Vedení textilky Pegas prodalo všechny své akcie

Teprve nedávno se dostala znojemská textilní společnost Pegas Nonwovens mezi prestižní index MSCI na pražské burze a již její vedení prodává veškeré své akcie.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: PEGAS, SVÉ, TEXTILKY PEGAS PRODALO, PEGAS PRODALO VŠECHNY, VŠECHNY SVÉ AKCIE, VEDENÍ TEXTILKY PEGAS, VŠECHNY SVÉ, VEDENÍ, PRODALO VŠECHNY SVÉ, VŠECHNY
 • Na regionálních devizových trzích panoval optimismus
  Středoevropské měny měly na úvod týdne spíše tendenci posilovat. Nejvýraznější zisky si včera oproti pátečnímu závěru připisoval polský zlotý, a to v rozsahu půl procenta.
 • Pro kvóty na rozdělení běženců hlasovalo 23 států unie. Proti bylo jen Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko
  Kvóty na rozdělení uprchlíků jsou přijaty. Proti přijetí kvót se vyjádřily jen čtyři státy Evropské unie - a to Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Pro přijetí kvót nakonec hlasovalo i Polsko. Podle kvót se rozdělí do členských zemí EU uprchlíci z Itálie, Řecka a Maďarska.
 • Cena energetického uhlí v Evropě zaznamenává nová historická minima pod 50 dolarů za tunu
  pCena energetického uhlí s dodáním v Evropě v roce 2016 historicky poprvé klesla pod 50 dolarů za tunu. Hlavním důvodem je klesající poptávka hlavně v Číně a stále přetrvávající vysoká nabídka.p pCeny ročních kontraktů se jen za letošní rok propadly...
 • Posun v Německu, šance pro EPH nebo ČEZ, Vattenfall rozjel prodej elektráren
  Konec váhání, švédská energetická společnost Vattenfall se definitivně rozhodla prodat svá rozsáhlá hnědouhelná aktiva v Německu. Navíc zvažuje, že se zbaví i svých hydroelektráren ve východní části země, nebude to ale určitě spojená divestice, kupec hnědouhelných elektráren a dolů nebude nucen vzít i vodní zdroje. Dá se očekávat, že český Energetický a průmyslový holding bude mezi předními zájemci, stejně tak ČEZ.
  Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.
 • Vidina vyšších sazeb dolaru pomáhá
  Hodnota společné evropské měny včera vůči dolaru klesla o více než jedno procento, když se kurz USD/EUR posunul z ranních kotací nad 1,13 dokonce pod 1,12.
 • Významný distributor IT eD´system Czech chce získat podíl v Agoře
  Brno - Významný distributor výpočetní techniky eD´ system Czech, a.s. chce získat podíl ve firmě AGORA DMT, a.s., která se zabývá distribucí mobilních telefonů a příslušenství. Transakci posuzuje antimonopolní úřad, který to uvedl na svém webu.
 • Nákladní lodě řeší, jak se zapojit do záchrany běženců. Obchodní ztráty jim pojišťovny nezaplatí
  Případy, kdy musí nákladní lodě odpovídat na nouzová volání, se v souvislosti s uprchlickou krizí objevují čím dál častěji. Dopravci řeší, jak minimalizovat ztráty. Pojišťovny sice hradí výdaje za povedené záchranné manévry, neproplácejí ale obchodní ztráty, které vznikají kvůli zpoždění. Není jasné ani to, kdo by nesl odpovědnost v případě, že by někdo ze zachráněných zemřel nebo se zranil.
 • Devět mrtvých ze salmonely v burácích. Majitel podniku dostal 28 let
  Federální soud v americkém Albany udělil trest dvaceti osmi let vězení bývalému majiteli podniku na zpracování burských oříšků. V roce 2009 se v nich objevila salmonela, která zabila devět lidí. Podle ministerstva spravedlnosti je to jeden z nejpřísnějších rozsudků v případu týkajícím se bezpečnosti potravin.
 • Je čas na změnu, zpívá Jiří Burian v kampani Jobs.cz
  "To je snad poprvé co jsem viděl v ČR reklamu v podobě songu a nechtěl jsem se zabít! Dobrá práce!", napsal známý youtuber s přezdívkou Naprosto Retardovaný o nové reklamě pracovního portálu Jobs.cz.
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Akcie na Wall Street v úvodu týdne nakonec uzavřely volatilní seanci v zelených číslech, sentimentu pomohla vzhůru rostoucí cena ropy (WTI +3,6 %; 46,3 USD) a komentáře jednotlivých členů Fedu. Williams, Bullard, Lakcer i Lockhart jsou přesvědčeni, že ekonomika (zejména trh práce) je dostatečně silná na to, aby Fed do konce roku zvýšil sazby. Hlavní index S&P 500 tak nakonec uzavřel den se ziskem 9 bodů. Po předchozích poklesech se s vidinou vyšších sazeb dařilo financím, blue chips táhly vzhůru akcie Apple (+1,5 %; 115,2 USD). Na opačné straně se po negativních komentářích kandidátky na prezidenta H. Clintonové ohledně cen některých léků pohyboval sektor biotechnologií (-4,4 %). Po sníženém doporučení v důsledku sílící konkurence oslabovaly také akcie spol. GoPro (-8,2 %; 32,27 USD). Zlato i přes posilující dolar udrželo úroveň 1 130 USD. Cena ropy reagovala pozitivně na spekulace ohledně poklesu zásob a snižující se produkci v důsledku nízkých cen.   

   

  Makro:

  • Prodeje starších domů v srpnu poklesly o 4,8 % na 5,31 mil. při očekávaném poklesu na 5,5 mil. z 5,58 mil. 

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 510,19

  +0,77%

  S&P 500

  1 966,97

  +0,46%

  NASDAQ

  4 828,96

  +0,04%

   

  Sektory:

  Energie

  +0,35%

  Finance

  +0,87%

  Technologie

  +0,73%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1190

  -0,96%

  Zlato

  1 133,52

  -0,48%

  Brent ropa – future

  48,73

  +2,65%

  WTI ropa – future

  46,35

  +3,74%

   


 • Obchodní lodě zachraňují imigranty. Samy při tom riskují
  Loni v říjnu vezla velkokapacitní nákladní loď CS Caprice přes Středozemní moře náklad ječmene, když odpověděla na nouzové volání plavidla bez kapitána, které se i s pěti stovkami uprchlíků na palubě dostalo do potíží u pobřeží Libye. Obchodní lodě mají stejně jako ostatní plavidla povinnost poskytnout pomoc lidem v nouzi. Kvůli desetitisícům uprchlíků na cestě do Evropy jsou podobné případy nyní stále častější a zachránci musí kvůli tomu řešit řadu zásadních otázek, napsala agentura Reuters.
 • Obchodní lodě zachraňují imigranty. Samy při tom riskují
  Loni v říjnu vezla velkokapacitní nákladní loď CS Caprice přes Středozemní moře náklad ječmene, když odpověděla na nouzové volání plavidla bez kapitána, které se i s pěti stovkami uprchlíků na palubě dostalo do potíží u pobřeží Libye. Obchodní lodě mají stejně jako ostatní plavidla povinnost poskytnout pomoc lidem v nouzi. Kvůli desetitisícům uprchlíků na cestě do Evropy jsou podobné případy nyní stále častější a zachránci musí kvůli tomu řešit řadu zásadních otázek, napsala agentura Reuters.
 • Neschopenka trvá v průměru o šest dní méně oproti loňsku
  Za šest měsíců letošního roku sice stonalo o 207 424 lidí více ve srovnání se stejným obdobím roku 2014, ale průměrná délka trvání dočasné pracovní neschopnosti se zkrátila o šest dní. Vyplývá to z ...
 • [ZPRÁVY Z TRHŮ] Fed: Hike přijde z východu
  Prosby centrálních bankéřů rozvíjejících se trhů podle očekávání FED k růstu sazeb nepřesvědčili. Holubičí prohlášení po zasedání a explicitně vyjádřená obava z vývoje zahraničí ale překvapily.
 • Stát žádá za OKD rekordní odškodné. Skoro šest miliard
  Ministerstvo financí bude po trojici obžalovaných kvůli privatizaci OKD z roku 2004 žádat odškodné ve výši skoro šest miliard korun. Také obžaloba spočítala, že stát při prodeji akcií Ostravsko-karvinských dolů, a.s. přišel o 5,73 miliardy korun, uvedl deník Právo.
 • Jsme jako děti, co si hrají na to, že vyrábí cider, říkají dva mladí podnikatelé. Sklízí však jen úspěch
  Cyril Holub a Ondřej Frunc chtěli konkurovat komerčním pivovarům a vnést do hry něco jiného - jablko. Amatérsky začali vyrábět cider a limonády. Dnes vlastní značku F. H. Prager a jejich produkce ročně roste o sto procent.
 • Stát chce za OKD rekordní odškodné
  Podle všeho nejvyšší odškodné v historii v rámci jednoho trestního řízení bude požadovat ministerstvo financí po trojici obžalovaných v kauze kontroverzní privatizace těžební firmy OKD z roku 2004. Soud začne kauzu rozplétat 9. října.
 • Blogerka roku zahájila nový ročník
  Praha 22. září (PROTEXT) - V pořadí již třetí ročník oblíbené ankety Blogerka roku byl zahájen. Čím dál ostřeji sledovaná, miliony adresátů oslovující Blogerka roku se letos nově rozšířila o vyhlášení nejlepšího Blogera roku. Stala se tak událostí ještě většího...
 • NME vychází v Británii zdarma
  Proslulý anglický hudební magazín New Music Express, který spatřil světlo světa v roce 1952, vychází od 18. září zdarma.
 • NME vychází v Británii zdarma
  Proslulý anglický hudební magazín New Music Express, který spatřil světlo světa v roce 1952, vychází od 18. září zdarma.

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.
 • V druhém měsíci se export (opět) zhoupne dolů

  Leden 2016 sice bude ve znamení oživené exportu, únor nicméně opět přinese jeho zpomalení. Z 10,42 bodů vykázal Index Asociace exportérů pokles téměř o polovinu na únorových 5,52 bodů. Za poklesem stojí především propad německých průmyslových zakázek a celkové zpomalení poptávky na zahraničních trzích.

 • Vdovských důchodů se vyplácí rok od roku méně

  Legislativa pro přiznání vdovského důchodu se v posledních letech zpřísnila, a proto každoročně klesá počet vyplácených vdovských důchodů. Tento trend bude v budoucnu pokračovat. Živitelé rodiny by měli mít vlastní komerční zajištění, aby se rodina nedostala do finančních problémů v případě úmrtí. 

 • V ČR BYLO KE KONCI ROKU 3 554 NESPOLEHLIVÝCH PLÁTCŮ DPH

  Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci loňského roku vyšplhal na 3 554. V roce 2015 se jejich počet zvýšil o 3 401, a jen v průběhu prosince jich přibylo 457. V registru nespolehlivých plátců DPH jsou nejčastěji malé firmy z Prahy, které podnikají v oblasti obchodu. Podrobné statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

 • V Česku možná vyroste továrna na letecké motory

  Jeden z největších výrobců leteckých motorů plánuje v Evropě výstavbu nové továrny. Horkým favoritem zakázky za 400 milionů dolarů je právě Česká republika.

 • Vánoční lyžování v Alpách: Nezapomeňte na pojištění!

  Období Vánoc a Nového roku je pro řadu rodin příležitostí k lyžařské dovolené v Alpách. Nevyplácí se ale spoléhat na evropský průkaz zdravotního pojištění. Vždy se vyplatí sjednat si komerční cestovní pojištění. Proč?

 • Vánoční kampaň Zuno: Obdarujte se cestovním poukazem za 100 Eur

  Online banka Zuno spouští od prosince vánoční kampaň, v rámci které bude za žádost o půjčku, refinancování nebo za založení účtu dávat jako dárek cestovní poukaz v hodnotě 100 Eur. 

 • Vánoční dárky se mohou prodražit nejen na Vánoce

  Píšeme na Hypoindex.cz: Vánoce a vánoční nákupy se těší v Česku velké oblibě. Vánoční dárky nakupují s chutí tři čtvrtiny Čechů a většina z nich s nákupy začíná měsíc nebo i dříve před Štědrým dnem. Na dárky šetří s předstihem téměř každý pátý Čech, zadlužení se ale na Vánoce nevyhne každý osmý Čech. Jak si půjčit před Vánoci, ab

 • Vánoce? To není důvod přispívat na charitu víc, myslí si většina Čechů

  Vánoce jsou čas, který lidi sbližuje, přesto však 9 z 10 Čechů nevidí důvod, proč by měli kvůli svátkům sáhnout hlouběji do kapsy a poslat speciální příspěvek na charitu. To ale neznamená, že by lidé na dobročinnost nepřispívali. Více než polovina z nich k tomu Vánoce jako motivaci jednoduše nepotřebuje, protože peníze posílají pravidelně, nebo když je nějaký charitativní projekt zaujme. Pokud už Češi okolo Štědrého dne dobročinnost podpoří, 78 % jich zašle peníze dětem. Muži se pak více ohlíží i na nemocné a hendikepované, ženy naopak podporují děti nebo seniory. Pro společnost Home Credit to zjistil výzkum agentury STEM/MARK.* (Tisková zpráva: Home Credit)

 • Vánoce – svátky kuriózních úrazů

  Kost ze štědrovečerního kapra už zdaleka nepatří mezi nejčastější zdravotní problémy Vánoc. Mnohem častěji se objevují žlučníkové záchvaty, popáleniny nebo otřesy mozku. Nechybí ani zranění po pádu ze soba nebo lehký otřes mozku po zásahu špuntem od šampaňského. Neobvyklé vánoční úrazy eviduje i pojišťovna MetLife.

 • Vánoce přicházejí a rozpočty se krátí

  Černý pátek, víkend i týden sice skončily, vánoční akce a shon ale pokračují. V průměru každý Čech nakoupí 16 vánočních dárků pro sedm blízkých a dárky vybírá podle přání obdarovaného. Roste obliba online nákupů i placení přes internet. Kde hledají Češi inspiraci při výběru dárků? Kolik do dárků investují a kde na ně berou?


 • VISA se stává globální společností

  Visa Inc. dnes oznámila akvizici společnosti VISA Europe a sjednocuje tak společnost pod jednu globální značku.

 • VISA Europe se spojuje s VISA Inc

  Visa Inc. dnes oznámila akvizici společnosti VISA Europe a sjednocuje tak společnost pod jednu globální značku.

 • Visa Europe ocenila tři banky

  České banky drží krok se světovými trendy v placení. Potvrdil to letošní již třetí ročník ocenění Visa Awards, které získaly Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka.

 • VE TŘETÍM ČTVRTLETÍ ZAZNAMENALA RAIFFEISENBANK 25% MEZIROČNÍ NÁRŮST NOVĚ POSKYTNUTÝCH ÚVĚRŮ

  Klienti oceňují možnost získat bonus za řádné splácení, a to ve výši až 50 000 Kč

 • Veselé a doručené Vánoce

  Letošní Vánoce jsou ve znamení přetížených doručovacích společností a nevyvedené stávky České pošty. Dárky jsou pěkné zpestření vánočních svátků, neměly by být ale na prvním místě.

 • Veselá hlášení Slavia pojišťovny

  Za celý rok pracovníci Slavia pojišťovny zaznamenají tisíce pojistných událostí. Většinou se jedná o nepříjemnou zkušenost, kterou by postižení nechtěli znovu zažít. Z některých případů však časem vznikají historky, které jejich aktéři vyprávějí ještě dlouhá léta a v paměti uvíznou i zaměstnancům pojišťovny.

 • Veselá hlášení a příhody klientů pojišťoven

  Pracovníci zákaznických linek pojišťoven za rok vyřídí tisíce dotazů a pojistných událostí. Samozřejmě, okamžiky a životní situace, kvůli kterým musíte kontaktovat pojišťovnu, nebývají většinou moc příjemné. Z některých ale vznikají velmi veselé historky, které jejich aktéři mohou mnoho let vyprávět. Podívejme se na některé vtipné výroky a příhody, které zaznamenal největší internetový srovnávač ePojisteni.cz. (Tisková zpráva: ePojištění.cz)

 • Věřitelé by se měli podílet na nákladech neúspěšných exekucí, svobodná volba exekutora ale musí být zachována

  V reakci na dnešní tiskovou zprávu České asociace věřitelů (ČAV) považuje názorová platforma Exekutoři proti teritorialitě, která sdružuje zhruba 20 procent soudních exekutorů odmítajících zavedení místní příslušnosti, nezbytné poskytnout médiím a veřejnosti také svůj pohled na věc. A zároveň vyjádřit plnou podporu stanovisku ČAV, že v případě, kdy by se věřitelé podíleli na hrazení nákladů exekučního řízení,musí být zachována svobodná volba exekutora, tedy nezavedena místní příslušnost soudních exekutorů. 

 • Venezuela: konec socialistického experimentu a začátek transformace

  Minulý týden utrpěl drtivou porážku venezuelský prezident Nicolas Maduro. Pokračovatel „slavného“ Huga Cháveze, který v zemi nastolil deset let trvající socialismus 21. století – model, který byl založen na solidaritě, bratrství, lásce, spravedlnosti, svobodě a rovnosti. Venezuela se díky tomuto pokusu stala „bolívarovským sociálním státem“ a začala tragédie, na jejímž konci je dnes. V současné době totiž místní nemohou ani do obchodu. Inflace podle odhadů dosahuje dvou set procent a běžní občané tak ze svého platu nedosáhnou na základní potřeby. A tak se hromadí a čekají u obchodů se státní podporou. 

 • Velké instituce v registru smluv nebudou

  Pro korporace čerpající dotace z veřejných peněz nad 20 milionů korun platí trvalé vyjímky ze zákona o registru smluv. Vyjímku ze zákona prosadili v parlamentu poslanci Babišova hnutí ANO.


Hitpardáda štítků