Vlastníci OKD sázejí na Babiše

Skupina Ad Hoc Group (AHG), která je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitele černouhelné OKD, se chce začátkem týdne sejít s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Chtějí s ním řešit další postup.


Zdroj: iuhli.cz
Témata: BABIŠ, MANAGEMENT, VLASTNÍCI, ČTVRTEK, JE NOVÝM, INSOLVENCE, UVEDLA, PODNIKU, S MINISTREM, MILIARD KORUN

 • OKD hrozí neřízená insolvence, vláda bude s vlastníky jednat tento týden

  Společnost Ad Hoc Group (AHG), která je nově 60% vlastníkem New World Resources (NWR), tlačí na vládu ČR, aby bylo rychle dosaženo dohody ohledně finanční podpory pro dceřinou společnost OKD. Pokud nedojde k dohodě tento týden, hrozí prý OKD neřízená insolvence. „Návrh restrukturalizace vyžaduje podporu všech stran, včetně vlády. Pro zabránění neřízené insolvence je potřeba již příští

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Jak se Česko zapomíná ve 20. století
  Tuzemský trh práce je ve výtečné kondici. Ta se ale kvůli mnoha skrytým problémům může snadno a rychle stát minulostí.
 • Úsvit světového matriarchátu
  Běda mužům, kterým žena vládne! Pokud jste přesvědčeni o tom, že šéfem je vždycky muž, máte se čeho obávat. Za necelý rok může západní svět řídit koalice mocných političek – vrchní velitelka Hillary a nekorunovaná císařovna Angela.
 • Zajímavé důsledky (nejen) pro zbytek Evropy?

  V minulém měsíci byly uveřejněny výsledky britského hodnocení trhu finančního poradenství (FAMR). Přestože se zpráva nesetkala s příliš velkým ohlasem i jinde v Evropě, možná měla. Pokusím se objasnit proč.

 • Věřitelé se brzy dohodnou s Řeckem, ne ale u dluhu
  Mezinárodní věřitelé budou schopni v nejbližších dnech dospět k dohodě s Řeckem. Řekl to dnes německý ministr financí Schäuble. Řešení ale nezahrne zmírnění dluhu, protože to Řecko teď nepotřebuje, prohlásil ministr v německé televizi ARD.
 • Jak může i introvert navázat komunikaci s kýmkoliv?
  Průzkumy ukazují, že 51 % lidí se cítí nepříjemně, když se seznamují. Strach z těchto problémů je zcela irelevantní. Je to pouze výplod našeho podvědomí.
 • Nový vlastník NWR představenstvo nezměnil
  Akcionáři společnosti NewWorldResources (NWR) na své valné hromadě schválili znovuzvolení všech členů představenstva, a to navzdory nedávné změně vlastníka. Vyplývá to ze zápisu z hlasování, který firma předložila akciové burze v Londýně.
 • Objednejte si ZDARMA Katalog vzdělávání 2016
  Máte za úkol zorganizovat firemní školení nebo chcete rozvíjet vlastní dovednosti a znalosti? Potřebujete se rychle zorientovat na trhu dodavatelů? Pak si zdarma objednejte náš Katalog vzdělávání,…
 • Firemní kultura není žádná legrace
  V posledních letech se hodně mluví o firemní kultuře. Například velké společnosti, které na trhu působí již dlouhé roky, začínají opouštět tradiční kulturu korporátů a snaží se více přiblížit…
 • Beruška, miláček, sluníčko. Hesla, která vaše peníze a karty nejistí
  Máte do internetového bankovnictví, e-mailu a na Facebook stejné heslo? A je to jméno někoho z rodiny? Pozor, abyste se nestali cílem internetových podvodníků. Poradíme vám, jak s hesly a platebními kartami na internetu bezpečně pracovat.

 • Poslanci znovu řešili OKD. Dnes budou pokračovat
  Poslanci se po půlroční pauze vrátili k projednávání privatizace těžební firmy OKD. Debata, stejně jako loni v červnu, skončila bez výsledku a pokračovat má dnes.
 • Čína chce dál snižovat těžbu uhlí a výrobu oceli
  Čína slíbila, že bude pokračovat ve snižování nadměrných kapacit pro těžbu uhlí a výrobu oceli, které jsou důvodem obchodních sporů s mnoha zeměmi.
 • Tureckou elektrárnu má převzít nová firma
  Strojírenský holding Vítkovice chce vyřešit problém s projektem turecké elektrárny Yunus Emre založením nové firmy, která by jej převzala od společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE), jež je od srpna v úpadku.
 • Plzeňskou teplárnu čekají masivní investice
  Plzeňská teplárenská bude muset kvůli zpřísnění emisních limitů do roku 2023 investovat možná až dvě miliardy korun do generální opravy současného uhelného zdroje nebo nového bloku.
 • Na Sibiři padl těžební rekord
  Zatímco v Česku hrozí uhelným dolům zavírání, jejich ruské protějšky navyšují produkci. V Kuzněcké pánvi se horníkům dvakrát podařilo vytěžit více než milion tun uhlí měsíčně, čímž překonali národní rekord z roku 2013. Informaci přinesl server World Coal.
 • Kam mohla směřovat loňská těžba hnědého uhlí
  Těžba hnědého uhlí v loňském roce mohla být na stejné úrovni jako v roce předloňském. To by mělo značit určitou stabilitu, se kterou by se dalo počítat i do let budoucích.
 • Letos stoupne těžba i spotřeba amerického uhlí
  Americkému uhlí se letos blýská na lepší časy. Produkce i spotřeba uhlí by v USA měla podle předpovědí tamní agentury U.S. Energy Information Agency (EIA) v letošním roce mírně stoupat.
 • Objevila se první udání na špatné kotle
  Lidé začali udávat sousedy, že špatně topí. Odbory životního prostředí v Karviné, Rakovníku a Kroměříži už se zabývají prvními podněty. Objevil se i případ falešného kontrolora.
 • ČEZ dá půl miliardy za ekologizaci elektrárny
  Společnost ČEZ Polska vyhlásila tendr na dodavatele ekologických zařízení pro uhelnou elektrárnu ve městě Skawina. Za ekologizaci zdroje zaplatí až půl miliardy korun.
 • Novinka zachytí devadesát procent spalin z elektrárny
  Společnosti NRG Energy a JX Nippon Oil & Gas Exploration Corporation dokončily projekt Petra Nova, který je údajně největším systémem zachytávání CO2 ze spalin uhelné elektrárny na světě. • Vládní scénář: Bílinu prolomit, ČSA odsunout
  Dlouho očekávané rozhodnutí o limitech těžby hnědého uhlí v severních Čechách by mělo padnout na pondělním výjezdním zasedání vlády v Ústí nad Labem. Podle dvou dobře informovaných zdrojů serveru iUHLI.cz se prolomí limity na lomu Bílina, o lomu ČSA se rozhodne později.
 • Vládní poslanec: Hornictví potřebuje mít jistotu
  Dneska už se uhlí netěží krumpáčem a lopatou a kolečky. Je to byznys, kde potřebujete dlouhodobě plánovat. Jsou to náročné, dlouhá léta připravované akce. Při projednávání novely horního zákona to řekl poslanec za Moravskoslezský kraj Josef Hájek (ANO).
 • Vláda zasadila Mostecku další krutou ránu
  Rozhodnutí vlády o ukončení těžby na lomu ČSA ještě zvýší problémy regionu. Dramaticky se zvýší nezaměstnanost, přibude patologických jevů. Serveru iUHLI.cz to v rozhovoru řekla předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka Helena Veverková.
 • Vláda už popáté odložila hornické důchody
  Ministři ani napopáté nerozhodli o tom, jestli horníci budou chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Projednávání návrhu novely kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) znovu odložil.
 • Vláda schválila návrh surovinové politiky
  Vláda Bohuslava Sobotky schválila návrh surovinové politiky předložený ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem poté, co se s materiálem v pondělí seznámila tripartita.
 • Vláda schválila dvojnásobné poplatky těžařům
  Prezident Zeman minulý týden podepsal novelu horního zákona, která umožňuje, aby stát ročně získat z těžby stamiliony korun navíc. Ministři dnes projednají nařízení vlády, které má stvrdit dvojnásobný nárůst poplatků z těžby nerostů oproti roku 2013.
 • Vláda rozvoj jádra neřešila
  Ministři na včerejším zasedání vlády neprojednali zprávu o naplňování plánu rozvoje jaderné energetiky v České republice. Jaderná energie má v příštích letech zaujmout klíčové místo v tuzemském energetickém mixu a vystřídat dosavadní klíčový zdroj, kterým je uhlí.
 • Vláda potřetí odložila antifosilní zákon
  Ani napotřetí vláda neschválila antifosilní zákon, jeho projednávání ministři opět odložili. Zákon by měl do budoucna snížit závislost Česka na takzvaných fosilních palivech, mezi které patří například zemní plyn a uhlí.
 • Vláda pod tlakem, OKD musí vyřešit do středy
  Vláda už má jen necelý týden na rozhodnutí, zda se bude podílet na záchraně OKD. Pokud nebude dohoda uzavřena do středy, nový vlastník firmy, skupina Ad Hoc Group pošle její mateřskou NWR do insolvence.
 • Vláda má dnes na stole OKD
  Vláda bude dnes opět řešit situaci v těžební společnosti OKD, která má existenční problémy. Ministři Mládek a Marksová (oba ČSSD) představí kolegům soubor opatření, která by mohla vést snížení negativních dopadů související s očekávaným útlumem těžby.

 • Vršanská uhelná podá nabídku na Vattenfall
  Ve středu 16. března vyprší termín pro podání nabídek na koupi německých aktiv, která nabízí švédský koncern Vattenfall. Nabídku zřejmě podá Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal Group, která je spojována se jménem miliardáře Pavla Tykače. Rozhodnutí dalších zájemců zatím není známo.
 • Vršanská uhelná | iUHLI.cz
  Jejich rukama projde každý den několik desítek až stovek kilogramů vršanského uhlí. Neprolomení limitů na lomu ČSA přineslo nečekaný pohyb na energetické scéně.
 • Vrátí se fosilní paliva do hry?
  Mají fosilní paliva právo na návrat na trh s energiemi? To bude základní otázka, kterou budou řešit 5. listopadu řečníci na Konferenci Perspektiva fosilních paliv ve střední Evropě. Jakým směrem by se diskuse mohla ubírat stručně shrnul Vladimír Štěpán ze společnosti ENAS.
 • V polském dole se bude těžit komorováním
  Polská společnost Węglokoks Kraj se chystá v příštích třech letech investovat do svého dolu Bobrek Piekary zhruba 300 milionů zlotých (zhruba dvě miliardy korun) s cílem zlepšit kvalitu a účinnost využívání uhlí. Nový systém těžby by měl prodloužit životnost dolu o více než deset let.
 • Voliči vám ČSA spočítají, slyšel Sobotka
  Poslankyně Hana Aulická Jírovcová (KSČM) interpelovala premiéra Sobotku (ČSSD) kvůli odsunutí rozhodnutí o limitech na lomu ČSA. Připomněla mu, že prolomení limitů na lomu ČSA podporovala především sociální demokracie, tedy jeho kolegové.
 • V nové továrně horníci práci nenajdou
  V areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově zahájila švédská firma Mölnlycke výstavbu tovární haly. Horníci zde ale práci nenajdou. Práce na kompletaci zdravotních pomůcek zde bude spíše pro ženy.
 • V Mostě se točí pivo Zdař bůh!
  V Mostě si od letošního jara můžete připíjet a zároveň se také po hornicku zdravit. Populární polotmavý ležák ze zdejšího pivovaru Mostecký kahan totiž dostal nové jméno Zdař bůh!
 • V Mostě a Litvínově teplo výrazněji nepodraží
  United Energy neplánuje výrazné zvýšení ceny tepla pro příští rok. Firma, která provozuje teplárnu v Komořanech, letos do modernizace horkovodních rozvodů centrálního zásobování teplem i samotného zdroje investuje více něž 170 milionů korun, dalších 140 milionů půjde na údržbu.
 • V měsíční krajině rostou stromy
  Dnešní dvojčata Stanislava Štýse ukazují, jak výrazně se během několika let může proměnit krajina hnědouhelného lomu. Fotografie vlevo zachytila severní..
 • V lomu našli pravěký strom starý 20 milionů let | iUHLI.cz
  Zkamenělý strom, přesněji torzo jeho kmene, byl objeven v lokalitě Vršany. Pochází. z třetihor, období miocénu, jeho stáří je odhadováno na 17 až 20 milionů let.

Hitpardáda štítků