Životní pojištění jako součást důchodového systému? Ne, děkuji

Rezervotvorné životní pojištění je státem podporováno jako součást penzijního systému. Lidé by si měli spořit na penzi i prostřednictvím životního pojištění. Ovšem má tento produkt vůbec šanci v českých podmínkách tuto funkci plnit?


Zdroj: www.ceskereformy.cz
Témata: POJISTNÃ, SOUÄ, PENZIJNÃ, INVESTICE, Â, JAKO SOUÄ, KLASICKÃ, REZERVOTVORNÃ, , PODPORU

 • Začnou Češi hromadně přesouvat své úspory do dynamických účastnických fondů?

  Výsledky zhodnocení účastnických fondů jsou důkazem dobré práce asset managementu jednotlivých penzijních společností. Některé dynamické fondy totiž dosahují od začátku roku až dvouciferné procentní výnosy. Příkladem může být ČSOB dynamický účastnický fond se zhodnocením 11,4 %. Každoroční výsledky správy majetku účastnických fondů se odvíjí od ekonomické situace na trhu, zákonných regulací, investičních strategií, a mimo jiné od struktury portfolií.

 • Začnou brát Češi spoření na penzi vážně, až když bude opět povinné?

  Čím dál častěji se s ohledem na naši finanční budoucnost řeší jeden základní problém – Češi nemají chuť si spořit na penzi. Jakákoli změna systému je mnohdy rovnou odradí a zároveň v nich vyvolává pocit nejistoty. Tato nedůvěra je směřována zejména vůči vládě a politickým stranám, které lidem neustále hází klacky pod nohy. Zároveň je děsí představa toho, co vlastně bude za 30 let, jestli se ke svým penězům dostanou a zdali se důchodového věku vůbec dožijí.

 • Vystačí živnostníci s invalidním důchodem?

  Při zdravotních problémech je možné si kdykoliv zažádat o invalidní důchod. Bez splnění zákonných podmínek není ale invalidní důchod přiznán. Živnostníci přitom musí počítat s velmi nízkým státním invalidním důchodem. Proč?

 • Vyšší příjem o desetitisíce a stejný důchod, proč?

  Výpočtová formule důchodu se každoročně mění. Významnou novinkou od roku 2015 je zastropování příjmu pro výpočet státního důchodu. Dva žadatelé o důchod mohou mít stejný důchod, přestože jeden z nich odvedl na sociálním pojištění o statisíce více.

 • Všeobecné obchodní podmínky pro objednávání a realizaci...
  . 2. Splatnost ceny za šíření reklamy je určena uzavřenou smlouvou, objednávkou. Důchodová komise navrhovala mimo jiné sdílení vyměřovacího základu pro výpočet.
 • Ve svých 105 letech se dostal do Guinessovy knihy rekordů

  Nádprůměrné fyzické kondici a navzdory vysokému věku se dostal Hidekiči Mijazaki z Japonska do světové knihy rekordů. Podařilo se mu zdolat rekord v běhu na 100 metrů.

 • Tiskové zprávy | ČeskéReformy.cz - Fincentrum
  Podle aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti jsou Češi skeptičtí k budoucí pomoci státu v penzi – jen pětina očekává, že se o ně stát.
 • Swiss Life: Zrušit státní podporu III. pilíře penzijního systému a opětovně zavést II. pilíř?

  Názory expertů se liší a najít optimální řešení není snadné. Rušit ale něco, co funguje, je naprostý nesmysl. Už jen díky faktu, že III. pilíř má dnes téměř 5 milionů účastníků, je potřeba tento typ spoření podpořit a snažit se ještě více lidi nalákat k vyšším částkám, které si na penzijní spoření posílají. Zároveň není na místě opětovné zavádění II. pilíře, ať už má být jeho funkčnost jakákoli, když byl před několika týdny zrušen.

 • Rovnostářské zvýšení penzí | ČeskéReformy.cz - Fincentrum
  Pro rok 2016 se zvyšují důchody všem stejně, rovněž jednorázový příspěvek v roce 2016 obdrží všichni penzisté ve stejné výši. V
 • Reklama | ČeskéReformy.cz - Fincentrum
  Naši čtenáři jsou odborníci z řad ekonomů, státní správy, politiky a finančních institucí. Co do složení informací si na své přijdou jak odborníci, tak laická.


Hitpardáda štítků