Vlastník Opencard vyzval Prahu, aby přestala kartu používat. Kvůli dluhům

Vlastník opencard, společnost eMoneyServices (EMS) vyzvala Prahu, aby ukončila provoz karty. Důvodem jsou dluhy a údajná neschopnost hlavního města se o provoz opencard postarat. Píše se to v prohlášení firmy. Firma rovněž zaslala všem zastupitelům dopis, ve kterém je seznamuje s problémy, které karta má.


Zdroj: byznys.lidovky.cz
Témata: OPENCARD, EMS, PRAHU, POU, HLAVN, KRN, MILIARDY KORUN, KARTY, PROVOZ • Vlastnická politika státu už roky chybí, varuje NKÚ. Ministerstvo financí se brání
  Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na to, jak ministerstva financí, průmyslu a obchodu a zemědělství vykonávala v letech 2013 až 2015 akcionářská práva v obchodních společnostech s majetkovou účastí státu. Kontroloři například zjišťovali, jak resorty promítly pravidla týkající se odměňování vrcholových manažerů a členů orgánů obchodních společností do svých předpisů a jak následně uplatnily tato pravidla v praxi. Konkrétně pak prověřili správu majetkových účastí státu v celkem 31 firmách s majetkovým podílem státu v hodnotě 106 miliard korun. Současné kompetence NKÚ neumožnily prověřit hospodaření těchto firem, plnění konkrétních pracovních smluv ani odměňování manažerů - členů představenstva nebo členů dozorčích rad.
 • Vlastníci špičkových nemovitostí otálejí s prodejem

  Zlatý důl pro investory do nemovitostí. Tak jsou označována evropská portfolia německých otevřených podílových fondů (GOEF), které se jich z legislativních důvodů musejí zbavit do roku 2017. Podle mezinárodní poradenské společnosti Cushman & Wakefield jen v Evropě je osmnáct takových fondů nuceno prodat nemovitosti v hodnotě minimálně 22 miliard EUR. Z aktuálních údajů této společnosti vyplývá, že od roku 2012 takto změnily majitele komerční reality v hodnotě zhruba 14 miliard EUR. Jen vloni to bylo 5,1 mld. EUR, od letošního ledna pak 1,7 mld. EUR.

 • Vlastníci OKD sázejí na Babiše
  Skupina Ad Hoc Group (AHG), která je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitele černouhelné OKD, se chce začátkem týdne sejít s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Chtějí s ním řešit další postup.
 • Vlastimil Pěchouček: Jaký jsem měl rok 2016?
  Konec roku 2016 je za námi a já pro čtenáře Mladého podnikatele sepsal zhodnocení největší změn v mém podnikání. Stalo se toho totiž hodně. Pomalý nástup...
 • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a chci zakázat ...
  Herec, režisér, baletní mistr a nyní také kandidát hnutí ANO do senátních voleb v Praze 6 Vlastimil Harapes, v pořadu Euro TV slibuje ...
 • Vlasta Horváth ukázal svou roztomilou rodinu. Která z dcer je mu...
  Prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci, české celebrity si však nenechávají ujít poslední příležitost k letnímu dobrodružství. Poslední. srpnovou středu str...
 • Vlaky se opět rozjedou na trati z Lovosic do České Lípy
  Litoměřice - Po více než tříměsíční výluce se v pondělí rozjedou opět vlaky na trati z Lovosic na Litoměřicku do České Lípy. Náklady na rekonstrukci železničních mostů byly...
 • Vlaky RegioJet se poprvé dostaly do zisku. Společnost loni vydělala zhruba 40 milionů korun
  Firma RegioJet Radima Jančury podle předběžných odhadů loni dosáhla zisku 40 milionů korun. Ziskové hospodaření podle Jančury umožnilo prodloužení souprav, díky nimž firma vytvářela vyšší tržby. Vlaky jsou zaplněné převážně v době dopravní špičky, tedy v pátek a v neděli. Od svého vzniku v roce 2011 hospodařil RegioJet se ztrátou.
 • Vlaky nádražím Bubeneč už jenom projíždějí. Stavěly zde od roku...
  Přesně 164 let vozily dráhy cestující z pražského nádraží v Bubenči. Od
 • Vlak smetl minibus na přejezdu na Trutnovsku. Řidiče asi oslnilo...
  Hrozivě vyhlížející nehoda dodávky a vlaku se stala v neděli vpodvečer na železničním přejezdu v Hostinném na Trutnovsku. Řidič

 • Vlastník Prazdroje odmít další nabídku na převzetí od světové jedničky
  Spojení by bylo dosud největší transakcí v pivovarnickém odvětví.
 • Vlastnil část Agrofertu. Babišova investora hledá Interpol
  Policejní organizace Interpol má na svém webu jednoduchý vyhledávač osob, na které byl vydán mezinárodní zatykač. Z Česka je na seznamu něco přes 50 lidí, například zakladatel harvardských fondů Viktor Kožený nebo údajný zloděj půl miliardy korun z bezpečnostní agentury G4S František Procházka. Tedy žádné překvapení. Údiv nastane, když návštěvník stránky zabrousí mezi hledané osoby ze Švýcarska. Mezi nimi totiž najde i jméno Andreas Zivy, což je prezident rodinné firmy Ameropa, která před lety…
 • Vlastníte dům? Nezapomeňte na revize!

  Mít vlastní byt či dům přináší nejen radosti, ale i starosti. A nejde jen o ekonomickou výhodnost. Na majitele nemovitostí je kladena řada povinností, kterým se nevyplatí vyhýbat. Jednou z nich jsou povinné revize. Na co a jak často nezapomenout?

 • V Las Vegas vystavovala jediná česká firma. EAT vyrábí luxusní gramofony pro nadšence
  Značka EAT představuje v Las Vegas gramofon C-Sharp. "Rolls-Royce" mezi gramofony vyrábí v Česku také elektronky do zesilovačů. Firma je na CES již popatnácté. Výroba v České republice je na Západě dobrým prodejním argumentem.
 • Vlčice z Wall Street: Adrenalin v prostředí plném testosteronu, to je život na newyorské burze
  Dívali se na ni jako na zjevení z východní Evropy, když v roce 1995 nastoupila do londýnské pobočky banky JPMorgan. Ale to jí nestačilo a povýšila na Wall Street. Kateřina Zychová říká, že New York je velmi agresivní město a tohle byla opravdu rychlá jízda.
 • V lesích na Vysočině jsou kvůli suchu poškozeny stromy i sazenice
  Lesní podniky na Vysočině, které oslovila ČTK, v posledních týdnech těží jen souše a stromy napadené kůrovcem. Nemocné stromy je podle nich potřeba vytěžit do zimy, protože jinak by zjara hrozila v lesích kůrovcová kalamita. Výkupní ceny dřeva kvůli tomu od října klesly. Další škody lesníkům letošní mimořádné sucho způsobilo na mladých sazenicích, některé úplně uschly. Problémy s nedostatkem vláhy nekončí, vody v lesích je pořád málo.
 • V letech 1997-99 ropa stála 10 USD. Bude se historie opakovat? Paralel je hned několik
  OPEC na konci minulého týdne potvrdil respektive ještě přitvrdil svůj dřívější postoj opuštění svých dřívějších kurzotvorných ambicí na ropě v zájmu zachování svého tržního podílu.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letošním ročníku soutěže EFFIE bude soutěžit nejvíce účastníků
  Do 30. září bude vyhodnoceno první kolo soutěže, do které se v letošním roce přihlásilo více než 70 prací v sedmi kategoriích. Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu přihlášek o 5%, oproti roku 2013 dokonce o 13%. Druhé kolo bude uzavřeno po 15. říjnu a k vyhlášení výsledků dojde na Galavečeru 4. listopadu v Kině […]Hitpardáda štítků