Uživatelské testování: Jak vybrat testery?

V předchozím díle jsme si ukázali, co všechno můžeme testovat, nyní je důležité rozhodnout se s kým testovat. Jak a kde najít vhodné testery?


Zdroj: mladypodnikatel.cz
Témata: PERSON, CÍLOVOU, SKUPINU, CÍLOVOU SKUPINU, VYBRAT, TESTERŮ, NEBO, TESTOVÁNÍ, TESTERY

 • Sberbank představuje Firemní FÉR úvěr pro podnikatele

  Sberbank představuje nový Firemní FÉR úvěr pro podnikatele a firemní klientelu s obratem do 25 milionů korun ročně. Úroková sazba neúčelového nezajištěného úvěru je od 4,44 % ročně, úvěr je poskytován zcela bez poplatků. Sjednání, vedení, změny i předčasné splacení úvěru je zdarma.

  Firemní FÉR úvěr se sazbou od 4,44 % ročně doplňuje atraktivní nabídku [...]

  Příspěvek Sberbank představuje Firemní FÉR úvěr pro podnikatele pochází z Rodinné finance

 • Savo přestavuje nový čistící prostředek bez chloru
  Od začátku září nasadila tradiční značka Savo druhou televizní kampaň, v tomto případě na svoji horkou novinku – bezchlorovou dezifenkční a čisticí řadu. Tematicky pokračuje v netradičním a humorném konceptu první kampaně na WC čističe. Co tedy tentokrát vymyslí „desátá“ žena, aby zabránila znečištění kuchyňské linky svým hladovým synem? Základem myšlenky tohoto reklamního spotu je, […]
 • Nový korporátní web představuje společnost Jan Becher – Pernod Ricard
  Novou webovou prezentaci spustila na www.pernod-ricard.cz společnost Jan Becher – Pernod Ricard. S novou grafickou podobou přináší také větší přehlednost a interaktivitu. Za cíl si klade moderní a intuitivní formou představit veškeré produkty, služby a hodnoty společnosti. Webové stránky se nově přizpůsobí všem typům elektronických zařízení, jsou nabité informacemi o aktivitách skupiny Pernod Ricard, managementu, […]
 • Největší český výrobce vířivek oslavuje 20. výročí podzimní kampaní
  První český výrobce vířivek – firma USSPA – ve 20. roce svého působení na trhu nezahálí. „Na jaře jsme uvedli novou generaci šesti vířivek, představili jsme novou tvář firmy s redesignem loga, za 1. pololetí jsme dosáhli 100% nárůst v meziročním srovnání se zakázkami uzavřenými v loňském roce a už během říjnového Designbloku uvedeme na […]
 • Píšete si deník?

  Chovanka švýcarského penzionátu, sedící večer na posteli a zapisující si, jaké pocity v ní vzbudil nový učitel kreslení. Něco podobného si lidé představí, když uslyší o deníku. Je to zkrátka věc staromódní, která se už nějakých sto let nenosí. Když už si chceme něco poznamenat, máme přece počítač, či spíše chytrý telefon a tablet. Ale proč bychom si vůbec nějaké denní záznamy vedli, dnes přece minulost nikoho nezajímá? Třeba proto, že je to jeden z falešných mýtů, které mají obvykle zastřít, že jde především o pohodlí. Není divu, že deníky upadly do zapomnění v době, kdy nastoupila televize a ovládla naše večery. A já vám doporučuji, abyste to změnili.

  Pokud se zajímáte o cestu k úspěchu (i když jste třeba na jejím začátku), možná jste si už všimli, jak se chovají neúspěšní lidé. Pohybují se životem, jako by měli zapnutého autopilota. Málokdy se hlouběji zamyslí nad tím, co dělají a jaké to má důsledky. Chodí do práce, protože tam chodí i ostatní. Vychovávají děti, protože se přece mají vychovávat. Koupí si novou chladničku, protože ta stará už dosloužila. Večer zapnou televizi, protože to tak přece dělají celý život a všichni jejich známí také. Chybí jim nejenom cíl, ale i jakési vědomí kontinuity a příčinnosti. Život se jim zkrátka děje.

  "Neúspěšným lidem se život zkrátka děje."

  Úspěšný člověk se ovšem potřebuje o svých činech ujišťovat - teď i nazpátek do minulosti. Především je zapotřebí zpřítomnit je a uvědomit si je. Lidská paměť je slabá a motivace nepevná. Proto je opakování a připomínání tak důležité. Představte si například, že se vám naskytne možnost, kterou označíte za velkou, nebo dokonce životní šanci. Za pár dní nadšení vyprchá a za dva týdny si na ni ani nevzpomenete. Pokud se však každý večer zabýváte kroky, které jste pro naplnění šance podnikli, posouváte se dále.

  Lepší, než si jen vést denní záznamy, je zapisovat vše, co považujete za důležité. Deník se tak stane jakousi knihou vašeho úspěchu. Jste na školení? Poznačte si všechno důležité do vašeho deníku. Narazili jste na zajímavý motivační citát? Zapište si ho. Dospěli jste k nějakému rozhodnutí? Patří samozřejmě do vašeho deníku. Vyjadřuje nějaký obrázek vaši vizi. Vystřihněte ho a nalepte do deníku. Pokud se k některým pasážím potřebujete často vracet, založte si je s pomocí post-it lístků.

  Jak je vidět, není bezpodmínečně nutné, abyste si každý den něco zapisovali. Proč se nutit, když nic důležitého nemáte? Ale je důležité se každý den (nejlépe večer) deníkem probírat. Vracejte se třeba ke svým předsevzetím, která jste si poznačili. Nebo ke zmíněným citátům. Přemýšlejte nad stránkami o své cestě, o tom, jaké děláte pokroky, nebo jak naopak postáváte na místě. Připomeňte si s pomocí obrázků, o co vám jde.

  Proč je důležité psát deník ručně? Také proto, že na mobilu nebo tabletu toho moc nenapíšete. Ale především z toho důvodu, že ruční psaní povzbuzuje mozkovou činnost. Vědci zjistili, že posiluje jak paměť, tak představivost. A ta je pro úspěch jistě velmi důležitá. Jako by tedy z vaší ruky vedla přímá linka do mysli, která v případě ťukání do klávesnice nefunguje. K napsání každého písmene je zapotřebí originální pohyb, kdežto klávesy jsou jedna jako druhá. Uvidíte, že když to zkusíte, zamilujete si tento na první pohled "staromódní" přístup. Protože místo očekávaného omezení vám dává větší svobodu.

  A jakou knihu či sešit k psaní deníku použít? Záleží na vás. Formát by vám měl umožnit, abyste ho mohli na jedné straně nosit s sebou, na druhé straně pak pohodlné zapisování. Takže ani velký, ani příliš malý.

  Tak tedy: Kdy si začnete vést svůj deník úspěchu?

    

 • Dřevní pelety vytopí váš dům, pozor ale na kvalitu
  Dřevní pelety jsou moderním, ekologicky šetrným, obnovitelným zdrojem energie využívaným ve stále více domácnostech. Malé granule s průměrem 6 mm a délkou do 40 mm se lisují za vysokých teplot ve speciálních peletovacích linkách a obsahují jen malé množství vody. K jejich výrobě se používají piliny, hobliny a další odpad bez pojiv a chemických přísad vznikající při zpracování dřeva, který by jinak nenašel efektivní využití. Při jejich hoření se tedy neuvolňují prakticky žádné škodliviny.
 • Odtahovat porouchaná auta z dálnic bude smět jen pár firem
  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce zásadním způsobem změnit systém odtahování porouchaných aut z tuzemských dálnic a rychlostních silnic. O tom, kdo auto odtáhne, už nebudou rozhodovat v případě těžkého zranění majitele vozu či jeho smrti policisté, ale Ředitelství silnic a dálnic.
 • Zdravotní pojištění pro živnostníky v roce 2016
  Zálohy musíte platit i při nízkém zisku. Kolik zaplatíte příští rok?
 • Zdravotní pojištění pro živnostníky v příštím roce
  I při nízkém zisku je nutné platit minimální zálohu. Jak bude vysoká v příštím roce?
 • Nezapomínejte na kvalitní ochranné pomůcky a bezpečnostní školení
  Kvalitní pracovní pomůcky jsou naprostým základem bezpečnosti práce. V žádné firmě by jejich používání lidé rozhodně neměli podceňovat. Samotný zákoník ve svých paragrafech týkajících se povinností zaměstnavatele a práv a povinností zaměstnance mluví o nutnosti zajistit zaměstnancům odpovídající pracovní pomůcky v případě, že to charakter jejich práce vyžaduje. Tímto se jednoznačně pomáhá předcházet případným pracovním úrazům. Pokud se úplně vyloučí možnosti těchto úrazů, přinejmenším se hodně sníží pravděpodobnost jejich vzniku.


 • Uživatelská nápověda SMF
  Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit.
 • Užíval jsem si řízení vlevo
  Petr Koblic, ředitel burzy cenných papírů
 • Užitková Vozidla
  Inzertní server z rodiny Denik.cz - zaměstnání, nemovitosti a byty, auto-moto, seznámení, obchod a služby, domácnost a hobby, zvířata a potřeby pro chovatele
 • Užití ochranné známky v názvu domény
  Dobrý den, Několik let jsme vystupovali jako výhradní autorizovaný zástupce konkrétního výrobce pro český trh.Tento vztah byl ukončen. Má
 • Užiteční formuláře
  Prodávali, pronajímali nebo kupovali jste v poslední době nemovitost. Máte k dispozici formulář, který jste na našem realitním a zpravodajském portálu nenašli.
 • Užitečné tipy na zdravé rodinné finance
  Plánování rodinných financí je šancí, jak si splnit co nejvíce přání.
 • Užitečné nástroje | FXstreet.cz
  Na tomto místě najdete užitečné nástroje, které vám mohou pomoci ve vašem forex tradingu. Najdete
 • Uzeniny a rakovina? Jen fáma, uklidňují odborníci po varování od WHO
  Šunka, slanina nebo párky způsobují rakovinu trávicího traktu. S takovým závěrem nedávno přišla Světová zdravotnická organizace (WHO). Zařadila tak uzeniny na stejnou úroveň jako například tabák nebo azbest. Podle zprávy organizace i dva plátky slaniny denně zvyšují riziko rakoviny tlustého střeva o osmnáct procent.
 • Územní studie okolí ulice Radlická
  Již v roce 1922, kdy byla vypsána velká veřejná ideová soutěž na úpravu a zástavbu Smíchova, Košíř, Radlic a Motola, se uvažovalo o přeměně této části Prahy na novou moderní čtvrť, která by nebyla jen pouhou průmyslovou částí města.
 • Územní plán: Změny území pro potřeby současné i budoucí generace
  11.11.2014 - Ústav územního rozvoje Ministerstva pro místní rozvoj ČR má připraveny principy a pravidla územního plánování, jejichž obsahem jsou odborné stati týkající se problematiky územního plánování.

 • Uživatelské testování použitelnosti: Co to je a jak si ho udělat?
  Cílem vašeho webu je nepochybně konverze (například objednání služby či odeslání formuláře), že? Jak si vaše stránky vedou?
 • Uživatelské testování webu: Navrhujeme scénář testování
  Většina webových stránek je rozsáhlá a nemůžete po testerech chtít, aby s námi proklikali jednu stránku za druhou. Proto si vybereme několik důleąžitých oblastí a připravíme pro testery úkoly.
 • Uživatelský účet | Časopis Bankovnictví
  Zadejte platnou e-mailovou adresu. Fundamenty stojící za českou korunou se postupně vylepšují. Česká ekonomika poroste v roce 2015. První část plenárního programu.
 • Uživatelský účet | Časopis Bankovnictví
  Zadejte své uživatelské jméno pro Časopis Bankovnictví. Fundamenty stojící za českou korunou se postupně vylepšují. Česká ekonomika poroste v roce 2015.
 • Už i Volkswagen Caddy koupíte ve verzi Alltrack. Čtyřkolka je za příplatek
  Nová generace minidodávky Volkswagen Caddy dorazila letos na jaře a nyní se představuje stylová verze Alltrack, která již brzy zamíří do prodeje. Pokud chcete čtyřkolku 4Motion, budete si muset připlatit.
 • Už je čas?

  Už je čas? 
  Rok 2016 začal pěknou detektivkou, pro některé se silným hororovým nádechem. Za jediný týden propadly zámořské indexy o více jak pět procent. Kolem sebe slyším dva typy otázek: 
   
  1. Není už čas k nákupu?
  2. Jedná se o definitivní konec několikaletého kontinuálního mejdanu?
   
  Odpovědi na tyto otázky samozřejmě neznám, mohu se jenom na základě dostupných a pro mě relevantních informací domnívat.  Pojďme na první otázku. 
   
  Nabízím hned odpověď: „Myslím, že ještě není.“ Alespoň my opatrnější bychom měli zůstat stranou. Proč? Pojďme na to postupně. 
   

  A) Možná nejdůležitější otázkou, která ale překvapivě v mediích nezaznívá, je otázka na to, v jakém jsme vlastně v USA trendu. Nakupovat poklesy v rostoucím trendu je činnost smysluplná, zatímco nakupovat poklesy v sestupném trendu je spíše nesmysl. 


   
  Při pohledu na vývoj indexu SP500 si odpovědí na tuto otázku nejsem vůbec jistý. Až do poloviny roku 2015 se trhu po svých poklesech, jejichž dna byla vždy výše než to minulé, dařilo následně vyskočit a vytvořit „new high“. To již, nebo prozatím, neplatí. Hodnota indexu se nachází pod 200-denním průměrem. Ani to neukazuje na jasně růstový trh. Z mého pohledu jsme tedy v lepším případě v období pohybu do strany a nejbližší S/R úroveň, kde by mělo smysl se o nákup zajímat, se nachází ještě níže.
   

  B) O trzích je známo, že se pohybují zpravidla od krátkých obchodních rozpětí přes rozpětí větší a pohyb končí opět malými denními rangemi. 

   
   
   
  Z grafu stejného indexu nemám prozatím dojem, že bychom se nacházeli v situaci, kdy se range trhu citelně snižuje. I to mně naznačuje, že pohyb směrem dolů má ještě prostor.  
   

  C) Indikátor, který používám při taktické krátkodobější alokaci pro určení ohodnocení akciových trhů (nejedná se o žádné P/E a podobné poměrové ukazatele) neukazuje, že by byly americké indexy v tuto chvíli výrazně podhodnocené.

   
   
   
  Do podhodnocené oblasti mu, jak ukazuje obrázek, ještě něco chybí. Není bez zajímavosti, že mě tento indikátor s předstihem varoval jak před letním, tak před novoročním propadem akcií. A dobrým pomocníkem byl také při identifikaci blízkosti dna poklesů. O tom posledním jsem v předstihu informoval zde. Mohu tedy celé drama sledovat jako téměř nezaujatý divák.   
   

  D) Ani ukazatele sentimentu, které používám, prozatím neukazují na to, že bychom měli být na dně. Na druhé straně se ovšem také domnívají, že ode dna nemusíme být nějak mimořádně blízko.


    
  Ve všech případech k dosažení úrovně, na níž v minulosti docházelo k obratu, ještě něco chybí. A stejně tak je tomu také u dalších ukazatelů jako je RYDEX Cash flow Index a Puc/Call ratio. 
   
  Další obrázek ukazuje, že RYDEX Cash flow Index je stále níže, než kam dosáhl v případu, kdy se trhy blížily ke svému dnu.  To znamená, že retail z trhu alespoň prozatím panicky neutíká, i když připouští, že k tomu má poměrně blízko. Pohled do minulosti ukazuje, že taková panika mezi investory je prakticky vždy spojená s koncem poklesu.  Put/Call ratio je také vysoko, ale k potřebné úrovni mu ještě něco chybí.  
   
   
  Z uvedeného je jasné, že se do nákupních pozic ještě hrnout nebudu. Rozhodující souboj se může zřejmě odehrát na úrovních kolem 1880 bodů, kde skončily oba předchozí tržní propady.  Rozumnou činností může být pokrytí většiny krátkých pozic otevřených na základě hodnotového indikátoru a vyčkání věcí příštích.  Na druhou otázku o konci dlouhodobého růstového trendu se pokusím odpovědět příště. 
   
  Autor: Václav Pech, portfolio manažér Broker Trust a.s. 
   
 • Už jen tři týdny zbývají na uhrazení plateb k získání státní podpory či daňových úlev ke stavebnímu spoření a penzijnímu připojištění

  -     K maximalizaci příspěvku ke stavebnímu spoření musí klient vložit alespoň 20 000 Kč za rok

 • Už je to jasné?
  Islámský stát je proti Asadovi, který je s Ruskem. Írán je taky s Asadem, proti kterému je Saúdská Arábie. Amerika a Evropa jsou proti Asadovi i Islámskému státu, což vlastně vůbec není stát.
 • Už je to koupený
  “Fix” je jedním z těch anglických víceúčelových slov, která mají hned několik standardních významů, ať už jako podstatné jméno...
 • Už je to tady! Evidence tržeb prošla Sněmovnou. Co nás čeká?
  Podnikatelé by se měli opravdu začít připravovat na povinnost on-line evidování tržeb. Vládní koalici se totiž podařilo v Poslanecké sněmovně protlačit schválení zákona o elektronické evidenci tržeb. Musela však utnout obstrukce ODS a TOP 09. Ty si chtějí stěžovat u Ústavního soudu.Hitpardáda štítků