Vlaky RegioJet se poprvé dostaly do zisku. Společnost loni vydělala zhruba 40 milionů korun

Firma RegioJet Radima Jančury podle předběžných odhadů loni dosáhla zisku 40 milionů korun. Ziskové hospodaření podle Jančury umožnilo prodloužení souprav, díky nimž firma vytvářela vyšší tržby. Vlaky jsou zaplněné převážně v době dopravní špičky, tedy v pátek a v neděli. Od svého vzniku v roce 2011 hospodařil RegioJet se ztrátou.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: REGIOJET, KO, LONI, Z PRAHY, PRAHY, JAN, DO KO, CESTUJ, SPOJE, VLAKY
 • Odešla rocková legenda i finanční inovátor. Co je Bowie Bond?
  Ve věku 69 let dnes zemřel britský zpěvák, herec, hudební skladatel a producent David Bowie, bojoval rok a půl s rakovinou. Byl považován za průkopníka nových hudebních trendů, ale do inovací se pustil i ve finančním světě. Vydal celkem 25 studiových alb a prodal na 140 milionů desek.
 • Belgické daňové výhody porušily právo EU. Nadnárodní firmy budou muset doplatit 20 miliard korun
  Daňové výhody pro nadnárodní společnosti nejsou podle Evropské komise v souladu s pravidly EU o státní pomoci. Nejméně 35 nadnárodních firem tak bude muset daň doplatit. Celková částka se podle odhadů pohybuje kolem 700 milionů eur.
 • ČMSS spouští elektronické výpisy z účtu

  Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude v lednu prvním klientům posílat elektronické výpisy z účtu. Tento krok je prvním z celé řady chystaných novinek v oblasti modernizace a digitalizace.

 • ČMSS spouští elektronické výpisy z účtu
  Českomoravská stavební spořitelna bude v lednu prvním klientům posílat elektronické výpisy z účtu. Tento krok je prvním z celé řady chystaných novinek v oblasti modernizace a digitalizace...
 • Berkshire Hathaway: Nejhorší rok pro Warrena Buffetta od roku 2009
  Investiční guru z nebraské Omahy určitě nebude uplynulý rok 2015 hodnotit pozitivně. Výkonnost akcií* jeho konglomerátu Berkshire Hathaway byla oproti zbytku trhu velice slabá, když v uplynulém roce odepsaly 12,06 %.
 • Belgie zvýhodňovala firmy neprávem. Ty musí dopaltit 700 milionů eur
  Daňové výhody, které nadnárodním společnostem od roku 2005 poskytovala Belgie, nejsou v souladu s pravidly EU o státní pomoci, rozhodla Evropská komise. Nejméně 35 nadnárodních, převážně evropských firem, tak bude muset daň doplatit. Podle odhadu komise se celková částka pohybuje kolem 700 milionů eur (přes 20 miliard Kč). Novinářům to dnes řekla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
 • Vojáci dostanou díky ombudsmance zaplaceno za tzv. dosažitelnost
  Vojáci se dočkají proplácení nařizované služební pohotovosti, kterou armáda označovala jako dosažitelnost a peníze za ni neposkytovala. Ministerstvo obrany díky veřejné ochránkyni práv uznalo, že nevyplácení odměn bylo nezákonné.
 • Podprogramy PPK(B) a PPK(C) Péče o krajinu
  Podpora je určena na realizaci opatření ve volné krajině a záchranným stanicím na území celé ČR. Příjem žádostí: Žádosti o dotace je možné podávat do 29. ledna 2016. Příjemci podpory: Podprogram pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí: Fyzická nebo právnická osob. Organizační složka státu. Podprogram pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy: Fyzická
 • Saudi podrží navázanost měny na dolar. Opačné spekulace jsou liché
  Saúdská Arábie dnes oznámila, že hodlá dále pokračovat v navázanosti své měny na americký dolar a v podpoře budování devizových rezerv a v dalších doposud používaných nástrojích měnové politiky.
 • FinTech Daily: Proč startup neuspěje?
  Podle studie Harvardu uspěje pouze čtvrtina startupů, tři čtvrtiny končí v zapomnění. Proč? Které banky trhají rekordy na sociálních sítích? Průkopník Fintech, spoluzakladatel PayPal a první externí investor Facebooku Peter Thiel se chystá změnit poměry na evropském trhu spoření. Čím? Jaká mocná technologie se skrývá za bitcoinem a co to znamená pro velké banky? Dnešní výběr ze světa FinTech.Hitpardáda štítků