V Dukovanech byl odstaven 3. blok, stojí i další dva bloky

 V Jaderné elektrárně Dukovany dnes časně ráno přestal dodávat elektřinu do sítě třetí blok. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Od pátku je už mimořádně odstaven blok číslo 2. V obou blocích budou odborníci několik týdnů kontrolovat sváry. Další ze čtyř dukovanských bloků už stojí od konce srpna kvůli pravidelné údržbě. Dodávky proudu z Dukovan tak ode dneška klesly na čtvrtinu.


Zdroj: www.zet.cz
Témata: BLOKŮ, ČEZ, BUDOU, ČÍSLO, BLOKU, RENTGENOVÉ, ELEKTRÁRNA, POVOLENÍ, PROTOŽE, PROVOZ

 • V Donbasu se opět střílelo, zahynul jeden ukrajinský voják
  Ukrajinská armáda dnes ohlásila prvního padlého vojáka po vyhlášení nového příměří v Donbasu platného od začátku září. Podle sdělení ukrajinského ministerstva obrany příslušník ukrajinské armády zahynul v noci na dnešek při granátometném útoku povstalců u frontové obce Avdijivka v Doněcké oblasti.
 • V Česku začal prodej nového iPhonu 6S společnosti Apple, základní model stojí přes 20 tisíc
  Americký výrobce Apple dnes začal v České republice prodávat nové verze svého telefonu iPhone 6S a 6S Plus. První zájemci si mohli telefon pořídit po půlnoci v prodejně Vodafonu na Václavském náměstí v Praze, ostatní obchodníci zahájí prodej nebo doručování dnes ráno. Vyplývá to z informací firem. Česká republika je jednou ze 40 zemí, kde se dnes telefon začíná prodávat.
 • V Česku začal prodej nového iPhonu 6S od Applu
  Americký výrobce Apple dnes začal v České republice prodávat nové verze svého telefonu iPhone 6S a 6S Plus. První zájemci si mohli telefon pořídit po půlnoci na dnešek v prodejně Vodafonu na Václavském náměstí v Praze, ostatní obchodníci zahájí prodej nebo doručování dnes ráno. Vyplývá to z informací firem. Česko je jednou ze 40 zemí, kde se dnes telefon začíná prodávat.
 • V České republice se snížil počet hracích automatů schvalovaných MF o 3 571 kusů
  V České republice ve větší míře klesá počet hracích automatů schvalovaných ministerstvem financí. Od začátku letošního roku se jejich počet snížil o 3 571 kusů. To je přitom větší úbytek, než za celý loňský rok, ve kterém jich skončilo 3 418. Ministerstvo na konci 3. čtvrtletí evidovalo 54 037 hracích automatů. Údaje vyplývají z informací zveřejněných na internetových stránkách ministerstva financí. 
 • V bohatých zemích klesá počet mladých lidí bez práce, V Číně naopak roste
  V bohatých zemích klesá míra nezaměstnanosti mladých lidí. Roste naopak v Číně a v Brazílii, kde se v současnosti zpomaluje tempo hospodářského růstu. Údaje zveřejnila ve čtvrtek Mezinárodní organizace práce (ILO). Počet nezaměstnaných mladých lidí dosáhl svého celosvětového vrcholu v roce 2009, když se dostal na 76,6 milionu lidí. V loňském roce bylo na celém světě bez práce 73,3 milionu mladých lidí.
 • U těla jednoho z atentátníků byl syrský pas, další byl Francouz...
  Na pařížském stationu Stade de France, který byl jedním z míst pátečních atentátů, se našel syrský pas jednoho útočníka. Osm teroristů zaútočilo na několika.
 • USA odškodní rodiny obětí náletu na nemocnici v Kunduzu
  Spojené státy odškodní rodiny obětí amerického náletu na nemocnici organizace Lékaři bez hranic (MSF) v afghánském Kunduzu. Informoval o tom mluvčí Pentagonu Peter Cook. Američané omylem bombardovali zařízení minulou sobotu, zahynulo nejméně 22 lidí. Washington podle Cooka rovněž zaplatí opravu poškozené nemocnice.
 • USA nabídly Rusku pomoc při vyšetřování pádu letadla v Egyptě
  Američtí experti nabídli ruským a egyptským úřadům pomoc při vyšetřování příčin havárie ruského dopravního letadla na Sinajském poloostrově. Včera to oznámil Bílý dům. Při sobotním neštěstí, jehož příčiny zatím nejsou známy, zahynulo všech 224 lidí na palubě.
 • Uprchlíci směřující přes Středozemní moře jsou dobře koordinovaní, pomáhá jim Facebook
  Uprchlíci směřující na řecké ostrovy jsou oproti minulým humanitárním krizím dobře organizovaní. Podle CNN jim v tom pomáhají především chytré telefony a s nimi spojené sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Viber nebo komunikační aplikace WhatsApp. Migranti, kteří se už dostali na území Evropy, na Facebooku například sdílejí fotografie stanů vhodných pro přenocování, názvy a adresy hotelů s nízkými cenami v Athénách nebo rady týkající se propichování člunů. Taková praxe má podle CNN zamezit řeckým úřadům ve vracení migrantů do člunů. Běženci mají také k dispozici telefonní čísla na pobřežní stráž, které v případě vzniklých problémů telefonují, píše CNN.
 • Unipetrol zahájí největší investiční projekt v historii české petrochemie
  Petrochemický holding Unipetrol včera podepsal s italskou společností Technip smlouvu o výstavbě nové polyetylénové jednotky v Chemparku v Záluží u Litvínova. Na čtvrteční tiskové konferenci to sdělil generální ředitel Unipetrolu Marek Świtajewski. Hodnota uzavřené smlouvy činí 5,76 miliardy korun a celkové investiční náklady dosáhnou 8,5 miliardy korun. Podle firmy jde o historicky největší investici v české petrochemii. Zprovoznění nové jednotky je naplánováno na polovinu roku 2018. S nedávným požárem propylenové jednotky v Záluží podle Unipetrolu výstavba nesouvisí, byla plánována dlouhodobě.

 • Volkswagen bude chtít od dodavatelů slevy ve výši tří miliard eur
  Německá automobilová skupina Volkswagen bude od svých dodavatelů požadovat snížení cen v celkovém rozsahu tři miliardy eur (81 miliard korun). Jde o součást širších úsporných opatření, která mají zmírnit finanční dopady skandálu s měřením emisí, napsal včera německý list Handelsblatt.
 • Volby v Řecku podle odhadů těsně vyhrává Tsiprasova Syriza
  Dnešní předčasné parlamentní volby v Řecku podle předběžných odhadů těsně vyhrála levicová strana Syriza bývalého premiéra Alexise Tsiprase. Ta by tak sice obhájila své vítězství z předešlých lednových voleb, není však jasné, zda se jí podaří sestavit koaliční vládu. Vyplývá to z průzkumu ankety pěti řeckých televizních stanic mezi voliči, kteří odešli z volebních místností, a z průzkumu Makedonské univerzity.
 • Vodafone podal na ČTÚ žalobu kvůli milionové pokutě za datové balíčky
  Mobilní operátor Vodafone podal u městského soudu v Praze žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli milionové pokutě. Úřad pokutu operátorovi udělil za to, že zákazníkům bez jejich vědomí aktivoval balíček s dodatečným objemem dat. Služba uživatelům po vyčerpání objemu dat automaticky za poplatek umožnila čerpat další.
 • Vodafone podal kvůli milionové pokutě za datové balíčky žalobu na ČTÚ
  Mobilní operátor Vodafone podal u městského soudu v Praze žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli milionové pokutě. Úřad pokutu operátorovi udělil za to, že zákazníkům bez jejich vědomí aktivoval balíček s dodatečným objemem dat. Služba uživatelům po vyčerpání původního objemu dat automaticky za poplatek umožnila čerpat další data.
 • Vladimir Putin se během vrcholné schůze OSN setká s Barackem Obamou
  Ruský prezident Vladimir Putin se příští týden v New Yorku během schůze Valného shromáždění OSN sejde s americkým prezidentem Barackem Obamou. Oznámila to ruská tisková agentura TASS s odvoláním na blíže nejmenované informované zdroje.
 • Vláda má skvělou vizi v oblasti konkurenceschopnosti, realizace však pokulhává, myslí si M. Srholec
  Program nynější vlády v oblasti konkurenceschopnosti je podle Martina Srholce z think tanku IDEA při CERGE-EI skvělý. Jeho implementace ale vázne. K dosažení lepší konkurenceschopnosti České republiky zejména v oblasti techniky a výzkumu je podle Srholce zapotřebí zejména kvalitního vysokého školství a aplikovaného výzkumu a také dobrých podnikatelů.
 • V EU stoupl počet žadatelů o azyl meziročně o 85 procent
  Počet žadatelů o azyl v Evropské unii se ve letošním druhém čtvrtletí zvýšil ve srovnání s prvním kvartálem o 15 procent na 213 200 lidí. Meziročně pak stoupl o 85 procent. Informace vycházejí z údajů statistického úřadu Eurostat. V České republice počet žádostí mezi dubnem a červnem klesl oproti prvnímu čtvrtletí téměř o čtvrtinu na 275. Polovinu žadatelů tvořili Ukrajinci. 
 • Věřitelé Ukrajiny schválili restrukturalizaci dluhu, Rusko je ale stále proti
  Většina věřitelů Ukrajiny schválila návrh restrukturalizace ukrajinského dluhu, který je důležitou součástí záchranného programu země. Výjimkou je Rusko, které se hlasování nezúčastnilo s tím, že jeho postoj k prominutí dluhu je i nadále odmítavý. Dnes to oznámil ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk a současně řekl, že pokud Rusko návrh nepřijme do 29. října, Ukrajina je odhodlána jít k soudu.
 • Vědci objevili nový druh předchůdce člověka. „Jen hezké titulky pro média,“ tvrdí experti
  Vědci nalezli nedaleko Johannesburgu v jeskynním komplexu patnáct částečných koster, které podle nich patří novému druhu příbuznému člověku. Jedná se o největší takový nález v Africe. Druh pojmenovali „Naledi“ a klasifikovali ho jako rod Homo, do kterého patří i současní lidé. Výzkumný tým podle deníku The Guardian tvrdí, že objev bude měnit představy o našich předchůdcích. Někteří experti jsou však ohledně nálezu naopak skeptičtí. „Jsou to jen hezké titulky pro média,“ říkají.
 • Věda témata, strana 1 · Zet.cz
  Osteoporóza neboli řídnutí kostí postihuje 7 až 8 procent obyvatel České republiky. V roce 1999 svitla řadě pacientů bojujících proti rakovině naděje na vyléčení..

Hitpardáda štítků