Top 50 firemních nadací a fondů v Česku podle rozdělených příspěvků


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: A FOND, FOND, NADAC, ROZD, PODLE, PODLE ROZD, POWERED BY, COMMENTS POWERED BY, COMMENTS POWERED, COMMENTS
 • Chystají se další změny v důchodech
  Ministryně navrhuje minimální důchod a úlevy rodičům.
 • Zajatec neuróz a kreativity Woody Allen slaví 80. narozeniny, připomíná je přehlídka v Aeru
  Ani ve svých osmdesáti letech Woody Allen nepřestává tvořit. Jako začínající komik psal padesát vtipů denně, jako slavný režisér si nyní tempo "co rok, to film" drží už po několik dekád. Tlumočnice Dana Hábová dnes v pražském kině Aero odstartuje přehlídku jedenácti Allenových filmů.
 • Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna
  Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 • Rozhodnutí soudu vyděsilo úředníky. Řidiče může zbavit jednoho z trestů
  Klíčový vliv na trestání pachatelů bude mít rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které za trest označilo bodový systém i penále za nezaplacenou daň. Řeší se například, co se stane, když policie přistihne řidiče opilého a naměří mu více než jedno promile. Pokud ho bude chtít hnát před soud, zřejmě mu už nebude smět přičíst trestné body.
 • Ekonomika roste, ale nepřehřívá se, tvrdí Singer
  Miroslav Singer rozhodně nesouhlasí s tím, že se česká ekonomika přehřívá. Navzdory rychlému růstu hrubého domácího produktu je stále místo pro intervence. Guvernér centrální banky své tvrzení demonstruje na vývoji nezaměstnanosti nebo inflace.
 • V Paříži se vede boj s klimatem. Nemůžeme zklamat, říká Hollande
  V Paříži za přísných bezpečnostních opatření začala světová klimatická konference. 194 států se bude do 11. listopadu najít dohodu na tom, jak snížit produkci emisí a zpomalit ohřívání planety. Už teď je jasné, že dohoda bude méně ambicióznější, než by si Evropa přála.
 • Pelikán má bič na soudní znalce
  Ministerstvo spravedlnosti chce zavést přísnější pravidla pro soudní znalce. Ministr Robert Pelikán například zřídil novou komisi, která bude posuzovat kvalitu znaleckých posudků. Množí se totiž stížnosti na práci soudních znalců. Komise už vynesla první verdikt - na žádost poslanců sněmovního kontrolního výboru zhodnotila znalecký posudek, o který se při nákupu dvou magnetických rezonancí opírali akademici z brněnské Masarykovy univerzity.
 • Levice v Portugalsku chce vládnout odpovědně
  Novou portugalskou vládu sestavil bývalý starosta Lisabonu a lídr socialistů António Costa. Ten se opřel o podporu krajně levicových stran. Analytici očekávají, že brzy se ve vládě projeví názorové střety. Vláda slibuje, že její odklon od úspor nijak neohrozí snižování rozpočtového schodku. Ten by měl klesat ještě rychleji než se očekávalo, tvrdí ministr financí Mário Centeno.
 • V Paříži začíná soud s "katem" ve službách Islámského státu
  V Paříž začíná soud s islamistou Salimem Benghalem, který je obviněn z rekrutování a výcviku francouzských džihádistů. Souzen bude v nepřítomnosti. Benghalem se radikalizoval ve vězení. Údajně vystřídal hned několik zahraničních bojišť přes Jemen a Irák až k Sýrii. Není jasné, zda se Benghalem podílel na přípravě útoků na redakci Charlie Hebdo či pařížských teroristických činů z 13. listopadu.
 • Čech Hořava zkoumá v Berkeley původ vesmíru
  Nadace Neuron dnes udělí ceny pěti špičkovým českým vědcům za přínos světové vědě. Jedním z oceněných je teoretický fyzik Petr Hořava, který pracuje na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley. Profesor Hořava se zasadil o posun v teorii strun, která má šanci vysvětlit fungování vesmíru a částic.

 • Kvóty jsou ztrátové
  Jakoby toho nebylo málo, plete si na sebe Evropa další ekonomickou past. Kvóty pro ženy ve vedení firem jsou sice momentálně mnohem méně diskutované než kvóty pro uprchlíky, ale to neznamená, že by je Brusel ztratil ze zřetele.  Naopak, lze čekat, že v nejbližších letech bude ženy do svých správních či dozorčích rad celkem urgentně hledat až pět tisíc evropských firem. Pokud totiž směrnice Evropské unie projde, budou firmy obchodované na burze muset něžným pohlavím obsadit nejméně čtyřicet…
 • Čas deeskalovat napětí
  TOP 09 minulý týden v bleskovém čase připravila novelu shromažďovacího zákona, která by umožnila zakázat nevhodná seskupení lidí na...
 • Co musíte ráno vědět (1. prosince)
  Jak zakončily listopad akcie v Evropě a Spojených státech, co si myslí Vladimir Putin o útoku na ruský letoun a jak vypadá leknutí z vlastního stínu? To vše musíte ráno vědět.
 • Výpověď z tzv. organizačních důvodů - problematika přijetí rozhodnutí o organizační změně a její účinnosti
  Výpověď z organizačních důvodů patří k nejčastěji používaným důvodům výpovědi z pracovního poměru. I přes jejich četnost se v praxi setkávám nezřídka kdy s tím, že výpověď je shledána jako neplatná.…
 • Z povinného ručení může peníze získat i viník nehody. Když si připlatí
  Ani to nemusí být velká nehoda. Stačí, když o sebe ťuknou plechy. I tak má člověk nervy jak struny a ocení, když mu někdo pomůže, například aspoň zajistí odtah a náhradní auto. Ideálně bezplatně. Jak takovou pomoc sjednat?
 • Bilance Wall Street? Druhý ziskový měsíc po sobě
  Americké akcie si začátkem nového týdne připisují ztráty. Index S&P 500 odepsal 0,46 %, což odpovídá 2080,5 bodu. Dow Jones klesl o 0,44 %, aby zakončil na 17 719,9 bodech. Technologický Nasdaq spadl o 0,37 % a zastavil se na úrovni 5108,7 bodů. I přesto, že hlavní indexy dnes klesly, připsaly si k dobru už druhý měsíc po sobě, kdy skončily v „zelených“ ziscích. S&P500 vzrostl za listopad o 0,5 %, Dow Jones rovněž, Nasdaq si pak připsal nejvíce, a to rovné procento.
 • Jak se správně obléct na pracovní pohovor
  První dojem je při poměrně krátkém prvním pracovním pohovoru hodně důležitý. Jak nabrat plusové body vám neřekneme, ale aspoň se vás pokusíme odradit od vyložených přešlapů při výběru oblečení. Jak možná tušíte, platí zde stejná pravidla jako pro...
 • Americké akcie zakončily pondělní obchodování v červených číslech, celý měsíc však pro ně byl mírně ziskový
  Americké akciové trhy v pondělí mírně oslabovaly. Akcie maloobchodních společností zamířily dolů, protože začátek vánoční nákupní sezony ve Spojených státech letos podle prvních zpráv přilákal do obchodů méně zákazníků než loni. Celý listopad však byl pro americké trhy mírně ziskový, akcie posilují již druhý měsíc v řadě.
 • Nejbohatší lidé podle věku
  Vnímání věku stejně jako bohatství je relativní. Můžeme to pozorovat na starých pánech i dámách, kteří se stále cítí být přinejmenším padesátníky. Stejně tak vnímání bohatství je relativní ve vztahu k druhým lidem.
 • Denní report - pondělí 30.11.2015
  ČR: Pražská burza mírně klesla, SRN: Frankfurtská burza dnes rostla, nejlépe se dařilo akciím automobilky Volkswagen, USA: Zámoří s mírnou ztrátoubrbrh2Pražská burzah2 h3Hlavní zprávyh3 pstrongMěnová zásoba M2 (y-y)strong (říjen):


 • Top 30 pojišťovacích makléřů za rok 2014 v Česku dle oPojištění...
  Redakce odborného portálu sestavila pořadí 30 největších pojišťovacích makléřů v Česku.
 • TOP10 videorozhovorů: Výběr Jirky Rosteckého za rok 2016
  Nenechte si ujít to nejlepší z Mladého podnikatele!
 • TOP 10 uhelných událostí v ČR za rok 2015
  Loňský rok byl pro hnědé i černé uhlí zásadní, bohužel převažovaly spíše negativní zprávy. Stejně jako v celém světě se i tuzemský uhelný sektor potýká s problémy, především kvůli klesajícím cenám uhlí. Server iUHLI.cz přináší TOP 10 událostí, které měly na těžaře zásadní vliv.
 • Top 10 událostí z energetiky za uplynulý týden

  1. Norsko se hodlá do roku 2030 stát klimaticky neutrálním  Norský parlament schválil radikální cíl na dosažení klimatické neutrality již v roce 2030, tedy o 20 let dříve oproti původním plánům. K dosažení jisté formy uhlíkové neutrality bude Norsko využívat kromě nástrojů k redukci svých emisí rovněž tzv. uhlíkový offset, kdy bude financovat snižování emisí za svými hranicemi. V úterý odhlasoval

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za uplynulé 2 týdny

  Hlavním tématem energetiky byla v uplynulých dvou týdnech klimatická konference v Paříži. 200 národů se sešlo, aby mohla vzniknout mezinárodní dohoda v boji proti změně klimatu. Ožehavým tématem v České republice byl především stav našich jaderných elektráren. Kvůli problémům se svary v Dukovanech musela být odložena žádost o dlouhodobou licenci k provoz 1. bloku. Komplikace se nevyhnuly ani

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

  1. Energetika Velké Británie je v úzkých a Brexit jí zřejmě nepomůže Brexit se na energetice Velké Británie podepíše podle odhadů analytiků hlavně na plánovaných investicích. Zastaralý energetický sektor vyžaduje v následujících letech vysoké a hlavně rychlé investice, aby byly zajištěny bezpečně dodávky elektřiny. Brexit by mohl důležité investice o několik let odsunout. Firmy již vyjadřují své obavy.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

  1. Temelín nepojede více než měsíc, přibyla další odstávka Jaderná elektrárna Temelín prodlužuje své odstávky na druhém bloku. Blok byl odstaven při najíždění 7. září a od té doby z důvodu technického výpadku nedodává elektřinu do sítě. Nově bude odstaven druhý blok Temelína až do 1. října. Prodlužování odstávek je letos u jaderných elektráren problémem

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

  1. EK schválila plány ČR na podporu vodní energie a bioplynu Evropská komise schválila České republice dva programy na podporu výroby elektřiny z malých vodních elektráren (MVE) a výrobu tepla z bioplynu. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Česko chce na tyto programy vynaložit celkem 740 milionů Kč. Česká republika loni v září představila plán

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

  1. Obnovitelné zdroje by v Evropě mohly přijít o právo přednostních dodávek Solární a větrné farmy či další obnovitelné zdroje v Evropě by v budoucnu mohly ztratit svou současnou výsadu, která jim dává přednost dodávek před ostatními zdroji energie. S informací přišel britský deník The Guardian na základě uniklých dokumentů. Případné odebrání práva prioritních dodávek by mohlo mít negativní

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

  1. IRENA: Cena elektřiny z fotovoltaiky a větru bude stále klesat Podle nové zprávy Mezinárodní agentury pro obnovitelnou energii (IRENA) bude významný pokles ceny solárních a větrných zdrojů z posledních let pokračovat i do budoucna. V průběhu následcích 10 let by ceny mohly klesnout o desítky procent. Při nastavení správných regulačních rámců a politik by dle

  Publikováno na webu oEnergetice.cz • Tomáš Matonoha: Hraji si tak trochu s fámami
  Populární herec a komik, muž, kterého zastihla sametová revoluce na pitevně. Nejkomičtější prý je ve chvíli, kdy hraje vážné věci. Třeba při tragickém monologu Romea rozesmával spolužáky na JAMU k slzám.
 • To Bůh mi pomohl, vzpomíná na své začátky v Česku majitel Marlenky
  Gevorg Avetisyan dlouho nemohl sehnat práci. A tak si pronajal bar s herními automaty, který ale totálně zkrachoval. Nyní je už znám pro svůj úspěch na poli dezertů - je majitelem firmy Marlenka International. "Zachránil mě Bůh," tvrdí Armén, jenž dnes s vyhlášenými medovými dorty expanduje z Frýdku-Místku do celého světa.
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Soutěže o titulní stranu tohoto magazínu se zúčastnil vedle nejlepšího českého lyžaře Ondřeje Banka také tradiční kanadský hranolek usmažený z...
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Zprvu to vypadalo zcela jasně - jsou Vánoce, tak co jiného na obálku než nějaký pěkný vánoční motiv. Navíc máme zpracované téma "sváteční byznys"....
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Lotyšská umělkyně Ieva Ozola, která žije v Praze a citlivě kombinuje akvarel s iPhonem a Instagramem, by mohla být ozdobou obálky tohoto ega!. Stejně...
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Alkohol k oslavám příchodu nového roku patří stejně jako jméno Žufánek ke kvalitním pálenkám. Rozhovor, který jsme s hlavním "alchymistou" rodinného...
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Petra Soukupová je úspěšná česká spisovatelka, která sbírá literární ceny, dobře se prodává a jako dramaturgyně seriálu Ulice tvoří něco, co je...
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Natálie Kocábová říká, že má za sebou "nejtěžší, nejdynamičtější, nejchaotičtější a nejbláznivější rok v životě". A tolik "nej" nedal za posledních...
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Obálky magazínů jsou plné paradoxů: populární herec Tomáš Matonoha je na nich vizuálně atraktivnější než fenomenální vizuální umělec Frederico Díaz a...
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Měli jsme možnost dát na titulní stranu umělkyni, která vyrábí luxusní brýle. A taky špičkovou manažerku firmy, jež vyrábí legendární klavíry. Ale my...

 • Tucet správných chlapů: Muži, o nichž v roce 2016 ještě uslyšíte
  Mají nápady, mají sny a cílevědomě jdou za jejich naplněním. Každý jinak, a přece je mnohé spojuje. Mají charisma, jsou sebevědomí a posouvají hranice své i oborů, v nichž působí.
 • Tsipras se chce zbavit přísného měnového fondu, ten mu přitom nabízí snížení dluhu
  Řecký premiér Alexis Tsipras chce udržet Mezinárodní měnový fond daleko od třetího záchranného balíku. MMF se má rozhodnout, jestli se bude podílet na jeho spolufinancování na začátku příštího roku. Podle Tsiprase se fond chová nekonstruktivně ve svých požadavcích na důchodovou reformu a reformu pracovního trhu, a proto by se na jednáních už neměl dále podílet.
 • Trochu zvadlý Banderas: Zpočátku zajímavá chuť se změnila ve fádní. Jako by víno bylo po výbuchu
  Antonio Banderas se zařadil po bok celebrit, které se pustily do vinařství. Oblast Ribera del Duero patří mezi tradiční vinařské regiony, tamní víno ocenil i kritik Robert Parker. Lahev A16 Anta Bandera však patří k těm průměrným.
 • Trochu jiný stromeček
  Zatímco kvůli vánočnímu stromu na Staroměstském náměstí se každoročně pořádají noční manévry a v domácnostech se vede debata, jestli je lepší živá...
 • Trochu jiné vyučování
  Je hezká, inteligentní a hravá. A nevyvolává v dětských duších stres. Do téhle budovy nechodí žáci jen za výukou. V jejím komfortním prostředí mohou trávit i velmi příjemné chvíle a rozvíjet svou fantazii.
 • Tři miliony Američanů si už koupily album Adele
  Nového alba britské zpěvačky Adele se ve Spojených státech za první týden prodalo 3,38 milionu kopií. Uvedla to společnost Nielsen Music, podle níž...
 • Tříkrálová tabule. Dopřejte si slavnostní pohoštění se srnčím hřbetem a petrželí
  Perníčky od adventu pěkně rozleželé. Naložené ořechy, které naštěstí zůstaly ušetřeny při nedávných oslavách, čerstvý srnčí hřbet a k tomu kapustičky. Zimní jídlo, jak má být. S petrželí navíc krásné.
 • Trému mám pořád. Nejsem přece mrtvý, říká legenda světové pop-music Charles Aznavour
  "Já, Armén narozený v Paříži, jsem hrdý na svou práci a na svůj olivový olej!" říká a myslí to vlastně docela vážně. Legenda světové pop-music je venkovan se smyslem pro humor. Předloni oslavil devadesáté narozeniny na pódiu v Berlíně, další koncertní šňůra ho čeká letos v dubnu.
 • Továrna na budoucnost
  Až se lidé budou v houfech stěhovat na Mars, dost možná budou žít v domech postavených tímhle architektonickým studiem. Londýnská firma Foster + Partners je gigantickou líhní nápadů, kde se rozhoduje o budoucí tváři naší planety. Jejich nová letiště, mrakodrapy i kampus firmy Apple jsou jako ze sci-fi filmů o vesmíru.
 • Top 6 aut: čím se svezeme v roce 2016
  Příští rok bude plný luxusních automobilů a velkých kroků pro výrobce. Vůbec poprvé svá SUV představí britský Jaguar nebo italské Maserati. Výrobci se snaží zaujmout řidiče i neobvyklými postupy.

Hitpardáda štítků