Temelín letos rozdal za alkohol na pracovišti pokuty ve výši téměř půl miliónu

Pokuty za bezmála půl miliónu korun museli od začátku roku zaplatit za své prohřešky dodavatelé v Jaderné elektrárně Temelín. Nejčastějším důvodem sankcí byl vstup do elektrárny pod vlivem alkoholu. Jen v několika případech to byly chyby při vstupu do hlídaných prostor.


Zdroj: www.novinky.cz

 • Soud dnes potrestal teplické expolicisty za úplatky podmínkami
  Teplice - Teplický okresní soud dnes potrestal podmíněnými tresty tři bývalé policisty za braní úplatků a zneužití pravomoci. Trest 18 měsíců s odkladem na dva roky dostal Adam Řebíček, bratr bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka. Stejný soud dvakrát všechny tři zprostil viny, oba rozsudky zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem. Dnešní rozsudek není pravomocný.
 • Oddalování zvýšení úrokových sazeb v USA přináší na trhy nejistotu a volatilitu, myslí si ekonom
  Americká centrální banka (Fed) včera podle očekávání nezvýšila základní úrokovou sazbu a opět ji ponechala na technické nule. Oddalování zvýšení sazeb ale podle ekonoma Ondřeje Schneidera z Institutu mezinárodních financí škodí trhům více, než kdyby ke zvyšování sazeb Fed skutečně přistoupil. Schneider v pravidelném pořadu rádia Zet Alter Eko řekl, že Fed svým váháním rozšiřuje nejistotu, která vyvolává na trzích volatilitu. 
 • Čína zrušila po 35 letech politiku jednoho dítěte
  Nejvyšší vedení Komunistické strany Číny se rozhodlo skončit s dlouholetou politikou jednoho dítěte. Ve více než miliardové zemi bude od nynějška rodinám povoleno mít děti dvě. Informovala o tom dnes čínská státní média, která citovala z prohlášení vydaného na závěr vrcholného zasedání vládnoucích komunistů.
 • Slovensko chce postavit bariéry na hranicích, pokud selže ochrana Schengenu
  Slovenský premiér Robert Fico uvedl, že Slovensko je připraveno postavit zábrany, pokud v jiných státech selže ochrana vnější schengenské hranice. Případné bariéry by měly nasměrovat migranty na vybraná místa s cílem podrobit je kontrole. Nemají tedy podle Fica sloužit k zamezení vstupu běženců na Slovensko.
 • FinTech Daily: Chytré peněženky jako další žhavý trend?
  Samsung Pay přidává 14nových bank a dárkové poukázky​. Chytré peněženky jako další žhavý trend? Bývalý spoluzakladatel PayPalu přichází s jednorázovými půjčkami pro mladé. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.
 • Builder Extreme umí vytisknout až 1,9 m vysoké objekty
  Praha 29. října (PROTEXT) - 3Dwiser přináší českým konstruktérům i designérům spolehlivý 3D tisk bez obvyklých rozměrových omezení a dvěma materiály současně 3Dwiser, přední český prodejce technologií pro spolehlivý 3D tisk, uvádí na český trh unikátní dvojici...
 • ČR se dostala do čínské show, promluví v ní i Zeman
  Poslední listopadový den odvysílá čínská televizní stanice Hunan Satelite TV díl talk show Day Day Up zaměřený na Českou republiku. Na přípravě tohoto dílu spolupracovala televize s agenturou CzechTourism a Generálním konzulátem v Šanghaji. „Pro čínské turisty... celá aktualita »
 • DEBATA Jana Macháčka: Ohrožuje střední Evropu ekonomický dirigismus?
  Po vítězství strany Právo a spravedlnost (PiS) v polských volbách se spolupracovník LN Jan Macháček ptá ekonomů, pedagogů a analytiků: Co znamená vítězství tohoto ekonomického dirigismu či populismu pro region střední Evropy a zahraniční investory?
 • Ako si dobre vybrať termínovaný vklad

  Píšeme na Investujeme.sk: Nízke úroky na bankových termínovaných vkladov sa už stali bežnou spoločenskou témou. I preto sa bankoví sporitelia čoraz viac menia na investorov na finančných trhoch. No netreba všetky bankové termínované ponuky zatracovať. I medzi nimi sa dá nájsť zaujímavé zhodnotenie. Tu je niekoľko rád, ako sa orientovať v ponuke, a ako sa dopracovať k najvyšším úrokom.

 • Švihák lázeňský: Intermezzo II
  Je chladný podzimní večer. A nálada rozhodně není skvělá. Nejsi tu. Ale já i přesto cítím vedle sebe obrysy tvého těla.


 • Temelín je po necelém dni výroby opět v odstávce

  Jaderná elektrárna Temelín ve středu odpoledne po necelém dni zastavila výrobu elektřiny. Vyplývá to z dat na internetových stránkách společnosti ČEZ, která elektrárnu provozuje. Druhý blok elektrárny byl po odstávce dlouhé 95 dní připojen k síti v úterý večer. Na prvním bloku pokračuje plánovaná odstávka, mimo provoz je od 26. srpna kvůli výměně paliva. Podle

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín je na rozdíl od Dukovan v pořádku, zjistila dosud největší kontrola elektrárny
  Komise odborníků při dosud největší kontrole, jaké se jaderná elektrárna Temelín podrobila, nenašla žádné vážné chyby. Dosud se kontroly zaměřovaly na jednotlivé oblasti spojené s provozem elektrárny, teď se nově hodnotila elektrárna jako celek. Při prověrce se našla pouze dílčí pochybení v dokumentaci, kvůli kterým není potřeba odstavovat bloky.
 • Temelín je mimo provoz, zastavil se i druhý blok
  Jadernou elektrárnu Temelín postihl v noci na pátek výpadek, musela odpojit i druhý blok od přenosové soustavy. První blok je odstaven kvůli dřívější poruše.
 • Temelín je mimo provoz. Odpojeny musely být dva bloky kvůli závadě na chlazení
  Temelín (Českobudějovicko) - Jaderná elektrárna Temelín pokrývající pětinu spotřeby elektřiny v Česku je opět mimo provoz. Dnes ráno byl kvůli závadě odpojen druhý blok elektrárny a zároveň stále trvá plánovaná odstávka prvního bloku.
 • Temelín je mimo provoz, Česká republika musela dovážet elektřinu
  Česko, které je dlouhodobě exportérem elektřiny, ji muselo dovážet zhruba od půlnoci do 15:00.
 • Temelín i Dukovany hlásí rekordy, všechny ovšem nejsou pozitivní

  Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany mají za sebou další rok provozu. Temelín po dokončení modernizací hlásí rekordní výrobu. Dukovany naopak vyrobily nejméně energie za posledních 17 let a i nadále se potýkají s přetrvávajícími problémy se svary. Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila více než 14 terawatthodin (TWh) elektřiny, jde o čtvrté nejvyšší množství vyrobené za patnáct

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín i Dukovany hlásí rekordy, všechny ovšem nejsou pozitivní

  Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany mají za sebou další rok provozu. Temelín po dokončení modernizací hlásí rekordní výrobu. Dukovany naopak vyrobily nejméně energie za posledních 17 let a i nadále se potýkají s přetrvávajícími problémy se svary. Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila více než 14 terawatthodin (TWh) elektřiny, jde o čtvrté nejvyšší množství vyrobené za patnáct

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín i Dukovany, drahé tendry jsou před námi!
  Po utracených pěti miliardách korun se české vládě nabízí další možnost, jak dát více za ne-výstavbu nových jaderných reaktorů. Jsem
 • Temelín i Dukovany díky mrazům vyrábí více elektřiny

  Jaderná elektrárna Temelín vyrobila za víkend díky mrazivému počasí 105.107 megawatthodin elektřiny. Je to řádově o desetitisíce kilowatthodin elektřiny více než v létě. Mráz totiž pomáhá zvyšovat výkon elektrárny, rychleji chladne voda v chladících věžích. Mráz svědčí i Jaderné elektrárně Dukovany. ČTK to dnes řekli mluvčí Temelína Marek Sviták a mluvčí Dukovan Jiří Bezděk. Elektřina,

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín hlásí rekord. Díky modernizaci turbíny vyrobil v říjnu nejvíce elektřiny od svého spuštění
  Jaderná elektrárna v Temelíně vyrobila v říjnu největší měsíční množství elektřiny od začátku provozu v roce 2000. Nejvyšší výroby za dosavadních 179 měsíců provozu dosáhl Temelín symbolicky v říjnu, kdy si elektrárna připomněla 15 let od startu reaktoru. Nejvyšší denní výroby dosáhly oba temelínské bloky díky přechodu na zimní čas v neděli 25. října.

 • Temelín loni vyrobil čtvrté největší množství elektřiny ve své historii. Dukovany nejméně za 17 let
  Temelín v loňském roce vyrobil čtvrté největší množství elektřiny ve své historii. O lepší výsledky připravily elektrárnu odstávky. Naopak Dukovany vyprodukovaly nejméně elektřiny za 17 let. Výroba klesla o 18 procent. Poprvé za třicet let provozu byly najednou odstaveny tři bloky elektrárny. Dvě odstávky se protáhly do letošního roku.
 • Temelín najede až o týden později, problémem je zvýšená teplota

  První blok jaderné elektrárny Temelín začne kvůli zvýšené teplotě ložiska vyrábět elektřinu přibližně za týden. Původně měla výroba energie začít dnes. Blok je odstaven od konce srpna. V sobotu energetici reaktor nastartovali, ale zjistili zvýšenou teplotu segmentu jednoho ze šesti ložisek turbíny. ČTK to řekl mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták. Momentálně energetici blok vychlazují.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín nepojede více než měsíc, přibyla další odstávka

  Jaderná elektrárna Temelín prodlužuje své odstávky na druhém bloku. Blok byl odstaven při najíždění 7. září a od té doby z důvodu technického výpadku nedodává elektřinu do sítě. Nově bude odstaven druhý blok Temelína až do 1. října. Prodlužování odstávek je letos u jaderných elektráren problémem č. 1. Druhý blok měl původně najet již 26.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín přestane vyrábět elektřinu, začne odstávka prvního bloku

  Plánovaná odstávka dnes vyřadí z provozu první blok jaderné elektrárny Temelín. Vzhledem k tomu, že pokračuje odstávka i na druhém bloku, přestane Temelín vyrábět elektřinu. Tento stav potrvá několik dní. Poté zahájí provoz druhý blok. ČTK to řekl mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták. Podle něj nastávající situace nijak neovlivní dodávky elektřiny. „Obě odstávky jsou

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín prodlouží v roce 2017 odstávky obou bloků celkově o 50 dní

  Jaderná elektrárna Temelín v tomto týdnu prodloužila plánované odstávky v roce 2017. Jednotlivé bloky novější ze dvou českých jaderných elektráren budou odstaveny o 24 resp. 26 dní déle, než se původně plánovalo. Důvodem je vyšší rozsah kontrol a koordinace s odstávkami Dukovan. Podle mluvčího Temelína by delší odstávky v roce 2017 měly být vykompenzovány kratšími odstávkami v následujících

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín prošel dosud největší kontrolou, experty zaujaly havarijní kufříky
  Praha - Jaderná elektrárna Temelín se vůbec poprvé podrobila kontrole dle nových pravidel Světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren (WANO). 31 odborníků z 12 zemí neshledalo žádný problém.
 • Temelín reaguje na horko připojením čtyř chladicích věží k prvnímu bloku

  Jaderná elektrárna Temelín připojila k prvnímu bloku všechny čtyři chladicí věže. V mimořádně teplém počasí to zajišťuje lepší chlazení výrobní jednotky. Druhý blok jaderné elektrárny je kvůli výměně paliva a plánované odstávce mimo provoz. Zapojení chladicích věží zvýšilo výkon prvního bloku, a Temelín tak za každou hodinu vyrobí o 10 megawatt elektřiny více. ČTK to

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín se podrobil dosud největší kontrole

  Komise sestavená z mezinárodních odborníků provedla doposud největší kontrolu jaderné elektrárny Temelín v její historii a nenalezla žádná vážnější pochybení. Chyby se našly při předchozí kontrole v dokumentaci, odstavovat ovšem nebylo třeba. V jaderné elektrárně Temelín proběhla poprvé kontrola podle nových pravidel Světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren (WANO). V pořadí 30. mezinárodní prověrka byla podle tiskového mluvčího elektrárny

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Temelín se po nucených odstávkách opět rozjíždí naplno
  Jaderná elektrárna Temelín se po několika odstávkách opět naplno rozbíhá. V úterý nad ránem začal vyrábět elektřinu i druhý blok, sdělil Právu mluvčí elektrárny Marek Sviták. Skončila tak neplánovaná jedenáctidenní odstávka, kterou si vyžádala úprava břitů olejového těsnění ložiskových stojanů turbogenerátoru v nejaderné části elektrárny.
 • Temelínský tendr - vítězové v poločase
  . B/ Areva s reaktorem EPR a C/ Westinghouse s typem.

 • Temelín je mimo provoz, zastavil se i druhý blok
  Jadernou elektrárnu Temelín postihl v noci na pátek výpadek, musela odpojit i druhý blok od přenosové soustavy. První blok je odstaven kvůli dřívější poruše.
 • Světové ceny potravin klesly nejrychleji za sedm let
  Světové ceny potravin v srpnu pokračovaly v propadu a klesly nejrychlejším tempem za téměř sedm let. V pravidelné měsíční zprávě to v pátek uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Na vině je propad cen energií, obavy ze zpomalení hospodářského růstu v Číně a více než dostatečná nabídka na trzích.
 • Světlík Beranovi 1,8 miliardy nezaplatí, i když prohrál arbitráž
  Majitel Vítkovice Holding Jan Světlík by měl podnikateli Davidu Beranovi do nadcházejícího víkendu zaplatit 1,85 miliardy korun po prohře v arbitráži, která se týkala jejich sporů o akcie vítkovické strojírenské společnosti. Jak ale ve čtvrtek Právu sdělila mluvčí vítkovického holdingu Eva Kijonková, Světlík Beranovi zaplatit nehodlá.
 • Studium v Česku pro mě znamená šanci na dobrý život, říká...
  Moutasem Al Homsi nyní dostal spolu s dalšími 19 syrskými uprchlíky příležitost studovat v České republice. „Je to šance, jak žít dobrý život. Tady
 • Stavebnictví zpomalilo růst na 4,7 procenta
  Růst stavební produkce v srpnu zpomalil. Stavebnictví meziročně stouplo o 4,7 procenta po červencovém růstu o 12,3 procenta. Táhly ho inženýrské stavby, které nahradily výpadek v pozemním stavitelství. Informoval o tom ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).
 • Státu se vyplatí snížit daně pracujícím důchodcům, tvrdí studie
  Snížení daní či sociálních odvodů pracujícím penzistům by se mohlo podle výsledků nové studie státu vyplatit. Kdyby kvůli větší motivaci začalo pracovat víc penzistů, zlepšili by si svou finanční situaci a zvedly by se příjmy rozpočtu. Studii v úterý představil Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE-EI).
 • Statisíce lidí čeká změna trvalého bydliště – Novinky.cz
  Statisíce lidí, kteří jako své trvalé bydliště uvádějí městský úřad, adresu rodičů nebo byt, který fakticky neobývají, čeká v nejbližších letech cesta na úřad.
 • Stát hospodaří s nejnižším schodkem rozpočtu od roku 2008
  Schodek státního rozpočtu v říjnu stoupl na 29,1 miliardy korun ze zářijových 2,8 miliardy korun. Informovalo o tom v pondělí ministerstvo financí. Jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci října od roku 2008, před vypuknutím finanční krize. Tehdy v říjnu skončil rozpočet naposledy v přebytku.
 • Stařenka žije osamocena na Sibiři, že zemřel Stalin, nevěděla 25...
  Zcela osamocena uprostřed divočiny na ruské Sibiři žije sedmdesátiletá žena, jejíž rodina tam ve 30. letech
 • Stalo se – Novinky.cz
  Rubrika Stalo se. Chronologický. přehled nejnovějších zpráv.

 • Údržba a opravy v bytě: Co platí nájemce a co pronajímatel
  Povinností pronajímatele je udržovat po dobu nájmu byt v dobrém stavu, aby byl vhodný k bydlení. Je tedy povinen postarat se o odstranění závad, které by tomu bránily. Na druhou stranu nájemce si musí sám zajistit a zaplatit drobné opravy a běžnou údržbu v pronajatém bytě.
 • Účet zdarma většinou jen při splnění podmínek
  V nabídce bank se pomalu zabydluje účet zdarma. Pro to, abyste za jeho užívání nemuseli nic platit, musíte ale splnit dané podmínky. Tou základní je, že daná banka bude vaší hlavní bankou, respektive vám na účet bude chodit příjem či důchod.
 • Tržby obchodníků rostly letos v srpnu nejpomaleji
  Tržby v maloobchodě bez aut v srpnu oproti loňsku vzrostly o 3,3 procenta, nejpomaleji v letošním roce. Růst tržeb zaznamenaly všechny hlavní skupiny sortimentu, výrazněji klesl jen prodej oděvů a obuvi. Tržby za prodej a opravy motorových vozidel stouply o 7,3 procenta, uvedl ČSÚ.
 • Tři týmy teroristů. V Paříži se mstili za Irák a Sýrii – Novinky.cz
  Na pátečních teroristických útocích v Paříži se podílely tři týmy teroristů. V. sobotu to uvedla francouzská prokuratura. Upřesnila. také počty obětí. Podle
 • Třetina mladých lidí bydlí u rodičů, aby ušetřili
  V ČR žije u rodičů necelá třetina mladých ve věku 20 až 30 let. Oni i jejich rodiče se shodují v tom, že se jedná o velký kompromis z obou stran a že toto soužití je pragmatické z finančního hlediska. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMMS).
 • Ťok: Mýtné brány budou měřit rychlost jen ve zúženích
  Nasadit kamery na mýtné brány k měření rychlosti na dálnicích Česko neplánuje. Nové přenosné mobilní radary mají měřit rychlost jen v zúženích při opravách dálnic, kde je rychlost jízdy omezena. Poslance o tom ve čtvrtek v rámci interpelací ujišťoval ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
 • Ťok má vysvětlit, proč zadal zakázku na mýtného poradce bez soutěže
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude chtít po ministru dopravy Danu Ťokovi (ANO) vysvětlení, proč zadal bez výběrového řízení společnosti Deloitte zakázku za 52 miliónů korun na pomoc při přípravě tendru na provoz mýtného. Řekl to ve středu poslanec Jan Birke, který ČSSD zastupuje v mýtném řídicím výboru.
 • Těšili jste se na Blanku? Silničáři hned rozkopou pražskou magistrálu u opery
  Jen pár dní po otevření tunelu Blanka, který má odlehčit dopravě v metropoli, zkomplikují život motoristům opravy jedné z největších pražských křižovatek U Bulhara. Stavební práce začnou v úterý 22. září a potrvají zhruba měsíc, informoval na webu magistrát.
 • Temelín vyrábí elektřinu už patnáct let
  Už patnáct let vyrábí elektřinu nejvýkonnější český energetický zdroj Jaderná elektrárna Temelín (JETE). První ze dvou jaderných reaktorů nastartovala ráno 6. října 2000. Jak zdůrazňuje mluvčí elektrárny Marek Sviták, od zahájení provozu nedošlo v elektrárně Temelín k žádné události, kterou by mezinárodní stupnice INES hodnotila jako nehodu či havárii.
 • Temelín se po nucených odstávkách opět rozjíždí naplno
  Jaderná elektrárna Temelín se po několika odstávkách opět naplno rozbíhá. V úterý nad ránem začal vyrábět elektřinu i druhý blok, sdělil Právu mluvčí elektrárny Marek Sviták. Skončila tak neplánovaná jedenáctidenní odstávka, kterou si vyžádala úprava břitů olejového těsnění ložiskových stojanů turbogenerátoru v nejaderné části elektrárny.

Hitpardáda štítků