Vlastník Prazdroje odmít další nabídku na převzetí od světové jedničky

Spojení by bylo dosud největší transakcí v pivovarnickém odvětví.


Zdroj: zpravy.aktualne.cz
Témata: SABMILLER, INBEV, SV, AB, NAB, AB INBEV, MILIARD, PRAZDROJE, ANHEUSER, LIBER

 • Ropu pro Kralupy za víc než miliardu stát do rezerv nekoupí
  Praha - Česko nekoupí do státních rezerv ropu za více než miliardu korun. Mělo jít o sto tisíc tun tzv. sladké ropy, tedy nízkosirné neruské ropy, která by v případě nutnosti mohla...
 • Ropu pro Kralupy za víc než miliardu stát do rezerv nekoupí
  Praha - Česko nekoupí do státních rezerv ropu za více než miliardu korun. Mělo jít o sto tisíc tun tzv. sladké ropy, tedy nízkosirné neruské ropy, která by v případě nutnosti mohla...
 • Penta získala na projekt Florentinum nový úvěr 150 milionů eur
  Investiční skupina Penta získala na svůj první pražský realitní projekt, administrativní budovu Florentinum v centru Prahy, nový investiční úvěr 150 miliónů eur (4,1 miliardy korun) se splatností na sedm let. Refinancování původního úvěru z roku 2013 (ve výši tři miliardy korun) poskytly Komerční banka a Česká spořitelna.
 • SABMiller odmítl další nabídku na převzetí od rivala AB InBev. Dva a půl bilionu korun bylo málo
  AB InBev učinil již dvě nabídky na převzetí SABMiller, které činily 38, respektive 40 liber za jednu akcii SABMiller. Ve své nejnovější nabídce navrhoval zaplatit za jednu akcii požadované firmy 42,15 libry v hotovosti. Součástí SABMilleru je Plzeňský Prazdroj.
 • „Migranti mohou vyplnit mezery na trhu práce, problémem je ale jazyková bariéra,“ říká ekonom
  Uprchlíci mají mnohem větší ochotu pracovat a jsou připraveni přijmout i méně kvalifikované práce. Díky tomu mohou vyplnit mezeru na trhu, kterou domácí pracovníci odmítají zaplnit. Na rádiu Zet to řekl ekonom z Mendelovy univerzity v Brně Miroslav Radiměřský. Překážkou v zaměstnávání azylantů naopak může být jazyková bariéra. Radiměřský na rádiu Zet v pořadu Alter Eko řekl, že migrantům může trvat v průměru až sedm let, než se práci a novému prostředí přizpůsobí. Odkazuje při tom na studii vypracovanou švédským institutem pro začleňování. Dalším problémem v zaměstnávání zejména kvalifikovaných migrantů mohou být byrokratické překážky, mezi které patří například uznávání studijních předmětů nebo akreditací. 
 • Šéf Českého rozhlasu rezignoval. Vyhnul se tak odvolání
  V posledních měsících kritizovaný generální ředitel Peter Duhan dnes členům Rady Českého rozhlasu ještě před jejich mimořádným zasedáním předal svou rezignaci, a to ke 3. listopadu. Jediným bodem jednání přitom byla diskuse, zda Duhan porušil zákon zaměstnáváním svého syna Andreje a pokud ano, zda jej má odvolat. Pravděpodobnost odvolání přitom byla vysoká. Sám Duhan pochybení odmítal.
 • SABMiller odmítl další nabídku na převzetí od rivala AB InBev
  Londýn - Druhá největší pivovarnická skupina na světě SABMiller bez dlouhého váhání odmítla v pořadí už třetí nabídku na převzetí od svého většího rivala Anheuser-Busch InBev....
 • Natland převzal firmu po uhlobaronovi Měkotovi
  Z pražského byznysu známá skupina Natland koupila majoritní podíl ve společnosti Klika – BP, významného hráče v oblasti požární bezpečnosti. Firmu prodávající hasičáky s tržbami přes 140 milionů vlastnil většinově předloni zesnulý uhlobaron Luboš Měkota.
 • Po stoletém suchu prudké deště. Kalifornii čekají desítky let extrémů
  Americký stát Kalifornie letos zasáhlo mimořádné sucho. Mnozí nyní doufají, že klimatický jev El Niño bude letos mimořádně silný a přinese s sebou hodně deštivé počasí. Takový vývoj by ale Kalifornii příliš neprospěl, i když se mu zřejmě nevyhne, píše týdeník Der Spiegel.
 • Sutter MMX500: Divoký dvoutakt za cenu Porsche nesmí na silnici
  Švýcarský výrobce závodní techniky uvádí na trh limitovanou sérii repliky dvoutaktní pětistovky. Má podobný výkon jako dnešní litrové superbiky, ale při mnohem nižší hmotnosti. • Vlastnil část Agrofertu. Babišova investora hledá Interpol
  Policejní organizace Interpol má na svém webu jednoduchý vyhledávač osob, na které byl vydán mezinárodní zatykač. Z Česka je na seznamu něco přes 50 lidí, například zakladatel harvardských fondů Viktor Kožený nebo údajný zloděj půl miliardy korun z bezpečnostní agentury G4S František Procházka. Tedy žádné překvapení. Údiv nastane, když návštěvník stránky zabrousí mezi hledané osoby ze Švýcarska. Mezi nimi totiž najde i jméno Andreas Zivy, což je prezident rodinné firmy Ameropa, která před lety…
 • Vlastníte dům? Nezapomeňte na revize!

  Mít vlastní byt či dům přináší nejen radosti, ale i starosti. A nejde jen o ekonomickou výhodnost. Na majitele nemovitostí je kladena řada povinností, kterým se nevyplatí vyhýbat. Jednou z nich jsou povinné revize. Na co a jak často nezapomenout?

 • V Las Vegas vystavovala jediná česká firma. EAT vyrábí luxusní gramofony pro nadšence
  Značka EAT představuje v Las Vegas gramofon C-Sharp. "Rolls-Royce" mezi gramofony vyrábí v Česku také elektronky do zesilovačů. Firma je na CES již popatnácté. Výroba v České republice je na Západě dobrým prodejním argumentem.
 • Vlčice z Wall Street: Adrenalin v prostředí plném testosteronu, to je život na newyorské burze
  Dívali se na ni jako na zjevení z východní Evropy, když v roce 1995 nastoupila do londýnské pobočky banky JPMorgan. Ale to jí nestačilo a povýšila na Wall Street. Kateřina Zychová říká, že New York je velmi agresivní město a tohle byla opravdu rychlá jízda.
 • V lesích na Vysočině jsou kvůli suchu poškozeny stromy i sazenice
  Lesní podniky na Vysočině, které oslovila ČTK, v posledních týdnech těží jen souše a stromy napadené kůrovcem. Nemocné stromy je podle nich potřeba vytěžit do zimy, protože jinak by zjara hrozila v lesích kůrovcová kalamita. Výkupní ceny dřeva kvůli tomu od října klesly. Další škody lesníkům letošní mimořádné sucho způsobilo na mladých sazenicích, některé úplně uschly. Problémy s nedostatkem vláhy nekončí, vody v lesích je pořád málo.
 • V letech 1997-99 ropa stála 10 USD. Bude se historie opakovat? Paralel je hned několik
  OPEC na konci minulého týdne potvrdil respektive ještě přitvrdil svůj dřívější postoj opuštění svých dřívějších kurzotvorných ambicí na ropě v zájmu zachování svého tržního podílu.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letošním ročníku soutěže EFFIE bude soutěžit nejvíce účastníků
  Do 30. září bude vyhodnoceno první kolo soutěže, do které se v letošním roce přihlásilo více než 70 prací v sedmi kategoriích. Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu přihlášek o 5%, oproti roku 2013 dokonce o 13%. Druhé kolo bude uzavřeno po 15. říjnu a k vyhlášení výsledků dojde na Galavečeru 4. listopadu v Kině […]
 • V Liberci zavírá další klub. Na pivo už nezajdete do legendární...
  legendární hospodě a kulturním klubu Stamina si v pátek dáte drink naposledy. Po. patnácti letech stálice mezi libereckými putykami končí. AHitpardáda štítků