Vlčice z Wall Street: Adrenalin v prostředí plném testosteronu, to je život na newyorské burze

Dívali se na ni jako na zjevení z východní Evropy, když v roce 1995 nastoupila do londýnské pobočky banky JPMorgan. Ale to jí nestačilo a povýšila na Wall Street. Kateřina Zychová říká, že New York je velmi agresivní město a tohle byla opravdu rychlá jízda.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: STREET, WALL, WALL STREET, ZYCHOV, Z WALL, Z WALL STREET, IOBJECTS, PLACEHOLDER, H, W

 • Český outdoor versus Čína: České bundy mají tradici, jsou kvalitní a nešijí je děti
  Globalizace vytváří bizarní paradoxy. Třeba když se v Česku sejdou špičkové hitech materiály z celého světa, aby z nich vznikaly lokální produkty. A odolávají levným "hadrům na ven" z Asie.
 • Moody’s snížila rating společnosti ČEZ
  Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila úvěrový rating největší české energetické společnosti ČEZ o jeden stupeň na Baa1 z dosavadní známky A3. Důvodem jsou nízké ceny energií. Výhled ratingu je stabilní.
 • "Superprémiovou" českou vodku u nás nekupíte. Babička je k dostání v Londýně, Singapuru či Honkongu
  Nejprestižnější značku české vodky založil před jedenácti lety jistý Angličan žijící v Austrálii. Vytvořili ji v Prostějově, kde se také vyrábí. K nám d Česka dorazila teprve nedávno. Vzala to přes Nový Zéland, Hongkong a Británii.
 • Cena ropy okolo 50 dolarů za barel by mohla být pro Rusko přijatelná

  Podle zdrojů agentury Reuters je pro Rusko cena ropy 45 až 50 dolarů za barel přijatelná pro vyrovnání nabídky a poptávky na trhu. K řešení situace ohledně zmrazení produkce by mělo přispět setkání významných světových producentů ropy, které se má uskutečnit v půlce dubna v Kataru. Světoví producenti ropy, včetně Ruska, Venezuely, Kataru a Saudská Arábie, plánují

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Za krach OKD by prý stát zaplatil 33 miliard
  V případě krachu OKD by dopady na státní rozpočet činily v příštích šesti letech 33 miliard korun. Tvrdí to studie od poradenské společnosti Deloitte, kterou si nechali zpracovat noví majitelé OKD, skupina Ad Hoc Group (AHG).
 • Nástěnná malba přes 50 zděných budov: "Calligraffiti" v Káhiře vzdává hold sběračům odpadků
  V Káhiře vzniklo během tří týdnů unikátní "calligraffiti". Malba přes zhruba 50 domů se nachází v neslavné části města, které se přezdívá město odpadků. Jejím autorem je známý pouliční umělec eL Seed.
 • Tuzemský průmysl i maloobchod překvapily dravějším růstem
  AKTUALIZOVÁNO: Průmyslová výroba v České republice v únoru zrychlila meziroční růst na 5,6 procenta z lednového revidovaného růstu 1,3 procenta. Proti lednu ale očištěná průmyslová produkce klesla a nových zakázek meziročně přibylo jen o půl procenta. Číslo je nad očekáváním analytiků dle Bloomberg, kteří počítali s 5,3% růstem.
 • Modernizace ve Chvaleticích byla zahájena, náklady dosáhnou 3 mld. Kč

  Modernizace provozu hnědouhelné elektrárny ve Chvaleticích, jejíž cílem je především snížení emisí oxidů dusíku a tuhých znečišťujících látek, byla zahájena. Životnost bloků 3 a 4 by měla být díky modernizaci prodloužena do roku 2030. Sev.en EC a.s. je připravena do projektu investovat až tři miliardy korun.  Společnost Sev.en EC po téměř dvouleté přípravě zahájila modernizaci provozu hnědouhelné

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Češi spotřebovali více elektřiny, její výroba klesla
  Češi v loňském roce spotřebovali meziročně o 1,8 procenta více elektřiny, výroba zejména kvůli neplánovaným odstávkám jaderných elektráren naopak o 2,5 procenta klesla. Nejvíc elektřiny vyrobily uhelné elektrárny.
 • Vláda má čtyři scénáře pro OKD
  Vláda dnes projedná několik variant, jak se postavit k existenčním problémům těžební společnosti New World Resources (NWR), která vlastní černouhelné OKD. Kabinet se zaměří na ochranu pracovních míst ve firmě. • V lesích na Vysočině jsou kvůli suchu poškozeny stromy i sazenice
  Lesní podniky na Vysočině, které oslovila ČTK, v posledních týdnech těží jen souše a stromy napadené kůrovcem. Nemocné stromy je podle nich potřeba vytěžit do zimy, protože jinak by zjara hrozila v lesích kůrovcová kalamita. Výkupní ceny dřeva kvůli tomu od října klesly. Další škody lesníkům letošní mimořádné sucho způsobilo na mladých sazenicích, některé úplně uschly. Problémy s nedostatkem vláhy nekončí, vody v lesích je pořád málo.
 • V letech 1997-99 ropa stála 10 USD. Bude se historie opakovat? Paralel je hned několik
  OPEC na konci minulého týdne potvrdil respektive ještě přitvrdil svůj dřívější postoj opuštění svých dřívějších kurzotvorných ambicí na ropě v zájmu zachování svého tržního podílu.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letních měsících se krade víc. Jak svoji nemovitost chránit?
  18.6.2014 - Policie České republiky si vede statistiku všech trestných činů spáchaných na území Čech, Moravy a Slezska. Z těchto tabulek, které jsou veřejně dostupné, jsme se zaměřili na vloupání do bytů a rodinných domů.
 • V letošním ročníku soutěže EFFIE bude soutěžit nejvíce účastníků
  Do 30. září bude vyhodnoceno první kolo soutěže, do které se v letošním roce přihlásilo více než 70 prací v sedmi kategoriích. Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu přihlášek o 5%, oproti roku 2013 dokonce o 13%. Druhé kolo bude uzavřeno po 15. říjnu a k vyhlášení výsledků dojde na Galavečeru 4. listopadu v Kině […]
 • V Liberci zavírá další klub. Na pivo už nezajdete do legendární...
  legendární hospodě a kulturním klubu Stamina si v pátek dáte drink naposledy. Po. patnácti letech stálice mezi libereckými putykami končí. A
 • V listopadu došlo k pozastavení trendu zlepšování dostupnosti bydlení v ČR
  7.12.2012 - Indexy dostupnosti bydlení v uplynulém měsíci vykázaly neobvyklou rozkolísanost a obecně lze říci, že v listopadu došlo k pozastavení trendu zlepšování dostupnosti bydlení, neboť některé indexy začaly především v důsledku růstu cen nemovitostí nepatrně růst.
 • V LISTOPADU REKORDNĚ PŘIBYLO NESPOLEHLIVÝCH PLÁTCŮ DPH

  V registru nespolehlivých plátců DPH v listopadu přibylo dalších 713 společností a jejich celkový počet tak dosáhl 3 097. Jedná se o největší meziměsíční přírůstek od spuštění registru. Firmy bez tržeb nebo s tržbami to 10 milionů korun tvoří 78 % nespolehlivých plátců. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

 • Vliv Brexitu na britský jaderný průmysl

  Společnosti EDF Energy, NuGeneration a Horizon Nuclear Power zdůraznily odhodlání pokračovat ve svých programech výstavby nových jaderných zdrojů i navzdory rozhodnutí občanů Velké Británie pro odtržení země od Evropské unie. Všichni velcí hráči na poli jaderné energetiky v Británii se ale shodují, že Brexit může mít nepříznivý dopad na investice do nových jaderných reaktorů či jaderného výzkumu.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Vliv brexitu se v eurozóně ještě neprojevil, ale…
  Podle analytického týmu společnosti Fidelity vykazuje eurozóna i nadále stabilní, ačkoli nevýrazný růst. Zásadním příspěvkem k celkovému růstu prozatím zůstává soukromá spotřeba, což je motivováno především růstem reálných mezd. Naopak inflace byla v září pomalejší, než se očekávalo, přičemž jádrová inflace směřovala směrem dolů na meziroční hodnotu 0,8 %. Koncem roku lze očekávat určité zpomalení růstu v eurozóně v souvislosti s brexitem.


 • Vrchní ministerský rada Jakub Landovský
  S otcem se prvních 15 let skoro neznali, vynahradit si to mohli až po listopadu 1989. "To byly naše bouřlivé časy," usmívá se. Až se nechce věřit, že tenhle spořádaný úředník je "malý Lanďák". Než se mu podíváte do očí. A než začne mluvit o Evropě.
 • Vrásčité cukroví
  Říká se jim crinkles pro jejich rozpraskaný povrch nebo "koláčky ve sněhu", protože mají cukrovou krustičku. Klasika je s čokoládou, ale zkusit je můžete i s kaštany.
 • V případě krachu OKD horníkům pomůže zvláštní evropský fond. Stát přezkoumá pokračování těžby
  Ministerstva průmyslu a sociálních věcí zřídila pracovní skupinu, která se bude zabývat pomocí zaměstnancům OKD v případě propouštění. Podle slov ministra Mládka bude pomoc zaměřena výhradně na zaměstnance, ne na těžební firmu. Na udržení pracovních míst by podle Mládka také mohl být použit takzvaný globalizační fond Evropské unie.
 • V Paříži začíná soud s "katem" ve službách Islámského státu
  V Paříž začíná soud s islamistou Salimem Benghalem, který je obviněn z rekrutování a výcviku francouzských džihádistů. Souzen bude v nepřítomnosti. Benghalem se radikalizoval ve vězení. Údajně vystřídal hned několik zahraničních bojišť přes Jemen a Irák až k Sýrii. Není jasné, zda se Benghalem podílel na přípravě útoků na redakci Charlie Hebdo či pařížských teroristických činů z 13. listopadu.
 • V Paříži se vede boj s klimatem. Nemůžeme zklamat, říká Hollande
  V Paříži za přísných bezpečnostních opatření začala světová klimatická konference. 194 států se bude do 11. listopadu najít dohodu na tom, jak snížit produkci emisí a zpomalit ohřívání planety. Už teď je jasné, že dohoda bude méně ambicióznější, než by si Evropa přála.
 • Volvo vyzývá na souboj německé výrobce luxusních aut. Vsadilo na luxusní sedan
  Volvo se letos chystá prodat kolem půl milionu luxusních vozů. Švédská automobilka se tak chystá konkurovat na trhu, kde dosud dominuje trojice německých výrobců Audi, BMW a Mercedes. Investuje do moderních technologií a na mezinárodním autosalonu v Detroitu představí příští týden novinku - luxusní sedan S90.
 • Volkswagen po skandálu škrtá investice. Zatím jen o miliardu eur
  Volkswagen snižuje investice, ale tak, aby neohrozil svoji budoucnost, říká jeho vedení. Jde o první takové škrty od krizového roku 2009. Příští rok na ně vynaloží 12 miliard eur proti původně plánovaným 13 miliardám. Na investice v Číně financované ze zdrojů společných podniků nesáhne. Mají činit 4,4 miliardy eur.
 • V obchodních řetězcích vrcholí boj o vyšší mzdy. Odbory chtějí, aby...
  Odbory zaměstnanců v maloobchodu požadují výrazný, až pětiprocentní růst mezd. Velké. je ne vždy dobrá.
 • Vnímejte styl svých blízkých
  Móda časem upadá, styl je věčný, pronesl kdysi Yves Saint-Laurent, jeden z nejvlivnějších francouzských a světových módních návrhářů 20. století....
 • V Los Angeles se předvedly hlavně sportovní vozy
  Lamborghini Huracán bylo jedním lákadel autosalonu. Desetiválcový atmosférický motor vyprodukuje výkon 580 koní. Automobilka ze Stuttgartu předvedla facelift luxusního roadsteru Mercedes-Benz SL.

Hitpardáda štítků