V Donbasu se opět střílelo, zahynul jeden ukrajinský voják

Ukrajinská armáda dnes ohlásila prvního padlého vojáka po vyhlášení nového příměří v Donbasu platného od začátku září. Podle sdělení ukrajinského ministerstva obrany příslušník ukrajinské armády zahynul v noci na dnešek při granátometném útoku povstalců u frontové obce Avdijivka v Doněcké oblasti.


Zdroj: www.zet.cz
Témata: NOCI, V DONĚCKÉ, NOCI NA, OBLASTI, ÚTOKU, SCHVALUJE, RUSŮ, DONĚCKÉ, SEPARATISTÉ, UKRAJINY
 • Komise: Země EU zatím málo přispěly na pomoc pro uprchlíky
  Evropskou komisi znepokojuje, že státy unijní osmadvacítky jen velmi chabě plní své zářijové sliby výrazně zvýšit financování programů na pomoc a podporu uprchlíkům v krizových oblastech. Před unijním summitem to uvedl první místopředseda komise Frans Timmermans. Unijní státy také prý zatím příliš nevyslyšely volání agentury Frontex, která žádá poskytnutí odborníků, například pro registraci a identifikaci migrantů.
 • VW popřel, že do manipulace je zapleteno 30 manažerů
  Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, podle níž je do manipulace s emisemi u jejích naftových vozů zapleteno nejméně 30 manažerů. "Toto číslo je naprosto nepodložené," řekl mluvčí ústředí skupiny ve Wolfsburgu. Reagoval tím na zprávu německého týdeníku Der Spiegel, založenou údajně na předběžných výsledcích interního vyšetřování.
 • VW popřel, že do manipulace je zapleteno 30 manažerů
  Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, podle níž je do manipulace s emisemi u jejích naftových vozů zapleteno nejméně 30 manažerů. "Toto číslo je naprosto nepodložené," řekl mluvčí ústředí skupiny ve Wolfsburgu. Reagoval tím na zprávu německého týdeníku Der Spiegel, založenou údajně na předběžných výsledcích interního vyšetřování.
 • Dieselgate bobtná: Do skandálu VW je zapleteno nejméně 30 manažerů
  Berlín - Podle informací týdeníku Der Spiegel je do skandálu Volkswagenu zapleteno nejméně 30 manažerů. Šéf aktivit německé automobilky v USA Michael Horn přitom ještě nedávno mluvil jen o několika inženýrech.
 • Podzimní zasedání Evropské rady v Bruselu: Lídři budou řešit migraci i Brexit
  Další setkání evropských představitelů k tématu migrace přinese pohled na migrační krizi v globální perspektivě. Dále budou zveřejněny informace o připravovaném referendu o vystoupení Británie z EU.
 • Bell Helicopter chce v Praze sestavovat více vrtulníků
  Praha - Společnost Bell Helicopter Praha, která v Evropě prodává americké vrtulníky Bell, plánuje v Praze rozšířit sestavování těchto strojů. Zhruba do dvou let by firma chtěla u pražského letiště Ruzyně montovat podle požadavků zákazníků přes 30 vrtulníků ročně, nyní to je 12 strojů. Plánuje proto výstavbu lakovny za asi 50 milionů korun. Řekl to ředitel firmy pro Evropu a Rusko Jakub Hoda. Bell je jednou z firem, které se ucházejí o zakázku na dodání 12 víceúčelových vrtulníků pro českou armádu.
 • Kalousek s Babišem se vsadili o 10 milionů korun
  V naprostou frašku se proměnilo středeční jednání sněmovního rozpočtového výboru o státním rozpočtu. Do sebe se pustili dva největší rivalové ve Sněmovně, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho předchůdce na ministerstvu a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
 • Sdružení Českolipsko má velké dluhy a banka mu obstavila účet - Českolipský deník

  Českolipský deník Sdružení Českolipsko má velké dluhy a banka mu obstavila účet Českolipský deník Sdružení Českolipsko, do kterého jsou zapojeny mikroregiony a svazky obcí na okrese, má statisícové dluhy, a to i na mzdách, nemá peníze na provoz a Česká spořitelna obstavila sdružení před dvěma týdny účet. Kritickou situaci sdružení, jehož manažerem ...

 • US indexy mírně oslabují
  pAmerické akcie oslabují druhý den v řadě a po silném růstu z úvodu měsíce si aktuálně vybírají oddechový část. Index Dow Jones oslabuje o 0,6%, technologický Nasdaq ztrácí 0,2%. Širší index S&P se vrátil pod hranici 2000 bodů a jsou zde patrné...
 • Pražská burza ve středu oslabila o procento, dolů ji vedl ČEZ a Komerční banka
  Index PX ve středu odepsal procento na 966,06 bodu.

 • RWE před zimou naplnila zásobníky plynu. Kapacita je dostatečná, říká Mládek
  V zásobnících je na topnou sezonu připraveno množství odpovídající třetině roční spotřeby celé ČR.
 • Ferrari za týden na burze. Na kolik ho cení SocGen?
  Italský výrobce luxusních vozů potvrdil plán vstupu na burzu. S akciemi Ferrari se začne obchodovat na newyorském parketu již v úterý 20. října a upisovací cena je očekávána v rozmezí 48 až 52 dolarů za akcii. V rámci IPO bude nabídnuto přes 17 mil. kusů akcií, tedy zhruba 9 % z celku. Na další zhruba jedno procento budou mít nárok v rámci opčních kontraktů finanční instituce zajišťující veřejnou nabídku.
 • Luxusní americké vrtulníky se inspirovaly Rolls-Roycem. V Evropě jim šéfuje Čech
  Prodej amerických vrtulníků v Evropě řídí český manažer. V Praze je servisní i prodejní centrum pro celou Evropu. Byznysový dvoumotorový vrtulník vyjde v základu na 150 milionů korun.
 • Bookmakeři nabízí sázky, zda měl Langer miliony v krabici od vína
  Praha - Bookmakeři nabízejí sázky, jestli se u Ivana Langra najdou peníze v krabici od vína jako u Davida Ratha, nebo v matraci či nádržce záchodu. ČTK to dnes sdělila sázková společnost Fortuna. Bývalý ministr vnitra Langer byl v úterý předveden k výslechu při policejním zásahu kvůli údajné korupci. Nikdo dosud nebyl obviněn, takže i na to si lidé mohou vsadit.
 • Polská PGE otevírá solární elektrárnu. Chce se zbavit pověsti znečišťovatele ovzduší
  Jeden z největších uhelných znečišťovatelů v Evropě, polská PGE, spustí solární elektrárnu o třech a půl kilometrech čtverečních. PGE také rozšiřuje své větrné elektrárny, jejichž kapacita je nyní 351 megawattů. Většina polské elektřiny však pochází z uhelných elektráren.
 • Dalších 6 miliard na kanalizace, čistírny odpadních vod, ovzduší i odpady. Startují nové výzvy z OPŽP 2014–2020
  MŽP ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašuje 7 nových výzev v Operačním programu Životní prostředí 2014–2020. Příjem žádostí v nově vyhlášených výzvách startuje úderem dnešní půlnoci. Zřejmě nejvíce očekávanou je výzva na vodohospodářské projekty [1], v níž se budou přijímat žádosti o podporu na výstavbu kanalizací a výstavbu a modernizaci čistíren odpadních vod.
 • Taliban po vpádu do Kunduzu hledal aktivisty a novináře
  Jen pár hodin poté, co se Taliban minulý měsíc zmocnil severoafghánského města Kunduz, začali bojovníci tohoto islamistického hnutí obcházet domy a hledat lidi spolupracující s bezpečnostními silami, zastánce práv žen a novináře. O tři dny později vládní jednotky získaly většinu města zpátky do svých rukou, vpád Talibanu do Kunduzu ale neblaze připomněl tvrdou vládu islamistů na konci 90. let.
 • Skotsko – království tradiční i obnovitelné energie

  Ve Skotsku se nachází druhé největší zásoby ropy v Evropě. Tato země je ale také často zmiňována pro svůj obrovský potenciál v rámci obnovitelných zdrojů energie, a to jak v evropském, tak celosvětovém kontextu. Skotové mají ambiciózní plán produkovat 100% elektřiny z obnovitelných zdrojů. Počítají přitom i s využití méně tradičních vlnových a příbojových elektráren. Podle

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Servery jako Booking.com komplikují komunikaci mezi hotely a klienty, říká hoteliér J. Gajdošík
  Dobrý hotel dělá to, co se při příjezdu na dovolenou odehraje na recepci, říká spolumajitel a generální ředitel sítě hotelů Asten Hotels Jiří Gajdošík. Podle něj jde o to, aby na recepci hosta čekal někdo, kdo ví, jaký host přijel a co bude v daném místě dělat. Právě o to se má podle Gajdošíka dobrý hotel zajímat ještě před příjezdem každého hosta. Tuto komunikaci mezi hotely a zákazníky ale v poslední době čím dál více komplikují nazávislé internetové rezervační systémy jako je Booking.com, řekl Gajdošík na rádiu Zet v pravidelném pořadu Zet Light.
 • Maxim Behar se stal prezidentem ICCO
  International Communications Consultancy Organisation (ICCO) jmenovala svým novým prezidentem Maxima Behara, chairmana pražské pobočky mezinárodní agentury Hill+Knowlton Strategies.


 • V Dole ČSM se při otřesu zranili tři horníci
  V Dole ČSM na Kavinsku došlo dnes v noci při otřesu ke zraněni tří horníku. Byli převezeni do nemocnice, ale v ohrožení života nejsou. Otřes se stal krátce po druhé hodině ráno. Muže zranila uvolněná hornina.
 • V době nejistoty preferují lidé jednoznačně delší fixace hypoteční úrokové sazby.
  26.5.2009 - V období ekonomické recese preferují lidé delší fixace sazeb hypoték. Podle našich dat a zkušeností z letošního roku je preference klientů jasná. Nejvíce preferované jsou fixace na 5 let a na 3 roky, nejméně pak nejkratší fixace na 1 a 2 roky.
 • V Dejvicích vyroste nová škola

  V praždkých Dejvicích vyroste nová prestižní škola Open Gate II. Stavba by měla být hotova v roce 2018.

 • V Dejvicích hořel unikající plyn, na místě zasahovaly desítky hasičů...
  V pražských Dejvicích krátce po poledni začal hořet unikající plyn. Plameny. zasáhly výlohu jednoho z domů. Na
 • V Davosu začne výroční zasedání Světového ekonomického fóra
  Útoky radikálů, migrační proudy, pokles cen ropy, změna klimatu či překotný technologický vývoj budou zřejmě dominovat výročnímu zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu. Čtyřdenního setkání se zúčastní více než 2500 čelných představitelů světové politiky a byznysu. Čeká na ně série konferencí a panelových diskuzí, přepychové lyžařské středisko ale bývá také dějištěm překvapivých bilaterálních schůzek a zákulisních jednání. Oficiální program začíná ve středu.
 • VDA: Prodej aut v Německu stoupne letos o čtyři procenta
 • V Dánsku byla vyrobena nejdelší lopatka pro větrnou turbínu na světě

  V minulých dnech spatřila světlo světa doposud nejdelší lopatka větrné turbíny. Bezmála 90 metrů dlouhá komponenta byla vyrobena v dánském městě Lunderskov. Jedná se o výsledek několikaměsíčního úsilí a spolupráce společností LM Wind Power a Adwen. Obrovská lopatka o délce 88,4 metrů byla speciálně navržená pro turbínu AD 8-180. Jde o offshore větrnou turbínu Adwen o

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • V Dambořicích byl uveden do provozu nový zásobník plynu

  Společnost Moravia Gas Storage, která je dceřinou firmou MND a patří do skupiny KKCG Karla Komárka, dnes uvedla do provozu v Dambořicích na Hodonínsku podzemní zásobník plynu. Patří k nejmodernějším v ČR a s objemem 450 milionů metrů krychlových i k největším, řekla ČTK mluvčí skupiny KKCG Dana Dvořáková. Investice dosáhla výše 2,5 miliardy korun

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • V další části „sudetského pokladu“ našli historici ponožky i...
  Historici Muzea města Ústí nad Labem rozbalili přes polovinu balíků ze skrýše pod střechou vily v Libouchci. S
 • V cukrovaru a lihovaru Dobrovice zranil výbuch 14 lidí, 2 těžce
  Výbuch části výroby lihovaru v areálu cukrovaru a lihovaru v Dobrovici na Mladoboleslavsku zranil 14 lidí. Nejméně dva lidé jsou zraněni těžce, do nemocnic je přepravily vrtulníky. Na místě je zhruba padesát hasičů. Další exploze nehrozí, požár nevznikl. Jakmile bude místo bezpečné, budou na místě vyšetřovat kriminalisté.


 • V Česku začal prodej nového iPhonu 6S společnosti Apple, základní model stojí přes 20 tisíc
  Americký výrobce Apple dnes začal v České republice prodávat nové verze svého telefonu iPhone 6S a 6S Plus. První zájemci si mohli telefon pořídit po půlnoci v prodejně Vodafonu na Václavském náměstí v Praze, ostatní obchodníci zahájí prodej nebo doručování dnes ráno. Vyplývá to z informací firem. Česká republika je jednou ze 40 zemí, kde se dnes telefon začíná prodávat.
 • V Česku začal prodej nového iPhonu 6S od Applu
  Americký výrobce Apple dnes začal v České republice prodávat nové verze svého telefonu iPhone 6S a 6S Plus. První zájemci si mohli telefon pořídit po půlnoci na dnešek v prodejně Vodafonu na Václavském náměstí v Praze, ostatní obchodníci zahájí prodej nebo doručování dnes ráno. Vyplývá to z informací firem. Česko je jednou ze 40 zemí, kde se dnes telefon začíná prodávat.
 • V České republice se snížil počet hracích automatů schvalovaných MF o 3 571 kusů
  V České republice ve větší míře klesá počet hracích automatů schvalovaných ministerstvem financí. Od začátku letošního roku se jejich počet snížil o 3 571 kusů. To je přitom větší úbytek, než za celý loňský rok, ve kterém jich skončilo 3 418. Ministerstvo na konci 3. čtvrtletí evidovalo 54 037 hracích automatů. Údaje vyplývají z informací zveřejněných na internetových stránkách ministerstva financí. 
 • V bohatých zemích klesá počet mladých lidí bez práce, V Číně naopak roste
  V bohatých zemích klesá míra nezaměstnanosti mladých lidí. Roste naopak v Číně a v Brazílii, kde se v současnosti zpomaluje tempo hospodářského růstu. Údaje zveřejnila ve čtvrtek Mezinárodní organizace práce (ILO). Počet nezaměstnaných mladých lidí dosáhl svého celosvětového vrcholu v roce 2009, když se dostal na 76,6 milionu lidí. V loňském roce bylo na celém světě bez práce 73,3 milionu mladých lidí.
 • U těla jednoho z atentátníků byl syrský pas, další byl Francouz...
  Na pařížském stationu Stade de France, který byl jedním z míst pátečních atentátů, se našel syrský pas jednoho útočníka. Osm teroristů zaútočilo na několika.
 • USA odškodní rodiny obětí náletu na nemocnici v Kunduzu
  Spojené státy odškodní rodiny obětí amerického náletu na nemocnici organizace Lékaři bez hranic (MSF) v afghánském Kunduzu. Informoval o tom mluvčí Pentagonu Peter Cook. Američané omylem bombardovali zařízení minulou sobotu, zahynulo nejméně 22 lidí. Washington podle Cooka rovněž zaplatí opravu poškozené nemocnice.
 • USA nabídly Rusku pomoc při vyšetřování pádu letadla v Egyptě
  Američtí experti nabídli ruským a egyptským úřadům pomoc při vyšetřování příčin havárie ruského dopravního letadla na Sinajském poloostrově. Včera to oznámil Bílý dům. Při sobotním neštěstí, jehož příčiny zatím nejsou známy, zahynulo všech 224 lidí na palubě.
 • Uprchlíci směřující přes Středozemní moře jsou dobře koordinovaní, pomáhá jim Facebook
  Uprchlíci směřující na řecké ostrovy jsou oproti minulým humanitárním krizím dobře organizovaní. Podle CNN jim v tom pomáhají především chytré telefony a s nimi spojené sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Viber nebo komunikační aplikace WhatsApp. Migranti, kteří se už dostali na území Evropy, na Facebooku například sdílejí fotografie stanů vhodných pro přenocování, názvy a adresy hotelů s nízkými cenami v Athénách nebo rady týkající se propichování člunů. Taková praxe má podle CNN zamezit řeckým úřadům ve vracení migrantů do člunů. Běženci mají také k dispozici telefonní čísla na pobřežní stráž, které v případě vzniklých problémů telefonují, píše CNN.
 • Unipetrol zahájí největší investiční projekt v historii české petrochemie
  Petrochemický holding Unipetrol včera podepsal s italskou společností Technip smlouvu o výstavbě nové polyetylénové jednotky v Chemparku v Záluží u Litvínova. Na čtvrteční tiskové konferenci to sdělil generální ředitel Unipetrolu Marek Świtajewski. Hodnota uzavřené smlouvy činí 5,76 miliardy korun a celkové investiční náklady dosáhnou 8,5 miliardy korun. Podle firmy jde o historicky největší investici v české petrochemii. Zprovoznění nové jednotky je naplánováno na polovinu roku 2018. S nedávným požárem propylenové jednotky v Záluží podle Unipetrolu výstavba nesouvisí, byla plánována dlouhodobě.
 • U lékaře: „Těžkých zánětů uší v Česku ubývá,“ říká specialista na poruchy sluchu M. Andres
  Vady sluchu mohou být získané geneticky nebo mohou člověka postihnout kdykoli během jeho života. Začínají od různého stupně nedoslýchavosti a končí až u hluchoty. Vedoucí lékař ORL Praha 6 - Ruzyně a ambulantní specialista na poruchy sluchu a sluchadla doktor Martin Andres řekl, že v současné době ubývá těžkých zánětů. Andres na rádiu Zet v pořadu U lékaře řekl, že v minulosti býval strašákem pro chirurgy takzvaný cholesteatom, tedy kůže vrůstající až do středního ucha. 

 • Volby v Řecku podle odhadů těsně vyhrává Tsiprasova Syriza
  Dnešní předčasné parlamentní volby v Řecku podle předběžných odhadů těsně vyhrála levicová strana Syriza bývalého premiéra Alexise Tsiprase. Ta by tak sice obhájila své vítězství z předešlých lednových voleb, není však jasné, zda se jí podaří sestavit koaliční vládu. Vyplývá to z průzkumu ankety pěti řeckých televizních stanic mezi voliči, kteří odešli z volebních místností, a z průzkumu Makedonské univerzity.
 • Vodafone podal na ČTÚ žalobu kvůli milionové pokutě za datové balíčky
  Mobilní operátor Vodafone podal u městského soudu v Praze žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli milionové pokutě. Úřad pokutu operátorovi udělil za to, že zákazníkům bez jejich vědomí aktivoval balíček s dodatečným objemem dat. Služba uživatelům po vyčerpání objemu dat automaticky za poplatek umožnila čerpat další.
 • Vodafone podal kvůli milionové pokutě za datové balíčky žalobu na ČTÚ
  Mobilní operátor Vodafone podal u městského soudu v Praze žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli milionové pokutě. Úřad pokutu operátorovi udělil za to, že zákazníkům bez jejich vědomí aktivoval balíček s dodatečným objemem dat. Služba uživatelům po vyčerpání původního objemu dat automaticky za poplatek umožnila čerpat další data.
 • Vladimir Putin se během vrcholné schůze OSN setká s Barackem Obamou
  Ruský prezident Vladimir Putin se příští týden v New Yorku během schůze Valného shromáždění OSN sejde s americkým prezidentem Barackem Obamou. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s odvoláním na blíže nejmenované informované zdroje.
 • Vláda má skvělou vizi v oblasti konkurenceschopnosti, realizace však pokulhává, myslí si M. Srholec
  Program nynější vlády v oblasti konkurenceschopnosti je podle Martina Srholce z think tanku IDEA při CERGE-EI skvělý. Jeho implementace ale vázne. K dosažení lepší konkurenceschopnosti České republiky zejména v oblasti techniky a výzkumu je podle Srholce zapotřebí zejména kvalitního vysokého školství a aplikovaného výzkumu a také dobrých podnikatelů.
 • V EU stoupl počet žadatelů o azyl meziročně o 85 procent
  Počet žadatelů o azyl v Evropské unii se ve letošním druhém čtvrtletí zvýšil ve srovnání s prvním kvartálem o 15 procent na 213 200 lidí. Meziročně pak stoupl o 85 procent. Informace vycházejí z údajů statistického úřadu Eurostat. V České republice počet žádostí mezi dubnem a červnem klesl oproti prvnímu čtvrtletí téměř o čtvrtinu na 275. Polovinu žadatelů tvořili Ukrajinci. 
 • Věřitelé Ukrajiny schválili restrukturalizaci dluhu, Rusko je ale stále proti
  Většina věřitelů Ukrajiny schválila návrh restrukturalizace ukrajinského dluhu, který je důležitou součástí záchranného programu země. Výjimkou je Rusko, které se hlasování nezúčastnilo s tím, že jeho postoj k prominutí dluhu je i nadále odmítavý. Dnes to oznámil ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk a současně řekl, že pokud Rusko návrh nepřijme do 29. října, Ukrajina je odhodlána jít k soudu.
 • Vědci objevili nový druh předchůdce člověka. „Jen hezké titulky pro média,“ tvrdí experti
  Vědci nalezli nedaleko Johannesburgu v jeskynním komplexu patnáct částečných koster, které podle nich patří novému druhu příbuznému člověku. Jedná se o největší takový nález v Africe. Druh pojmenovali „Naledi“ a klasifikovali ho jako rod Homo, do kterého patří i současní lidé. Výzkumný tým podle deníku The Guardian tvrdí, že objev bude měnit představy o našich předchůdcích. Někteří experti jsou však ohledně nálezu naopak skeptičtí. „Jsou to jen hezké titulky pro média,“ říkají.
 • Věda témata, strana 1 · Zet.cz
  Osteoporóza neboli řídnutí kostí postihuje 7 až 8 procent obyvatel České republiky. V roce 1999 svitla řadě pacientů bojujících proti rakovině naděje na vyléčení..
 • V Dukovanech byl odstaven 3. blok, stojí i další dva bloky
   V Jaderné elektrárně Dukovany dnes časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Od pátku je už mimořádně odstaven blok číslo 2. V obou blocích budou odborníci několik týdnů kontrolovat sváry. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak ode dneška klesly na čtvrtinu.

Hitpardáda štítků