WordCamp 2016: V čem je jiný a jakou má budoucnost?

WordPress. Systém, na kterém vám dost možná funguje osobní web, blog či magazín. Pokud tomu tak je, měli byste seznámit s konferencí WordCamp.


Zdroj: mladypodnikatel.cz
Témata: WORDCAMP, WORDPRESS, ORGANIZÁTOŘI, NAPŘÍKLAD, KONFERENCE, ROČNÍKU, LETOS, KONFERENCÍ, POZVÁNKA
 • Žofínské fórum se dotkne i udržitelnosti těžby uhlí
  Už za týden se na Žofíně bude diskutovat o tom, co všechno ovlivňuje energetickou bezpečnost České republiky. Zvolená témata kopírují současný stav na poli energetiky, takže hovořit se bude třeba o návrhu nové surovinové politiky ČR nebo o řešení neplánovaných událostí v energetice.
 • Nejlepší privátní bankovnictví v ČR podle Euromoney poskytuje ČSOB Private Banking

  ČSOB Private Banking v letošním roce obhájila titul Nejlepší privátní bankovnictví pro Českou republiku od Euromoney a potvrdila tak svoji vedoucí pozici na českém trhu privátních bank. Kromě celkového prvenství ČSOB Private Banking uspěla v dalších sedmi kategoriích. Slavnostní večer, na kterém zástupci Euromoney ocenění předají, se koná v Londýně ve čtvrtek 18. února. 

 • Babiš: Pokud soud EET shodí, bude boj pokračovat
  Pokud by Ústavní soud vyhověl chystané stížnosti opozice na elektronickou evidenci tržeb, snažil by se ji ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve Sněmovně prosadit znovu. Stížnost na elektronickou evidenci chtějí podat ODS a TOP 09, podle nichž koalice způsobem schválení zákona porušila demokratická pravidla hry.
 • Adopce je jedním ze způsobů, jak si pořídit domácího mazlíčka. Útulek oslovuje potenciální zájemce o psy originálním způsobem
  Adopce zvířete je jedním ze způsobů, jak si pořídit domácího mazlíčka. Útulky zvířata předávají v dobrém zdravotním stavu a s platným očkovacím průkazem. Zájemcům umožňují nezávaznou návštěvu, kde se dozvědí potřebné informace o chování daného psa.
 • První blok Dukovan obnovil po téměř půl roce provoz

  První blok jaderné elektrárny Dukovany dnes obnovil svůj provoz. Odstávka, jež měla původně trvat necelé dva měsíce, se z důvodu rentgenové kontroly svárů protáhla na 167 dní. Dodávky elektrické energie do sítě by měl první blok zahájit v průběhu zítřejšího dne. Do konce týdne by měl svůj provoz obnovit rovněž druhý výrobní blok. Provoz prvního bloku byl přerušen

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Thaler: Zrušme hotovost, poctivci se nemají čeho bát
  Richard Thaler je jedním z nejvýznamnějších ekonomů současnosti, často zmiňovaný jako možný adept na získání další Nobelovy ceny za ekonomii. Zahrál si také ve filmu Big Short (Sázka na nejistotu), který právě běží v českých kinech. Společně se zpěvačkou Selenou Gomez účinkují v jedné z jeho epizodních scén. S behaviorálním ekonomem Thalerem si povídal Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Už podruhé. První rozhovor se odehrál v roce 2010 na Chicagské univerzitě, kde ekonom…
 • Ministr Schaüble: Pozorujeme, že trhy už jsou kvůli Portugalsku nervózní
 • Vivèse Senso Duo Oil – recenze vás odradí!

  Husté vlasy symbolizují mladistvou energii a sexuální atraktivitu. Biblický Samson dokázal holýma rukama zabít lva, ale svoji úžasnou sílu podle pověsti ztratil, jakmile byl ostříhán. Český básník Josef Kainar přirovnává návštěvu holiče k pohřbu: „…Stříhali dohola malého chlapečka, kadeře padaly k zemi a zmíraly, kadeře padaly jak růže do hrobu…“ Možná plešatíte a vídáte internetové reklamy, podle kterých vlasy ozdravuje šampón Vivèse […]

  Příspěvek Vivèse Senso Duo Oil – recenze vás odradí! pochází z KupníSíla.cz

 • Výsledky druhé kapacitní aukce ve Spojeném království

  11. Prosince 2015 publikoval Britský operátor přenosové soustavy National Grid spolu s Ministerstvem pro energetiku a klimatické změny (DEEC) výsledky z druhé, centrálně řízené kapacitní aukce, T-4, která by měla britskému energetickému sektoru zajistit dostatečný výkon na rok 2019/2020. Specifikum britského energetického sektoru je především ostrovní poloha samotné země. Zatímco ostatní země v kontinentální Evropě

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Exekutor: Finanční gramotnost Čechů? Stále mizerná
  O radostech a strastech exekutorské profese se soudním exekutorem za Litoměřice, Ondřejem Marešem. Proč mají exekutoři v Čechách tak špatnou pověst? Co se na ně chystá v budoucnu? O co jde ve sporu o teritorialitu? Měly by být exekutorům sníženy odměny? Máte svojí vlastní zkušenost s exekutorem? Napište nám ji do diskuze!

 • Eurostat: 9 členských států včetně ČR již dosáhlo národního cíle pro OZE

  Podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) na hrubé konečné spotřebě energie v Evropské unii dosáhl v roce 2014 podle aktualizovaných dat Eurostatu 16 % . Od roku 2004 se tak tento podíl téměř zdvojnásobil. Devět členských států včetně České republiky již dosáhlo svého národního cíle pro OZE stanoveného pro rok 2020.  Podíl OZE na hrubé konečné spotřebě energie je

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Vyhlídky drahých kovů

  Vyhlídky drahých kovů


   
   
   
  Japonský jen prudce posiluje a opouští pásmo, ve kterém se pohybovala v minulém roce. Cena utvořila 14 měsíční maximum vůči americkému dolaru. Pondělní zavírací cena udělala vyšší maximum od roku 2012, kdy začal dlouhodobý pokles. Cyklické minimum bylo dosaženo v minulém červnu. 
   

   
  Co se týká ceny zlata, tak poslední technický vývoj byl překonán japonským jenem. Nicméně zlato míří do budoucna vzhůru. Budoucí zhodnocení drahých kovů je primárně vedeno nadějí na oslabení dolaru, to znamená posílení inflace pokles reálných výnosů. Následující graf ukazuje jen jako srovnávací základnu pro zlato. 
   
  Jak japonský jen, tak zlato spolu korelují od října roku 2007, kdy se v následujících dvou letech projevila finanční krize. Zlato v roce 2011 dosáhlo vrcholu osm týdnů před tím, než dosáhl vrcholu japonský jen. Oba instrumenty oslabily zhruba o 40 procent. (jen 40 %, zlato 45 %). Z hlediska týdenního časového rámce se jen pokouší svoji týdenní svíčku uzavřít nad širším kanálem a nad úrovní ceny z konce roku 2014.
   
   
  Následují dva grafy s denním a 60 minutovým pohybem, které ukazují japonský jen, jako srovnávací kritérium pro vývoj ceny zlata v několika následujících měsících. Toto srovnání nelze brát doslova, ale slouží jako širší představa o možném budoucím cenovém vývoji ze srovnání, jak se cena obou instrumentů vyvíjela v minulosti. 
   

   
   

   
  Podobně můžeme porovnat vývoj na dolaru a na euru v roce 2011. Negativní korelace mezi dolarem a eurem je poměrně zřejmá.
   

   
   

   
   

   
  Ze srovnání těchto historických grafů můžeme vyvozovat, že v roce 2016 získají drahé kovy mnohem větší růstový potenciál a americký dolar bude spíš oslabovat, než posilovat. 
   


   
  Akcie těžařů drahých kovů, které jsou v posledních letech na minimu, velmi pravděpodobně budou posilovat.
   

   
   

   
  A protože se nyní dostává finanční sektor pod tlak, akcie těžařů drahých kovů budou vzhledem k bankám mnohem výkonnější. V roce 2011 se banky v důsledku nízké inflace dostaly pod tlak a jejich akcie zamířily dolů. 
   

   
  Z globálního pohledu vypadají akcie společností těžící drahé kovy poměrně dobře. Za prvé se dá očekávat cyklické oslabování dolaru. Za druhé inflace je na minimu. Za třetí nominální dluhopisové výnosy jsou na historických minimech a stále v poklesu.
   
  Finanční sektor zůstává v tomto roce pod tlakem a možnosti centrálních bank s tím něco dělat jsou poměrně omezené. Tento vývoj nahrává růstu sektoru drahých kovů.
   
   
   
   
   
   
   
   

   
  Zdroj: Erik Swarts
   
 • Neuroshopping: Co se děje v mozku při nakupování a jakou roli hraje pohlaví a věk
  Zakoupení zboží nám působí radost, zatímco potenciální bolest je spojena s finančním výdajem. Chemická substance radosti dopamin je produkována ještě před nákupem samým. Zatímco muži mají k nakupování racionální přístup, ženy jsou citlivější k reklamě.
 • Obamův plán na snížení emisí zastavil soud
  Plán amerického prezidenta Baracka Obamy na snížení emisí oxidu uhličitého do ovzduší, který je základem boje Obamovy administrativy se změnami klimatu, zastavil nejvyšší soud USA. Vyhověl tak odpůrcům, podle nichž nová pravidla povedou k uzavírání elektráren a ke zvýšení účtů za elektřinu.
 • Němečtí politici se hádají o uhlí
  Překotná snaha Německa o přechod od tradičních zdrojů energie k obnovitelným přináší kromě zvyšování cen elektřiny a problémů se stabilitou..
 • SolarCity neplní cíle, akcie spadly v roce 2016 o více než 50 %

  Akcie společnosti SolarCity, největšího poskytovatele solárních technologií ve Spojených státech, tento týden prudce poklesly po tom, co společnost oznámila, že opět nesplnila své čtvrtletní cíle v oblasti nově instalovaného solárního výkonu. Od začátku roku 2016 se hodnota akcie společnosti SolarCity propadla již o více než 50 %. Akcie společnosti SolarCity, u jejíž založení stál generální ředitel

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Norská (eko)logika
  Zbavte se uhlí a nahraďte ho naší ropou a zemním plynem. Takový vzkaz vyslalo Norsko evropským zemím. Prý to pomůže splnit cíle, které stanovila klimatická konference v Paříži. Jedná se až o překvapivě otevřené potvrzení, že nedílnou součástí ekologických snah jsou i partikulární ekonomické zájmy.
 • Kauza převodu hornických bytů pokračuje
  Příběh OKD odhalil v polovině loňského roku další problém a tím byl sporný postup při prodeji hornických bytů. Přitom se..
 • Už je to tady! Evidence tržeb prošla Sněmovnou. Co nás čeká?
  Podnikatelé by se měli opravdu začít připravovat na povinnost on-line evidování tržeb. Vládní koalici se totiž podařilo v Poslanecké sněmovně protlačit schválení zákona o elektronické evidenci tržeb. Musela však utnout obstrukce ODS a TOP 09. Ty si chtějí stěžovat u Ústavního soudu.
 • Švejkové všech zemí, spojte se
  Kult práce si zaslouží kritiku, knihu The Myth of Work ale stahuje dolů dogmatismus jejího autora • Workmonitor: Firmy si polepší, ale budou jim chybět lidé
  Čeští zaměstnanci vstupují podle výsledků nejnovějšího průzkumu Workmonitor společnosti Randstad do nového roku s optimismem. Více než polovina věří...
 • Workshop Archivy - Mámnápad.cz
  Největší světová událost věnovaná podpoře podnikání se letos poprvé uskuteční také v České republice. Už jste slyšeli o škole smíchu.
 • Workshop: Jak číst v účetních výkazech
  Výpověď účetních výkazů o firmě je velmi významná, ale pouze pro ty, kdo vědí, jak tyto informace správně interpretovat. Statutární výkazy jsou vysvědčením firem. Manažeři se potřebují rychle orientovat jak v účetních výkazech své společnosti, tak i firem konkurentů a obchodních partnerů.
 • Workshop: Vytvoření projektu v systému MS2014+ krok za krokem a zvládnutí nástrah
  Nové programové období 2014-2020 přináší nejkomplexnější informační systém v ČR - monitorovací systém MS2014+. Ten zatím nevykazuje známky dokonale intuitivního systému, a proto na základě častých požadavků veřejnosti přinášíme unikátní interaktivní workshop, který provede účastníky z řad veřejného sektoru všemi nástrahami systému ve fázi přípravy žádosti.
 • WPB Capital: Hledají se klienti s 2,8 miliardami Kč
  Vyplácení vkladů za zkrachovalou kampeličku WPB Capital bude probíhat až do října 2017. Zatím své peníze „vyzvedlo“ 4363 klientů, jedná se tak o 97,procentní objem peněz. Vyplácení organizuje a probíhá prostřednictvím Fondu pojištění vkladů. ...
 • WSJ: Ekonomika bude klíčovým bodem boje Francie s terorismem
  Francie je podle prezidenta Françoise Hollandea ve válce s terorismem. Je to válka, v níž se bude bojovat na mnoha frontách. Hollande již zintenzivnil letecké údery proti Islámskému státu v Sýrii, vyhlásil ve Francii výjimečný stav a slíbil zvýšení výdajů na bezpečnost a obranu. Ačkoli tyto kroky mohou být zásadní pro řešení bezprostřední teroristické hrozby, k dosažení dlouhodobého úspěchu bude muset Hollande vést válku také na ekonomické frontě.
 • WSJ: EU asi brzy řekne, že Starbucks těžil z nelegálních dohod
  Brusel - Evropská unie zřejmě již příští středu rozhodne, že největší světový kavárenský řetězec Starbucks a automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles měly v Evropě prospěch...
 • WSJ: EU požádala Volkswagen o podrobnosti k emisím CO2
  Brusel/Wolfsburg (Německo) - Evropská unie požádala v pondělí automobilku Volkswagen o podrobnosti k nesrovnalostem v údajích o měření emisí oxidu uhličitého (CO2). Koncern by je měl...
 • WSJ: Pařížské útoky vrhají stín na vánoční trhy v Evropě
  Když Hans-Peter Arens tento týden otevíral svůj stánek na jednom z největším vánočních trhů v Německu, měl navzdory blížícím se svátkům pochmurnou náladu. „Chceme, aby lidé přišli, ale právě teď panuje taková nejistota,“ svěřuje se Arens, organizátor vánočních trhů v Dortmundu, které každý rok přilákají více než 3,5 milionu návštěvníků. „Naprosté bezpečí neexistuje,“ dodává v rozhovoru poskytnutém listu The Wall Street Journal.
 • WSJ: Představenstvo Yahoo! zváží možnost prodeje jádrového byznysu firmyHitpardáda štítků