V dozvuku středečního zvýšení sazeb dolar mírně posiluje


Zdroj: www.akcie.cz
Témata: V DOZVUKU, SAZEB DOLAR, SAZEB DOLAR M, V DOZVUKU ST, DOZVUKU, SAZEB, ZV, DOLAR M, DOZVUKU ST, DOLAR
 • Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout
  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se setkají se zástupci Moravskoslezského kraje a hornických odborů. Jednat mají o možnostech, jak pomoci horníkům, pokud budou propuštěni z OKD. Pokračuje mimořádná schůze sněmovny ke schvalování elektronické evidence tržeb. Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry zveřejní hospodářské výsledky.
 • E.ON a Samsung budou spolupracovat v oblasti skladování elektřiny

  Společnosti E.ON a Samsung podepsaly memorandum o porozumění, které má vést k bližší spolupráci obou společností na trhu se skladováním elektřiny. V plánu jsou projekty ve 4 zemích, jednou z nich se má stát i Česká republika. Středečním podpisem memoranda o porozumění spolu německý energetický gigant E.ON a jihokorejský Samsung SDI uzavřely bližší spolupráci. Konkrétně se

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • V dozvuku středečního zvýšení sazeb dolar mírně posiluje
  Americký dolar včera proti společné evropské měně posílil o necelé procento. Část svých zisků však ztratil v asijské seanci. Dnes ráno kurz USD/EUR otevírá na hladině 1,085. Za tímto vývojem nestojí zveřejnění nových dat z ekonomiky, ale jsou to...
 • OECD: Jak vysoký je důchod při nízkých příjmech?
  Životní úroveň občanů v zemích OECD je v porovnání s ostatními zeměmi světa vysoká. Přesto však odchod do penze zpravidla znamená změnu životního stylu. Jaký státní důchod mají...
 • Krutá prognóza pro těžaře v Austrálii
  Australský těžební průmysl by do konce roku 2018 mohl ztratit více než 20 tisíc pracovních míst. Vyplývá to ze zprávy firmy BIS Shrapnel, která se zabývá průzkumem a prognózami. Předpovídá, že během tří let investice do těžebního sektoru spadnou o 58 procent.
 • Rebalance: Pomůže změna indexů ČEZu z 10letého dna?
  Již tento pátek 18. prosince po závěru obchodování dojde k pravidelné čtvrtletní rebalanci domácího akciového indexu PX a středoevropského indexu CECE. Změny se projeví od zahájení obchodování v pondělí 21.12. Co je oproti poslední změně složení indexů největší novinkou? Celkové zastoupení českých akcií v středoevropském indexu mírně posílí, ovšem ne tak výrazně, jako při předchozí rebalanci v září tohoto roku. Složení obou indexů se přitom nemění.
 • Bitcoin útočí na lokální maximum

  Bitcoin útočí na lokální maximum
  Vývoj ceny bitcoinu probíhá podle konsensu většiny zasvěcených, protože cena posiluje. Na cenu bitcoinu má vliv rozšiřující se povědomí o této kryptoměně, částečně je bitocoin chápán jako bezpečný přístav pro odložení kapitálu, takže vždy když se objevuje nestabilita, jako v případě Řecka, nebo nyní v případě očekávaného zvýšení sazeb americkou centrální banku bitcoin posiluje. Na druhé straně zde působí těžba bitcoinu, což je energeticky, časově a hardwarově náročná činnost, takže „těžaři“ bitcoin prodávají a pokrývají tím své náklady. Tyto nákupy a prodeje hýbou cenou v rámci klasického zákona nabídky a poptávky. 
   
  Nicméně v trhu působí také finanční profesionálové, protože něco, co má hodnotu a dá se to směnit za dolary, samozřejmě neunikne zrakům finančních mágů a investičních institucí. Toto působení je pak zodpovědné za podivné nárůsty a rychlé propady, protože trh o celkové velikosti 6 miliard USD se dá ovlivňovat cílenými nákupy a prodeji velmi jednoduše. Ve světě financí je částka 6 miliard směšně malá. 
   
  Bitcoin je tedy nejenom předmětem spekulativního obchodování, ale objevily se všechny obvyklé deriváty, jako kontrakty futures a další vymoženosti. Přítomnost finančních profesionálů na trhu s bitcoinem svědčí o tom, že finanční průmysl začal brát bitcoin vážně. Kromě jiného je zde ještě další důvod pro profesionální působení v těchto vodách. Uživatelé bitcoinu a komunita kolem něj jsou většinou technologičtí nadšenci naprosto nezasažení znalostmi o tom, jak finanční průmysl obírá drobné investory o peníze, takže jakákoli běžná akce z kapitálového trhu na bitcoinovém trhu nalezne spoustu oveček, které je možno ostříhat vždy, když jim opět doroste srst.
   
  V následujícím denním grafu vidíme, jak se cena vyvíjela během posledního čtvrtletí. Po vytvoření lokálního maxima a následném výprodeji netrvalo dlouho a cena bitcoinu začala zase růst. V úterý a ve středu cena vyrovnala lokální maximum a nyní se pohybuje těsně pod ním. Lze předpokládat, že nad lokálním maximem existuje hranice, kdy do trhu začnou vstupovat noví investoři. Buď nakupující, nebo prodávající. Pokud cena propíchne poslední maximum, vysypou se příkazy k prodeji, nebo k nákupu. Podle toho cena buď opět poroste, nebo bude klesat. Kdo v této fázi vstoupí do správného směru, bude mít šanci na poměrně výrazný zisk. Kdo vstoupí špatně, měl by obchodní pozici opustit co nejdříve, protože další pohyb by mohl být delší.

  Bitcoin denní graf

   
  Existuje ještě jedna obchodní strategie a tou je přikupovat bitcoiny, kdykoli investorovi vybydou nějaké volné peníze, protože z dlouhodobého horizontu by měl bitcoin pouze růst. Klesat by začal pouze v případě nějakých potíží s regulačními orgány, nebo kdyby vzniklo tažení centrálních bank proti této měně. 
   
  Nicméně jak jsme uvedli dříve, celková tržní kapitalizace bitcoinového trhu dosahuje 6 miliard USD a to je pro větší finanční společnosti suma, jako když se plivne do vody.
   
   
   
 • Obchodování na zámořských akciových trzích
 • Obchodování na zámořských akciových trzích (18.12.2015)
  Americký S&P 500 včera odevzdal všechny zisky, kterých dosáhnul po zasedání americké centrální banky. Index tak přišel o 1,5 %, když v kladné nule se udržel jen sektor síťových odvětví. Zřejmě nepřekvapí, že se včera nejhůře dařilo ropným i...
 • V Severní Karolíně mají ze solárů hrůzu
  Občané amerického městečka Woodland v Severní Karolíně odmítli výstavbu solární farmy, která by mohla snížit domácnostem náklady na elektrickou energii. Bojí se rakovinového onemocnění, nezaměstnanosti, odchodu mladých lidí i toho, že solární panely vysají ze Slunce všechnu energii.
 • V druhém měsíci se export (opět) zhoupne dolů

  Leden 2016 sice bude ve znamení oživené exportu, únor nicméně opět přinese jeho zpomalení. Z 10,42 bodů vykázal Index Asociace exportérů pokles téměř o polovinu na únorových 5,52 bodů. Za poklesem stojí především propad německých průmyslových zakázek a celkové zpomalení poptávky na zahraničních trzích.

 • V dubnu byla nejlepší dostupnost bydlení v ČR za posledních 5 let
  4.5.2012 - Dostupnost bydlení se za duben zlepšila a dostala se na prozatím nejnižší hodnoty. Úrokové sazby se v dubnu dostaly na nové úrokové dno a zároveň nedošlo k nárůstu nabídkových cen bytů.
 • V Dukovanech byl odstaven 2. blok, 3. blok se zastaví v sobotu
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany byl v noci na dnešek neplánovaně odstaven druhý výrobní blok, elektřinu přestal dodávat do sítě po 07:00. ČTK to řekl mluvčí...
 • V Dukovanech byl odstaven 3. blok, stojí i další dva bloky
   V Jaderné elektrárně Dukovany dnes časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Od pátku je už mimořádně odstaven blok číslo 2. V obou blocích budou odborníci několik týdnů kontrolovat sváry. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak ode dneška klesly na čtvrtinu.
 • V Dukovanech byl odstaven 3. blok, stojí i další dva bloky
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Od pátku je už mimořádně...
 • V Dukovanech byl odstaven 3. blok, stojí i další dva bloky
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Od pátku je už mimořádně...
 • V Dukovanech odstavili druhý blok, nedostatek elektřiny prý nehrozí
  V Jaderné elektrárně Dukovany byl v noci na dnešek neplánovaně odstaven druhý výrobní blok, elektřinu přestal dodávat do sítě po 07:00. Od sobotního rána přestane dodávat proud také blok číslo tři. Jak elektrárna oznámila ve čtvrtek, oba bloky budou mimořádně odstaveny, aby v nich mohly být provedeny kontroly svárů. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak od soboty klesnou na čtvrtinu.
 • V Dukovanech odstavili i třetí blok, kontrolují sváry na potrubí
  V Jaderné elektrárně Dukovany časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. Od pátku je už mimořádně odstaven blok číslo 2. V obou blocích budou odborníci několik týdnů kontrolovat sváry. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak ode dneška klesly na čtvrtinu.
 • V Dukovanech odstavili i třetí blok, kontrolují sváry na potrubí
  V Jaderné elektrárně Dukovany časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. Od pátku je už mimořádně odstaven blok číslo 2. V obou blocích budou odborníci několik týdnů kontrolovat sváry. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak ode dneška klesly na čtvrtinu.
 • Ve 13:00 rozhodne ČNB o sazbách a intervenčním režimu, od 14:15 TK

 • Včerejší obchodní seance neudělala radost akcionářům společnosti ČEZ (-4,7 %, 429 Kč)
  Ten okamžitě po začátku obchodování prorazil úroveň 450 Kč a za nadprůměrných objemů se vydal k retestu minim (420 Kč) z roku 2013. Těch nakonec nedosáhl, je ale asi jen otázkou času, kdy se o to pokusí. Akcie trpí likvidací pozic zahraničních...
 • Varšavská burza se v polovině obchodního dne nachází na červené nule
  table thead trthIndex WIG 30 -0,1 % na 2357,96 b.thtr trthNejsilnější akcieththZměnaththNejslabší akcieththZměnathtr thead tbody
 • Úvod týdne ve znamení korekce
  pOčekávání ekonomů dotazovaných agenturami Bloomberg a Reuters pro hospodářský růst USA v posledním čtvrtletí bylo navýšeno na 2,5 %, což by bylo o jednu desetinu procentního bodu více, než v minulém roce. Evropské akciové indexy klesají především...
 • Úvod týdne bez výraznější aktivity
  pTaké zámořské trhy se drží lehce v červených číslech a stěžejní index S&P 500 odepisuje krátce po otevření 0,3 % a obchoduje se u 2.055 bodů. V čele poklesů jsou především komoditní společnosti, které jsou ovlivněny dalším poklesem na...
 • Úvodní zisky jsou pryč, US trhy výrazně oslabují
  pAmerické indexy procházejí v posledních dnech výraznou volatilitou a na trzích je znát značná nervozita před jednáním FEDu, na kterém se očekává první zvýšení sazeb po několika letech. Dnešní den je toho jasným příkladem, když indexy po úvodních slušných...
 • Úvodní optimismus v Praze nevydržel, PX opět v záporu
  pPražská burza stále nenašla pevnou půdu pod nohama. Indexy PX oslabil o 0,32% na 919,73 bodů a prohloubil letošní minimální hodnoty. Úvod obchodování se sice nesl v pozitivním duchu, když trhy v západní Evropě umazávaly část svých předchozích ztrát...
 • US trhy přijaly ohlášené zvýšení sazeb pozitivně
  Americká centrální banka zvýšila téměř po 10 letech základní úrokové sazby a dala najevo víru v sílu ekonomiky. Hlavní akciové indexy se po chvilce váhání vydaly k růstu kolem 1,5 %. Dow Jones: +1,3 % (17 749 b.), S&P 500: +1,5 % (2 073 b.), Nasdaq:...
 • US trhy před svátkem mírně rostou
  pAmerické indexy se v poslední plnohodnotné seanci tohoto týdne drží mírně v plusu. Širší index S&P posiluje o 0,10%, technologický Nasdaq roste o 0,30%. Investoři dnes mají k dispozici širokou škálu makroekonomických údajů. Celkově dnešní data...
 • US trhy mírně ztrácejí
  pAmerické indexy mírně korigují včerejší růst a pohybují se v červených číslech. Širší S&P aktuálně ztrácí 0,39%, technologický Nasdaq se drží mírně v plusu a posiluje o 0,13%. Zátěží pro index S&P je především energetický sektor, když ropa...
 • Úspěch pracích prášků Persil dopomohl společnosti Henkel k dobrým výsledkům
  Společnost Henkel, výrobce průmyslových lepidel a spotřebního zboží, dnes ráno zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2015.brbrtable thead trthVýsledky společnosti Henkel za 3Q 2015thtr trth th

 • Volkswagen sníží investiční výdaje o 1,1 mld. dolarů kvůli emisnímu skandálu
  Automobilka Volkswagen dnes oznámila, že sníží investiční výdaje o 1 mld. dolarů ročně a urychlí redukci nákladů kvůli emisnímu skandálu u dieselových motorů.brbrpVolkswagen u dieselových motorů změní v Evropě a Severní Americe technologii v co...
 • Volkswagen podváděl při emisních testech v USA
  Německá automobilka se dnes v USA pozastavila prodeje některých modelů s dieselovými motory. CEO Martin Winterkorn se v prohlášení, které společnost vydala včera, omluvil zákazníkům i veřejnosti za ztrátu důvěry.brbrpJiž v pátek vydala EPA (americký...
 • Volkswagen na pranýři
  pVolkswagen zůstává hlavním tématem i dnes. Společnost vydala profit warning, který souvisí s nutností vytvoření rezerv na případnou pokutu za podvody při vykazování emisí. Za dnešní hlubokou výprodejovou reakcí stojí i zmínka, že celosvětově se...
 • Volatilita na světových burzách pokračovala i v novém týdnu
  Poté, co páteční odpoledne ovládlo vybírání zisků na globálních trzích, resp. redukce pozic před víkendem, volatilita na světových burzách pokračovala i v novém týdnu. Čína opět předvedla výrazné ztráty a vymazala překvapivé zisky z konce minulého...
 • Volatilita na globálních nejen akciových trzích pokračuje
  Volatilita na globálních nejen akciových trzích pokračuje, začátek týdne je toho jasným důkazem. Poté, co většina evropských burz v pondělí odepsala přes dvě procenta, včera více než tři procenta nabrala zpět. Uvidíme, zda po dnešním rozhodnutí americké...
 • Visa zveřejnila výsledky za fiskální rok 2015 a akvizici Visa Europe
  Společnost Visa, provozovatel největší světové platební sítě, dnes zveřejnila výsledky hospodaření za fiskální 4Q 2015.brbrpPo čtvrtečních avýsledcích...
 • VIG stáhl Prahu níže
  pPokus o překonání hranice 1000 bodů u indexu PX neměl dlouhého trvání. Včerejší posun v rámci aukce na 999,5 bodů byl dnes rychle zapomenut a index dnes oslabil o 1,63% a vrátil se do blízkosti 980 bodů. Za poklesem stálo jednak zvýšené geopolitické...
 • VIG: Projekce hospodaření za 3Q 2015
  Rakouská pojišťovací skupina představí výsledky svého hospodaření za 3Q 2015 zítra před otevřením trhu.brbrpDle tržního konsensu sestaveného agenturou Thomson Reuters dosáhla pojišťovna VIG ve 3Q 15 čistého zisku na...
 • Vidina vyšších sazeb dolaru pomáhá
 • Velké farmaceutické společnosti navzdory kritice nadále zdražují léčiva
  Většina nejvýznamnějších výrobců léčiv vstoupila do nového roku zvýšením cen. Společnosti Pfizer, Allergan, Amgen, Horizon Pharma a mnoho dalších s příchodem nového roku přistoupilo ke zdražení svých produktů. Rozdíl v cenách často činí 9-10 %. Velké...

Hitpardáda štítků