
  Syriza volby pravděpodobně vyhraje, ale nezíská absolutní většinu. Jelikož. v nich dosáhnout takových kompromisů.
 • Syriza před volbami zvyšuje svůj náskok. Volilo by ji přes čtvrtinu Řeků
  Koalice radikální levice před předčasnými volbami zvyšuje svůj náskok. Oproti předchozím průzkumům si polepšila i strana Nová demokracie, ta ale zaostává za Syrizou o pět procent. Volby v Řecku proběhnou už 20. září.
 • Syriza vyhrála řecké volby s nečekaným náskokem. Vytvoří staronovou koalici s Nezávislými Řeky
  Podle konečných výsledků vyhrála v předčasných řeckých volbách levicová Syriza se ziskem téměř 35,5 procenta hlasů a získá 145 mandátů. Pravicová Nová demokracie s 28 procenty zaplní 75 křesel. Syriza v pondělí vytvoří staronovou vládní koalici s nacionalistickými Nezávislými Řeky. Koalice bude mít těsnou většinu pěti křesel v 300členném parlamentu.
 • Syriza vyhrává řecké volby s nečekaným náskokem. Koalici znovu vytvoří s Nezávislými Řeky
  V neděli v Řecku proběhly předčasné parlamentní volby. Podle dosavadních výsledků by měla levicová Syriza získat 35 procent hlasů a 145 mandátů. Pravicová Nová demokracie 28 procent a 75 křesel. Syriza v pondělí vytvoří staronovou vládní koalici s nacionalistickými Nezávislými Řeky. Koalice bude mít těsnou většinu pěti křesel v 300členném parlamentu.

 • Švýcarská centrální banka má rekordní ztrátu 23 miliard
  Švýcarská centrální banka (SNB) očekává za loňský rok rekordní ztrátu 23 miliard švýcarských franků (přes 570 miliard Kč) kvůli poklesu hodnoty devizových a zlatých rezerv. Banka dnes uvedla, že výkyvy devizových kurzů jí loni přinesly ztrátu kolem 20 miliard franků. Negativní dopad na její hospodářský výsledek měla rovněž nižší cena zlata.
 • Svrhnou uprchlíci kancléřku? Merkelové zbývají čtyři měsíce - Echo...
  „My to dokážeme,“ tvrdí kancléřka Angela Merkelová. Nerozptýlí. tím ovšem obavy, které rostou, jak uprchlíků přibývá. Na
 • Světová banka vydá „uprchlické“ dluhopisy
  Světová banka (SB) plánuje získat peníze na miliardové programy na pomoc uprchlíkům a zemím v krizových oblastech vydáním speciálních dluhopisů. Spolupracovat chce přitom s Islámskou rozvojovou bankou. Řekl to dnes prezident SB Jim Yong Kim.
 • Švejnarův tým chce o „trochu“ víc zdanit bohaté
  Lidé vydělávající nejvíc peněz mají v Česku nižší daně než ve většině západních zemích. Tvrdí to studie týmu ekonoma Jana Švejnara, která také přišla s návrhem „daňové solidarity mezi poplatníky s nejvyššími příjmy a těmi ostatními“. „Daňový systém je třeba srovnat především z hlediska transparentnosti,“ řekla náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.
 • Švédové přestali točit Staropramen. V sudech byla čistidla
  Severský pivovar Carlsberg dnes s okamžitou platností zastavil čepování piva české značky Staropramen, a to v celkem 680 švédských restauracích. Jak informovala veřejnoprávní Švédská televize (SvT), k razantnímu opatření došlo poté, co dva lidi postihlo při pití piva krvácení v ústech. Carlsberg se podílí na dovozu české značky do severní Evropy. Staropramen ČTK stažení sudového piva potvrdil, vyzdvihl ojedinělost případu a uvedl, že u piva v ČR nic nehrozí.
 • Studentka FAMU měla zranit velkého policajta. Dostala ...
  24. dubna 2016Může padesátikilová dívka zranit devadesátikilového muže tím, že ho uhodí do ramena a poté mu svou vahou na rameno ...
 • Stovky diváků si stěžují. O2 hrozí pokuta za zdražení tarifů
  Český telekomunikační úřad bude řešit stížnosti stovek zákazníků společnosti O2 na zdražení tarifu některých televizních balíčků až na dvojnásobek. Pokud se pochybení prokáže, zaplatí společnost pokutu až 20 milionů korun. Dnes to uvedl Radiožurnál. Firma se brání tím, že o změně tarifu své zákazníky informovala informací na faktuře, e-mailem nebo firemním časopisem a v případě, že nereagovali, také SMS.
 • Stát žádá za OKD rekordní odškodné. Skoro šest miliard
  Ministerstvo financí bude po trojici obžalovaných kvůli privatizaci OKD z roku 2004 žádat odškodné ve výši skoro šest miliard korun. Také obžaloba spočítala, že stát při prodeji akcií Ostravsko-karvinských dolů, a.s. přišel o 5,73 miliardy korun, uvedl deník Právo.
 • Stát bobtná. Vláda chce nabrat dalších 12 300 zaměstnanců
  Příští rok chce vláda nabrat zhruba 12 300 nových státních zaměstnanců. Uvedla to v pondělí Česká televize (ČT). Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který vláda projedná ve středu. Počet pracovníků by tak stoupl meziročně asi o tři procenta na více než 436 000 a výdaje na státní zaměstnance by stouply téměř o deset miliard korun.
 • Stala se symbolem 11. Září. ‚Zaprášenou dámu‘ nyní zabila...
  2001 známá jako ,,dust lady“ tedy ‚zaprášená dáma‘. Stala se jí díky snímku, na kterém je po útoku na New York pokrytá prachem ze sutin. Bankovní

 • To nejlepší z Týdeníku Echo v limitované edici - Echo24.cz
  Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co v letošním roce vyšlo v Týdeníku Echo. Best. jsme z rozhovorů.
 • Ťokovo ministerstvo přiznalo: Soutěž na provoz mýtného nelze stihnout
  Vybrat nového provozovatele mýtného systému v řádném výběrovém řízení už nelze do vypršení smlouvy s Kapschem ke konci roku 2016 stihnout. V materiálu pro dnešní jednání řídícího výboru, který má ČTK k dispozici, to připustilo ministerstvo dopravy.
 • T-Mobile má výpadek. Zákazníci mu spílají od neděle
  Zákazníci operátora T-Mobile si od víkendu stěžují na výpadek mobilní sítě. Po množství nespokojených reakcí, které se objevily i na sociálních sítích, společnost nakonec potíže přiznala. Problémy podle ní má asi dva až tři tisíce lidí a operátor počítá s jejich případným odškodněním.
 • Test: Nejlepší ojetinou je Mercedes, nejhorší je Fiat
  Nejspolehlivějšími zánovními vozy, mezi něž patří automobily do stáří tří let, jsou Mercedes třídy B, Mercedes GLK a Mercedes SLK. Nejporuchovější jsou naopak Chevrolet Spark, Fiat 500 a Fiat Punto.
 • Teror v Paříži má dopad i na Česko
  V nákupních centrech se vyskytuje více policistů, zvýšený dohled funguje i na letištích a nádražích. Cestovky evidují pokles zájmu o zájezdy, rodiče ruší dětem studijní pobyty. Teroristické útoky v Paříži, při kterých zemřelo 130 lidí, a nejvyšší stupeň pohotovosti v Bruselu mají přímý dopad i na Česko.
 • Teror v Paříži: 129 zavražděných. Jeden útočník přišel v říjnu přes...
  se v pátek večer stala terčem zřejmě bezprecedentního teroristického útoku: při sérii násilných incidentů, při nichž zněla střelba i výbuchy bomb.
 • Teror na nejcitlivějším místě - Echo24.cz
  Vraždění teroristů v Paříži neznamená válku islámu s křesťanstvím, je to chladnokrevný útok, který má zničit západní občanskou společnost.
 • Tatry místo Himálaje. Server láká do Indie fotkou ze Slovenska
  Jeden z největších rezervačních portálů v Indii použil na své stránce jako úvodní obrázek Štrbské pleso a siluetu Tater – a nejprve si toho všiml Čech. Informoval o tom na svém webu slovenský list Denník N: „Indie se prodává i obrázkem Štrbského plesa. Slovensko je zase o něco slavnější.“
 • Takový schodek rozpočtu je neobhajitelný
  Ministerstvo financí mělo být ambicióznější ve stanovování schodku. Měl být nižší než 70 miliard korun. Takový deficit je prostě ekonomicky neobhajitelný při mírách hospodářského růstu, který přesahuje čtyři procenta.
 • Tahle scénka s hranolky stála ČT 350 tisíc korun
  Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila České televizi pokutu 350 tisíc korun za scénku s hranolky v pořadu Hokejové poledne. Vystupování moderátora podle rady nepatřičně zdůrazňovalo jednoho z oficiálních partnerů hokejového mistrovství. O výsledku správního řízení dnes rada informovala v tiskové zprávě.

Hitpardáda štítků