Životní pojistky žen a mužů se liší. Mohou za to připojištění

Stále více žen si sjednává stejnou životní pojistku jako muži. Bojí se, že kvůli úrazu či nemoci přijdou o pravidelný příjem. Pojistné se však pro ženy a muže, byť v detailech, většinou liší. V čem konkrétně?Zdroj: finance.idnes.cz
Témata: POJISTKY, SJEDN, KV, BY SE, JAKO MU, SI SJEDN, ZEJM, UR, KREJ, TEDY

 • MMF vyzývá skupinu G20 k podpoře růstu světové ekonomiky
 • Co se bude dít po „Czexitu“? 5 scénářů
  Czexit. Odchod České republiky z Evropské unie. Pokud pomineme krátkodobé období zvýšené nejistoty, které po případném a zatím jen čistě hypotetickém, „Czexitu“ nastane, bude ze středně- a dlouhodobého hlediska podstatné, jaké uspořádání Česká republika s Evropskou unií a případně ještě dalšími stranami dojedná. Nabízí se v zásadě pět možností.
 • Moody’s snížila rating Brazílie do spekulativního pásma
  Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s Investors Service dnes jako poslední ze tří hlavních ratingových agentur snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Brazílie z investičního do spekulativního pásma. Agentura srazila ratingovou známku o dva stupně na úroveň Ba2. Výhled ratingu je navíc negativní, což signalizuje, že rating by se mohl v příštích měsících snížit ještě víc.
 • Jak mě renomovaný ekonomický deník donutil k zamyšlení

  Dne 16. února 2016 vyšla v nejmenovaném ekonomickém deníku, říkejme mu třeba F16, zpráva nadepsaná „Maďarská jaderná elektrárna Paks zvýší české ceny elektřiny, tvrdí studie“. Odkaz na článek je http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/madarska-jaderna-elektrarna-paks-zvysi-ceske-ceny-elektriny-tvrdi-studie-1271710, doporučuji přečíst, protože to je posilující čtení podle úsloví „co tě nezabije..“. Co mě posílilo nejvíc, byla tato myšlenková konstrukce: Klesne průměrná cena elektřiny na EEX v Lipsku,

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ekonomika JAR je prý v krizi, vláda hodlá omezit výdaje
  Ekonomika Jihoafrické republiky je v krizi: hospodářský růst zpomaluje, čtvrtina obyvatelstva je bez práce a v zemi je rozšířená chudoba. Řekl to dnes tamní ministr financí Pravin Gordhan, který zároveň představil návrh krizového rozpočtu na příští fiskální rok. Vláda v něm počítá s výdajovými škrty a zvýšením některých daní, což by se ale nemuselo líbit voličům.
 • Na trhu s plynem hrozí cenová válka

  Cenová válka, která se strhla na trhu s ropou a jejíž hlavním iniciátorem byla Saúdská Arábie, by se mohla odehrát i na trhu s plynem. Ústřední roli by v ní mohl sehrát ruský státní gigant, společnost Gazprom. Ačkoliv se může zdát, že cenová válka je to poslední, co by Gazprom jako nejvýznamnější hráč na trhu

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Evropa debatuje Czexit. Slova premiéra spustila lavinu
  Naplní-li se odchod Velké Británie z Evropské unie, přijdou podobné debaty i v Česku. Slova českého premiéra Bohuslava Sobotky spustila vlnu textů na téma „Czexit“ v evropských médiích. Sobotka varoval, že případným odchodem Česka z Evropské unie by se naše země vrátila do sféry mocenského vlivu Ruska. To si nepřeje. 
 • Aktivita v amerických firmách dle PMI klesá v únoru na 50,1 z 53,2 b.
 • Senátoři chtějí vypustit pětiletou fixaci v horním zákonu
  Připravovanou novelizaci horního zákona dnes řešil Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. V konečném usnesení výbor schválil, že k zákonu předloží další pozměňovací návrhy, s kterými přišla jeho zpravodajka, senátorka Jitka Seitlová.
 • Jižní Amerika je streetartovou galerií pod širým nebem. Ulice jsou plné barev i kontroverzních témat
  Jižní Amerika se pozvolna stává velmocí pouličního umění. Zobrazovaná témata jsou různorodá - od indiánské tematiky přes černošské motivy až po náboženství. V chilském Valparaísu je zakázaný street art hlavním turistickým lákadlem.


Hitpardáda štítků